Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 

lacrimare dimineata la aerul de afara

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
de cativa ani am aceasta problema, dimineata cand plec la munca, mergand pe jos, imi lacrimeaza ochii aproape intruna, lacrimarea este accentuata cu cat e mai rece si mai vant afara; dar nu e un fenomen ce se petrece doar iarna, inclusiv acum chiar si vara. Cand mergeam cu masina la munca nu mai lacrimau. Am fost acum un an jumate-doi la oftalmolog si nu mi-a creat impresia ca are raspuns, mi-a zis ca circula nu stiu ce boala, ca o fi alergie si mi-a dat picaturi, o pastila antialergii si un gel de pus seara in ochi. Totodata m-am ales si cu ochelari, stiam intradevar ca nu mai vedeam bine la distanta, am dioptri cu minus 0,5 respectiv 0,75. Totusi lacrimarea s-a pastrat, mai rar pe sezonul cald si mai des cand e rece, cateodata si in casa dimineata ma cam deranjeaza. Mai are cineva astfel de probleme? pareri ceva..

#2
kienny2003

kienny2003

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 03.04.2007

View PostXAN, on 1st May 2011, 09:49, said:

de cativa ani am aceasta problema, dimineata cand plec la munca, mergand pe jos, imi lacrimeaza ochii aproape intruna, lacrimarea este accentuata cu cat e mai rece si mai vant afara; dar nu e un fenomen ce se petrece doar iarna, inclusiv acum chiar si vara. Cand mergeam cu masina la munca nu mai lacrimau. Am fost acum un an jumate-doi la oftalmolog si nu mi-a creat impresia ca are raspuns, mi-a zis ca circula nu stiu ce boala, ca o fi alergie si mi-a dat picaturi, o pastila antialergii si un gel de pus seara in ochi. Totodata m-am ales si cu ochelari, stiam intradevar ca nu mai vedeam bine la distanta, am dioptri cu minus 0,5 respectiv 0,75. Totusi lacrimarea s-a pastrat, mai rar pe sezonul cald si mai des cand e rece, cateodata si in casa dimineata ma cam deranjeaza. Mai are cineva astfel de probleme? pareri ceva..
Salut
Ar trebui sa te ocupi mai mult de acesta problema ai niste ochi sensibili asupra carora frigul da o reactie de ochi uscat deaceea se secreta lacrimi in exes.Mergi la un cabinet Oftalmologic si fa testul Schirmer -cantitatea de lacrimi secretata in conditii normale, apoi sa faci teste despre calitatea filmului lacrimal.Pana ajungi la un cabinet cumpara niste lacrimi artificiale  Systane unidoze si pune in ochi de 3 X pe zi timp de cateva zile  si vezi daca problema  se amelioreaza.
Sanatate

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate