Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

ce sanse ai sa iti gasesti un loc de munca in U.K. fara acte?

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
danyel_i9

danyel_i9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.05.2011
Salut!
Pentru cei care aveti experienta ce sanse sunt sa iti gasesti un loc de munca in uk fara acte?

#2
brainium

brainium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,832
  • Înscris: 25.07.2010
Sanse destul de mici. Se poate pana la urma, dar pe santier la cele mai de jos munci. Si banii cei mai putini (sa fii fericit daca vezi 1200 de lire pe luna...asta daca pedalezi toata ziua pe santier cu galetile de mortar).

Acte se fac cam greu in ultima perioada, chiar si pt un cont in banca ai de alergat. Daca esti inca in Romania, si castigi peste 1000 de lei fara sa muncesti prea mult, stai acolo ca e foarte bine :)

#3
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

View Postbrainium, on 2nd May 2011, 21:58, said:

Sanse destul de mici. Se poate pana la urma, dar pe santier la cele mai de jos munci. Si banii cei mai putini (sa fii fericit daca vezi 1200 de lire pe luna...asta daca pedalezi toata ziua pe santier cu galetile de mortar).

Acte se fac cam greu in ultima perioada, chiar si pt un cont in banca ai de alergat. Daca esti inca in Romania, si castigi peste 1000 de lei fara sa muncesti prea mult, stai acolo ca e foarte bine :)

  Dar de ce vorbesti fara sa stii? de ce are de alergat pt cont in banca? poate tu ai alergat(asta daca ai fost vreodata in uk)! In rest la orice filiala a HSBC bank poti sa-ti faci cont doar cu pasaport si buletin romanesc,nici dovada de adresa uk nu ai nevoie! Pe santier nu prea ai ce sa faci,fara acte nu prea ai cum sa intri,daca nu ai CSCS card mai greu cu ajuns in santier. In schimb pe la spalatoriile auto,pe la dieferite firme de cleaning,pe la ferme gasesti de lucru usor fara acte,de lucru sa fii bun!!! Asa ca decat sa stai pe nici 250 lire in romania,mai bine in UK!

#4
brainium

brainium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,832
  • Înscris: 25.07.2010
o laie. Sunt in UK, stiu despre ce vorbesc :). E bine tare in UK cand castigi 1000 e lire pe luna, intradevar. Se duc toti pe chirie, mancare si ceva distractie. Poate traiesti ceva mai bine decat in ro (adica iti permiti sa mananci tot ce vrei :lol:) dar atat .

Si pe tine nu te mai iau in seama de ceva timp. Probabil muritor de foame in romania, care cand a vazut ca isi permite mai mult de trei cepe in super market a zis ca e bogatie peste granita.

Edited by brainium, 02 May 2011 - 21:17.


#5
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

View Postbrainium, on 2nd May 2011, 22:13, said:

o laie. Sunt in UK, stiu despre ce vorbesc :). E bine tare in UK cand castigi 1000 e lire pe luna, intradevar. Se duc toti pe chirie, mancare si ceva distractie. Poate traiesti ceva mai bine decat in ro (adica iti permiti sa mananci tot ce vrei :lol:) dar atat .

Si pe tine nu te mai iau in seama de ceva timp. Probabil muritor de foame in romania, care cand a vazut ca isi permite mai mult de trei cepe in super market a zis ca e bogatie peste granita.


  Mai englezule de cartier,nu trebuie sa ma iei pe mine in seama,nu am nevoie sa fiu luat in seama de mucosi de astia ca tine ce mint fara sa clipeasca din spatele tastaturii! dar nu mai minti ca se vede de la o posta ca nu ai iesit de la tine din cartier, ce sa ajungi tu in UK! Daca tu esti rupt in cur si nu ai bani nici de autobus,lasa pe altii care au nevoie de sfaturi sa le primeasca nu te baga in seama ca se vede de la o posta ce saracie esti,tot la doua cuvinte pomenesti de mancare!!!

#6
brainium

brainium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,832
  • Înscris: 25.07.2010
Am facut analogia asta (stii ce e aia?) pentru ca astia mai primitivi (vezi oglinda) la asta se rezuma. Am ce pune pe masa? DAAAAAA! IEEEEEI! SARBATOARE! BOIERIE AICI UN ANGLIA!


l.e. Dupa felul in care te exprimi si iesi la atac, esti sigur tipul de om pe care l-am descris in postul de mai sus :)

Edited by brainium, 02 May 2011 - 22:44.


#7
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

View Postbrainium, on 2nd May 2011, 23:43, said:

Am facut analogia asta (stii ce e aia?) pentru ca astia mai primitivi (vezi oglinda) la asta se rezuma. Am ce pune pe masa? DAAAAAA! IEEEEEI! SARBATOARE! BOIERIE AICI UN ANGLIA!


l.e. Dupa felul in care te exprimi si iesi la atac, esti sigur tipul de om pe care l-am descris in postul de mai sus :)


    Ai vazut cat rau au facut lumii parintii tai ca nu s-au protejat? oare nu le este rusine cu asa oligofren?

#8
icx

icx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 635
  • Înscris: 25.02.2007

View Postbrainium, on 2nd May 2011, 20:58, said:

Acte se fac cam greu in ultima perioada, chiar si pt un cont in banca ai de alergat.

:huh: Ceva detalii dai?

#9
axo

axo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 19.12.2008
Cu lucrul fara acte.....99% e vb de noroc.... restaurante, cafenele...santier...cleaning(aici cam numai femei)...totul e sa umbli si...ma repet...noroc....cu regret ca iti spun asta...fereste-te de conationali :) ....
90% din cei plecati pe dincolo.....se plang...e rau...e fff greu...etc.. pai intoarceti-va fratilor acasa si munciti aici.....ca in situatia actuala....omul are nevoie de incurajare...... spurcata natie suntem :))

#10
itika

itika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 07.04.2010

View Postady_77, on 2nd May 2011, 21:08, said:

la orice filiala a HSBC bank poti sa-ti faci cont doar cu pasaport si buletin romanesc,nici dovada de adresa uk nu ai nevoie!

In alte discutii de-ale voastre legate de mancare, cartier, cine e rupt in cur si ce nu, nu ma bag :lol:  

Dar un lucru va spun sigur: astia de la HSBC m-au trimis in aprilie acasa, si m-au rugat sa revin cand voi avea dovada de adresa de UK  :thumbdown: Nu stiu care mai e treaba ca m-am suparat pe ei si am rezolvat problema altfel intre timp, dar asta mi s-a intamplat mie personal. Deci nu vorbesc din auzite.

#11
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

View Postitika, on 12th May 2011, 17:05, said:

In alte discutii de-ale voastre legate de mancare, cartier, cine e rupt in cur si ce nu, nu ma bag :lol:  

Dar un lucru va spun sigur: astia de la HSBC m-au trimis in aprilie acasa, si m-au rugat sa revin cand voi avea dovada de adresa de UK  :thumbdown: Nu stiu care mai e treaba ca m-am suparat pe ei si am rezolvat problema altfel intre timp, dar asta mi s-a intamplat mie personal. Deci nu vorbesc din auzite.

  Nu vreau sa te contrazic,am mai auzit asa ceva,depinde si de filiala HSBC,dar sa stii ca multi care au fost refuzati nu au precizat ca vor basic account sau HSBC passport account! Iar daca e nevoie de dovada de adresa apoi si provisional driving licence e dovada de adresa.Totul e sa vrei!

#12
madabz

madabz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 05.11.2011

View Postdanyel_i9, on 2nd May 2011, 20:43, said:

Salut!
Pentru cei care aveti experienta ce sanse sunt sa iti gasesti un loc de munca in uk fara acte?

cam niciuna :D:D:D:D:D, poti incerca dar nu-ti face sperante

#13
mariuspad

mariuspad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 29.06.2004

View Postmadabz, on 5th November 2011, 12:13, said:

cam niciuna :D:D:D:D:D, poti incerca dar nu-ti face sperante
Sant de 8 luni in UK cu diploma de prof de sport si antrenor. Daca nu aveti bani pt un an de zile adica ce putin 12000 punds ca in timpul asta sa feceti ceva cursuri si voluntariat o sa rupeti santierele ca necalificati impreuna cu toti taranii din romania care sunt foarte mandri daca au ce manca si cumpara o oferta de bere.

#14
conrad1

conrad1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 06.02.2007

View Postmariuspad, on 11th November 2011, 22:06, said:

Sant de 8 luni in UK cu diploma de prof de sport si antrenor. Daca nu aveti bani pt un an de zile adica ce putin 12000 punds ca in timpul asta sa feceti ceva cursuri si voluntariat o sa rupeti santierele ca necalificati impreuna cu toti taranii din romania care sunt foarte mandri daca au ce manca si cumpara o oferta de bere.
deci din cite spui tu reteta pentru a gasi un loc de munca fara acte in UK ar fi sa te duci acolo cu minim 12000 de lire si sa faci cursuri si voluntariat.Si dupa aia ce se intimpla ;vine cineva sa iti dea automat  acte si loc de munca, vine regina sa iti multumeasca pentru voluntariat,iti da cineva vreo munca la  birou sau te intorci in tara mai sarac cu minim 12000 de lire, in timp ce taranii de pe santier care ajung in UK cu 100 de euro imprumutati de la rude tocmai si-au mai tras o vila ,si-au mai cumparat o masina ,si-au mai marit contul cu 12000 de lire lucrind in tot timpul acesta pe un santier cu acte de self-employed in perfecta legalitate.

#15
D_FENS

D_FENS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,387
  • Înscris: 18.09.2007
In primul rand tebuie sa stii limba si apoi ceva meserie,in constructii,de exemplu.Asa te mai descurci si fara acte.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate