Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

O mica problema

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Antaris

Antaris

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 04.01.2002
Am si eu o intrebare.De lene nu m-am deranjat sa mai pun cablul audio intre DVDROM si placa de sunet.Asa ca am o mica problema.In win playerele mai noi stiu sa citeasca audiocd-urile pe magistrala.Dar in Linux xmms-ul nu vrea sub nici o forma sa le citeasca decit prin intrarea audio a placii de sunet.Unde bineinteles nu intra nimic.Nu vreau sa pun cablul ala,pentru ca am considerat intotdeauna ca este o timpenie.As vrea un player care sa stie sa citeasca CD-urile audio pe magistrala ca si cele din win.Aveti vreo idee?

#2
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
1)

Quote

Nu vreau sa pun cablul ala,pentru ca am considerat intotdeauna ca este o timpenie

De ce este o tampenie?????????????? :rolleyes:  :eek:
CHESTIE INCERCATA PE SCULE AUDIO: calitatea cd-urilor audio redata prin cablu ala "tampit" cum ii zici matale e mult mai buna decat jafu de magistrala.....fiecare cu rostu lui......acuma doar nu o sa schimbi tu roata sa o faci hexagonala...sfatul meu adik.... faci ce vrei

2) din cate imi aduc aminte..totushi destul de vag.....in XMMS avea o setare a unui plug-in de output care era legata de asa ceva..nu mai tin totushi minte daca era un plug-in luat de ep net sau deja inclus.....du-te pe la ei pe site vezi ce gaseshti :cya:

#3
djlyon

djlyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,536
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by Pittick
De ce este o tampenie?????????????? :rolleyes:  :eek:  
CHESTIE INCERCATA PE SCULE AUDIO: calitatea cd-urilor audio redata prin cablu ala "tampit" cum ii zici matale e mult mai buna decat jafu de magistrala
Nu vreau ca discutia sa devieze total spre Audio, dar nu este asa cum spui tu Pittick. Un sunet ce trece printr-o conversie DA-AD este mai slab calitativ decat unul D-D.
Plus ca acel convertor digital de pe unitatea CD-ROM este, si el, mai slab calitativ decat cel al placii de sunet.

D- Compact Disc
A- iesire analogica unitate CD-ROM
A- intrare analogica placa de sunet
D- procesorul placii de sunet

D- Compact Disc
D- Procesorul placii de sunet

Quote

fiecare cu rostu lui
Corect. Poate unuia nu-i place cum suna DA-AD-ul sau D-D-ul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate