Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

SEAT ALTEA 1.9 TDI

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
714 replies to this topic

#1
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Dupa lupte seculare care au durat cam doua saptamani, am gasit o rugina care se incadra in bugetul meu. Ce-i drept e oleaca peste nevoile mele, deoarece unii binevoitori de pe forum deja au inceput sa-mi faca recomandari:

 sfantu.dracu, on 15th April 2011, 10:06, said:

Să vină copiii! :bigwhitegrin:
Unii m-au amenintat ca am tacut ca un anumit animal care sta de obicei in papusoi

 buntzi, on 16th April 2011, 10:33, said:

Ia te uită, Sirenu' are mașină nouă și tace ca mortu-n păpușoi.
cand de fapt nu era adevarat deoarece consoarta domnului stia de momentul cand treceam ca gandul si ca vantul pe minunata sosea de centura a orasului 'mnealui.\
Plescarii au cerut imediat de baut si de mancat

 Flox, on 16th April 2011, 09:23, said:

Felicitari! Si nu uita ca trebuie udata, ca altfel nu tine si nu ma refer de ploaie sau la spalatorie. ;)

 buntzi, on 16th April 2011, 10:33, said:

Tii, ce sete mi s-a făcuuuuut :)

 barboso, on 16th April 2011, 17:06, said:

O uzi tu la Moeciu si la Sani-Buci...   :naughty:

 calinkgb, on 16th April 2011, 17:16, said:

Cam asta-i spuneam si io azi la telefon  :naughty:

Revenind, facatura albastra a intrat la impozitul meu cu ajutorul lui Nicu90 care s-a vazut primul cu omul, s-a tras cu masina si i-a facut o ultima verificare. Acuma rujina-i in fata blocului, asteapta sa se deschida la RAR sa-i facem toate actele (daca n-o fi furata si-mi sparge DIAS-ul usa sa mi-o ia). Sper sa termin pana la ora 13 sau 14 deoarece vreau s-o duc la reprezentanta sa-i repare geamul de la sofer.
Geamul de la sofer a suferit un "clac" la fostul proprietar: motorul merge-n draci dar geamul sta inchis in continuare. Macaraua-i doar 449 de lei la Chiatra Neamt. Bineinteles ca aceste "daune" au avut un pret corespunzator la scaderea valorii facturii finale. Oricum am inceput sa investesc bani in ea inca de ieri deoarece nu are pachet de fumatori si un cacat de scrumiera de ala pahar tip "logan" a costat 30 de lei si-i de 2 bani deoarece se plimba prin suportul de pahar si zdrangane :)

Ceva poze si mai vorbim...

Attached Files


Edited by December, 25 May 2012 - 05:40.


#2
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,327
  • Înscris: 09.09.2006
Aidi' bre că-i frumoasă făcătura, e aproape la fel de frumoasă ca și Plusu' lu' consoarta!

#3
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Merci Buntzi :) Inca ma gandesc daca sa laud rujina sau s-o fac de rusine...

#4
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,327
  • Înscris: 09.09.2006
Păi de ce s-o faci de rușine? A mea e ceva mai tânără la km, a costat binișor mai mult, și ce văd că ar avea în plus ar fi clima, încălzire în scaune și CD changere. A ta are în schimb comenzi pe volan și MP3, așa că e foarte OK.

#5
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006

 buntzi, on 18th April 2011, 06:44, said:

Păi de ce s-o faci de rușine?
Pai sa zic de exemplu ca n-a vrut nici de-al dracu' sa treaca peste 165 la ora? O fi imbacsita...stiu eu. A umblat madam a lu' omul ala cu ea. A dat-o cu jantele de toate bordurile din Constanta :) -jantele-s cam haraite dar is drepte. Nu bat deloc la viteza. Oricum azi facem la ea geamul ala, directia -sa fiu eu sigur ca-i ok- si-i reglam farurile. Saptamana viitoare schimbam distributie, lichide si filtre.

#6
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,327
  • Înscris: 09.09.2006
Păi crezi că pe a mea a încercat-o cineva la mai mult de 140? Poate Rechinu' pe autobahn, dar de atunci...

#7
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
S-o stapanesti sanatos, bre!

Distributia de ce vrei s-o schimbi? A facut 5 ani masina?

#8
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,922
  • Înscris: 09.12.2004
Sirenu' si-a tras in sfirsit sirena(doar e de la mare...), a intrat si el in rindul lumii: sehas si tedeiii, frateee

Las' ca ii facem un log in mers sa vedem ce zic anumite componente...nu de alta dar si al meu fuge(a) mai tare, evident dupa ce o sa curat turbina :D ca acu ma limiteaza la 150...

 December, on 18th April 2011, 06:49, said:

Saptamana viitoare schimbam distributie, lichide si filtre.
Io as inlocui doar cureaua....

Edited by Evergreen, 18 April 2011 - 08:23.


#9
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009
Nu prinde mai mult de 165? Totusi e un motor de 1.9 turbo pe o masina nu prea mare.

#10
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Cu VCDS sa citesti km reali. Poti sa faci asta pentru ca are EDC15.

#11
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
decembrica...io-ti multumesc ca ai contribuit la reducerea traficului din Constanta.
kilometrii multi si cheltuieli putine! :)

#12
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,922
  • Înscris: 09.12.2004

 December, on 18th April 2011, 06:22, said:

nu are pachet de fumatori si un cacat de scrumiera de ala pahar tip "logan" a costat 30 de lei si-i de 2 bani deoarece se plimba prin suportul de pahar si zdrangane :)
Masina e naspa din cauza viciului??? naspa cu scrumelnita aia a ta: verifica daca are codul 5P0857962A (1UQ-persia black) - pretul e in jur de 100 lei; deci nu e d-asta :D
Pentru bricheta, nu imi dau seama unde vine amplasata ca sa iti dau cod corect si nu stiu daca ai bricheta in porcbagaj.

 December, on 18th April 2011, 06:22, said:

Geamul de la sofer a suferit un "clac" la fostul proprietar: motorul merge-n draci dar geamul sta inchis in continuare. Macaraua-i doar 449 de lei la Chiatra Neamt.
Si astea sint cu cleme de plastic? sa faci poze la ce se scoate de acolo...
PS: sa ai grija si cu ce e in dreapta, ca sa nu ramai cu geamul deschis :)

 December, on 18th April 2011, 06:22, said:

Oricum am inceput sa investesc bani in ea inca de ieri
sehas nemtesc (partial) si tedei ti-a trebuit? spala-te pe cap cu ea acuma :lol:

PS: citeste topicurile despre cum se conduce tedeiu' si baga la cap

Edited by Evergreen, 18 April 2011 - 08:30.


#13
Flox

Flox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 951
  • Înscris: 10.02.2010
Felicitari! Frumoasa si cu un motor care imi place foarte mult.
Ceva poze cu porkbagajul se poate?

#14
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

 December, on 18th April 2011, 06:49, said:

Pai sa zic de exemplu ca n-a vrut nici de-al dracu' sa treaca peste 165 la ora? O fi imbacsita...stiu eu. A umblat madam a lu' omul ala cu ea. A dat-o cu jantele de toate bordurile din Constanta :) -jantele-s cam haraite dar is drepte. Nu bat deloc la viteza. Oricum azi facem la ea geamul ala, directia -sa fiu eu sigur ca-i ok- si-i reglam farurile. Saptamana viitoare schimbam distributie, lichide si filtre.
Pe la 175-180 e viteza ei maxima... e destul de grea, are 1.4 tone neincarcata. Oricum, trebuie sa-i cureti turbina, asta e clar. Unu la mana a condus-o o doamna, doi - traficul din Constanta!  :wallbash:

#15
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,922
  • Înscris: 09.12.2004
Scapa de presurile alea ordinare si ia unele ce sint dedicate pt masina (nu neaparat din reprez) cauciuc sau textil ramine la alegerea ta si de jantili aliea in favoarea unora OEM (si daca dai set pe set esti in avantaj prin prisma pretului la cauciucele pe 18" )

#16
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,130
  • Înscris: 14.09.2007
Poate din cauza cauciucurilor nu sare de 165, incearca si cu alea normale sa vezi cum merge .

#17
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,327
  • Înscris: 09.09.2006
Chiar vroiam să întreb, ce cauciucuri sunt alea? Roadstone? Ce marcă e aia?

#18
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
Mno, felicitari dom' Siren, si sa o porti sanatos, muuuuuulti km! :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate