Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Iulian Celescu din Ploiesti

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2 replies to this topic

#1
extra

extra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.02.2006
Am avut o experienta neplacuta cu un constructor de case, ce doresc sa v-o impartasesc si voua ca sa nu cumva sa patiti la fel.
Judecati singuri si trageti concluziile voastre, eu incers sa fiu impartial (dificila sarcina, recunosc)

Am decis sa ne construim o casa p+1 si dl Iulian Celescu a fost recomandat de finul meu (tocmai ii terminase casa).
Toate bune si frumoase, am batut palma pe o lista de preturi si ne-am apucat de treaba (echipa lui s-a apucat, eu am achitat avansul :))
Cu contract, cu semanaturi si parafe.
Dupa aproximativ 3 luni de munca m-a anuntat ca va depasi deadline-ul. Nu am avut trecut in contract nici o clauza pecuniara pentru depasiri, deci am tacut malc si m-am rugat sa termine casa cat mai repede, fie chiar motivat numai de banii ce trebuia sa ii incaseze pe faze.

Insa lucrurile s-au sfarsit prost. Dl Iulian Celescu, ce a primit de la mine in 2 dati bani in avans ( am extrasele de cont), a considerat de cuviinta ca intr-o zi cu soare :), sa nu mai apara la lucrare, cu nici un om, sa isi inchida telefoanele, dar nu intainte de a-mi trimite un sms " Eu ma opresc aici cu lucrarea. Succes"

Asa am ramas cu podul netermina, gardul neterminat, cosul si tot interiorul casei neterminate, desi toate erau achitate 100% integral, banii fiind justificati pe hartie ca avans pentru lucrarile de exterior ce trebuia executate: amenrajat in jurul casei troaruarul de acces, acceesul in garaj, terasa, etc.

Si in felul asta Dl Iulian Celescu a bagat in buzunar peste 9.000 lei necuveniti, fara nici o justificare. Plus cheile casei si actele de garantie la centrala terminca tot la dansul.

Ma puteti suna oricand la 0761.115.657, am poze si actele intregii povesti.

Am decis sa scriu pe forum intrucat la OPC si la Politie am depus plangeri si nu am nici un raspuns...
Asa e la noi in Romania, trebuie sa te rogi la o minune ca sa se intemple ce e corect in orice tara civilizata.

PS: cine il cunoaste, poate imi spune un nr de tel unde-l pot gasi, ori adresa individului sa lamuresc situatia cu el cumva. THX!

#2
kattty_2010

kattty_2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 03.03.2009
9.000 lei nu este o suma asa de mare daca stau si ma gandesc ca reli, fata de la glina, are de recuperat vreo 50.000 euro.

#3
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
un nenorocit
macar daca ar fi luat banii decat pe ce a lucrat
---------------
poate stie finul tau pe unde o fi panaama asta de constructor

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate