Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost
 De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice
 Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea
 

medici dezastru la ARCADIA IASI

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
dariamaarina

dariamaarina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.04.2011
cred ca am obligatia morala sa relatez calvarul prin care trece toata familia mea pentru a nu mai trece nimeni prin asta. Sotul meu este diagnosticat cu guta care prost tratata (sau deloc) la indicatia madicului a dus catre artroplastie de sold, ca urmare am apelat la serviciile clinicii Arcadia care pe ortopedie are trei medici tineri cu mai multa experienta fiind dr. Sirbu. Despre rezultatele profesionale aveam referinte bune, despre dotarile clinicii de asemeni deci dupa trei consultatii (contracost?) cind ni s-a recomandat tipul de proteza (cea mai scumpa) a avut loc operatia. la nici 72 de ore s-a semiluxat proteza si astfel a inceput calvarul. Am aflat ca proteza aplicata nu este aceeasi cu cea pe care am platit-o pe factura, ca trebuie reintervenit ceea ce s-a facut la doua saptamani pentru inlocuirea bilei si insertului care de data aceasta s-a facut si mai prost, proteza luxindu-se mereu iar in plus din frecarea insertului de cupa rezulta o "zgura" care in timp afecteaza iremediabil osul si taoate acestea platite de noi cu bani multi fara ca, clinica sa-si asume responsabilitati pentru servicii de proasta calitate. Acum am apelat la un medic ortoped adevarat si deosebit pentru a ne lamuri ce este gresit si ce se poate face (dr.Balint).DECI daca la inceputul lunii februarie aveam o singura problema, operatia, acum problemele sunt multiple: sanatatea sotului meu, echilibru psihic a nostru, banii pentru descoperirea si refacerea greselilor unui medic celputin inconstient, recurearea banilor aruncati pentru distrugere si nu in ultimul rind sa reusesc sa opresc de la dezastru pe altii

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate