Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 

Sony KDL 32CX520

- - - - -
  • Please log in to reply
176 replies to this topic

#37
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007
Scuze de offtopic...
Aici nu esti nici pe mess si nu scrii nici SMS-uri. Din respect pentru ceilalti care citesc ce se scrie pe acest forum, dar mai ales din respect pentru limba romana, ar fi bine sa scrii cat de cat corect. Semnele de punctuatie nu s-au inventat degeaba, ci tocmai pentru a intelege ce vrea sa spuna cineva. Sa putem sti unde se termina o fraza, unde incepe alta... Nu e nimeni obligat sa citeasca ghicitori. Probabil exista sectiuni separate pentru asta (daca nu, poate faci tu una). Nu folosesc diacritice deoarece este o regula deplin acceptata pe acest forum mai ales pentru a usura scrierea. Dar de la diacritice pana la semnele de punctuatie... e cale lunga. Ti-am scris doar acel cuvant cu diacritice pentru a fi sigur ca il intelegi.
Nu zice nimeni sa faci caligrafie aici, dar corect gramatical ai putea sa scrii (sau nu?), doar este un mesaj care va ramane aici si va fi citit de multi membrii ai acestui forum.

S-auzim numai de bine!

L.E. ... cat despre BluRay-playerul Samsung... ce treaba are cu topicul (Sony KDL 32CX520...)?

Edited by pif_foto, 09 November 2011 - 02:52.


#38
TIGRU_NET

TIGRU_NET

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 38
  • Înscris: 22.07.2011
Uite cum sta treaba cu blu-ray-ul SAMSUNG, l-am conectat la tv-ul sony si citeste mai multe formate video. Are o groaza de aplicatii printre care si vimeo HD. E treaba ca ii suplineste neajunsurile. Got it? Sau nu intelegi engleza?

@punctuatie ce treaba are cu limbajul de mess, nu simti diferenta? Scriu pe un forum, nu dau examen la limba romana. E problema ta daca nu poti sa intelegi atunci cand lipseste un punct sau o virgula.

BTW tu nu ai scris nimic on topic, ai macar modelul asta de tv? Sau vrei doar sa afisezi poza cu cateaua ta moarta? R.I.P. lol

Edited by TIGRU_NET, 13 November 2011 - 21:39.


#39
TIGRU_NET

TIGRU_NET

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 38
  • Înscris: 22.07.2011
Si vezi ca "va fi citit de multi membrii " e gresit . Corect este "va fi citit de multi membri "

#40
TIGRU_NET

TIGRU_NET

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 38
  • Înscris: 22.07.2011
Ce anume a adus "update-ul" de azi?  :console:

#41
KapitaK

KapitaK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,654
  • Înscris: 03.03.2010

View PostTIGRU_NET, on 16th November 2011, 14:38, said:

Ce anume a adus "update-ul" de azi?  :console:

Asa e, de azi avem PKG3.704 ...nu observ insa nimic important nou!

#42
Dyonissos

Dyonissos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 30.11.2004
Functionalitate noua la widget-ul facebook: acum se pot vizualiza fotografiile din postarile de pe wall, iar daca e postat un link, exista optiunea sa deschida link-ul respectiv in browser.
M-as fi asteptat ca la postarea unui clip youtube sa deschida clientul de youtube si sa playeze clipul respectiv. Insa.... exista doar optiunea de a deschide link-ul in browser..... care nu are suport flash, deci degeaba.
Alte modificari nu am vazut.
Lipsa unui changelog este pur si simplu enervanta. Nu pot sa pricep de ce nu-l fac public. Poate ca sa nu rada concurenta, alta explicatie nu am.

Despre această modernizare (16/11/2011)

Acest fișier actualizează firmware-ul televizorului dumneavoastră la versiunea PKG3.704EUA și oferă următoarele beneficii:

Îmbunătățiri în această versiune

Vizionați materiale video de înaltă definiție de pe YouTube
Vizionați materiale video și fotografii de pe Facebook pe întregul ecran
Mod suplimentar de Contact în Twitter
Corelați rezultatul căutării din Track ID (Urmărire ID) la Twitter

#43
KapitaK

KapitaK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,654
  • Înscris: 03.03.2010
Pana la urma care naiba e treba ca reda video cu browserul pe unele site-uri (am dat exemplu www.beeg.com)? ...cateva fractiuni de secunda apare in fereastra video "aveti nevoie de flash player instalat pentru a putea vizualiza" apoi dispare, incarca in buffer si reda video foarte bine...

pana integreaza flashul cum trebuie in browser care aflati care-i poanta de reda totusi video din unele site-uri va rog puneti info aici!

#44
TIGRU_NET

TIGRU_NET

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 38
  • Înscris: 22.07.2011
aveam si pana acum youtube hd quality?

//

Opera/9.80 (Linux mips; U; InettvBrowser/2.2 (00014A;SonyDTV115;0002;0100) KDL32CX520; CC/ROM; en) P

Edited by TIGRU_NET, 18 November 2011 - 12:56.


#45
KapitaK

KapitaK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,654
  • Înscris: 03.03.2010
Nu aveam youtube hd pana acum... :(
...dar aveam video hd pe alte canale in bravia internet

#46
TIGRU_NET

TIGRU_NET

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 38
  • Înscris: 22.07.2011

View PostKapitaK, on 18th November 2011, 13:08, said:

Nu aveam youtube hd pana acum... :(
...dar aveam video hd pe alte canale in bravia internet

deci e o chestie noua acum in youtube cu sd/hd quality ? nu prea am folosit youtubeul sa mi dau seama daca era deja.  totusi hd quality e un fel de 720p dar e ok .
  pe care alte canale aveam hd? axn si nasa?

#47
TIGRU_NET

TIGRU_NET

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 38
  • Înscris: 22.07.2011
la samsung nu am problema de imagine pe care o am la sony, se vede ca si cum ai fi sters cu o carpa umeda ecranul daca ma intelegeti... e vreo solutie, vreo setare?

#48
Fenix

Fenix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 08.12.2010

View PostKapitaK, on 3rd November 2011, 09:37, said:

referitor la calitatea inregistrarii te asigur ca e impecabila, din pacate gestionarea fisierelor lasa de dorit, nu poti organiza cum vrei, nu poti redenumii, etc se aseaza doar dupa nume, data si tip (in caz ca are info epg dar la RCS nu exista asa ceva)
Revin cu intrebarea de pe topicul RDS: fisierele inregistrate sunt criptate ? Se poate face ceva sa le poti folosi si altundeva decat tot pe un TV Sony ?

Multam!

#49
KapitaK

KapitaK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,654
  • Înscris: 03.03.2010
Toate TV sau DVR cripteaza inregistrarea pentru a se vizualiza doar pe ele, deci nu poti reda HDD-ul meu nici macar pe alt TV Sony!

Edited by KapitaK, 24 November 2011 - 20:19.


#50
TIGRU_NET

TIGRU_NET

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 38
  • Înscris: 22.07.2011
lol nu ne duce pe noi mintea dar astia cu linux sigur gasesc o solutie

se pot redenumi inregistrarile sau nici macar atat?

#51
rovid

rovid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 08.12.2007
Are acest model "efectul" clouding cum il au cele Samsung?Merita sa dau vreo 300-400 lei diferenta pt. un Sony in defavoarea unui Samsung?

#52
KapitaK

KapitaK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,654
  • Înscris: 03.03.2010

View PostTIGRU_NET, on 25th November 2011, 01:03, said:

se pot redenumi inregistrarile sau nici macar atat?


din pacate NU !   ...insa isi culege absolut datele din guide (acolo unde exista), cand inregistrezi ceva fisierul video are automat toate info guide, teletext, toate caile sunet, toate subtitrarile, etc

Edited by KapitaK, 28 November 2011 - 10:37.


#53
paul-cristian

paul-cristian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 22.08.2007
Salut, azi mi-am luat si eu un sony32CX520 si am inteles ca il pot controla cu telefonul, dar nu stiu cum, ma puteti ajuta, am un HTC cu sistem android, multumesc. Inca nu va pot spune cat de multumit sunt ca inca il mai butonez.

#54
TIGRU_NET

TIGRU_NET

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 38
  • Înscris: 22.07.2011
https://market.andro...onddisplay.view

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate