Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

HTC Sensation

- - - - -
  • Please log in to reply
359 replies to this topic

#1
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008
Astazi, 4/12/2011, Vodafone UK a scapat pe net primele informatii & poze cu noul FLAGSHIP de la HTC!
Asteptam azi conferinta celor de la HTC pt. o confirmare oficiala care are loc la LONDRA!
HTC SENSATIOn/ PYRAMID urmasul lui HTC Desire HD!

- Ecran SLCD ( superLCD ) 4,3'' cu rezolutie  qHD ( 540 x 960 pixeli )
- Camera frontala de 1,2 Mpx
- Camera de 8 Mpx pe spate, dual LED Flash
- Procesor Dual Core de 1,2 Ghz
- 4Gb memorie interna
- Card de 8gb inclus in pachet

Edited by stylus93, 12 April 2011 - 12:27.


#2
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Mi-ai luat-o inainte, acum lucram si eu la noul topic despre HTC Sensation. Pune mai bine in paranteza Pyramid.

Viitorul tau telefon, nu ? :D

Edited by Just_Cavalli, 12 April 2011 - 12:34.


#3
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010
Hmm, va avea acelasi succes ca Desire HD si Incredible S, adica egal cu 0 ;)

#4
V1erme

V1erme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 05.09.2010
Super reusit capacul pe spate.

Edited by V1erme, 12 April 2011 - 12:58.


#5
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007
Il vreau !

#6
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,425
  • Înscris: 15.11.2005

View PostMUR_I0NUT, on 12th April 2011, 13:33, said:

Hmm, va avea acelasi succes ca Desire HD si Incredible S, adica egal cu 0 ;)


ramai tu la samsung si la os symbian ca sunt mult mai misto pentru tine, si lasa-ne pe noi cu htc ala egal cu zero.
Iti spun din experienta proprie deoarece am avut si iphoneshit, dar cel mai multumit sunt de desire hd.
Probabil daca aveai ocazia sa il ai vreo 2, 3 zile iti dadeai si tu seama de ce, asa din parerile altora poti avea numai pareri subiective

#7
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008

View PostJust_Cavalli, on 12th April 2011, 13:29, said:

Mi-ai luat-o inainte, acum lucram si eu la noul topic despre HTC Sensation. Pune mai bine in paranteza Pyramid.

Viitorul tau telefon, nu ? :D


Posibil... :D


View PostMUR_I0NUT, on 12th April 2011, 13:33, said:

Hmm, va avea acelasi succes ca Desire HD si Incredible S, adica egal cu 0 ;)

Nvidia!  :roflmaofast:


View PostMondeo, on 12th April 2011, 14:20, said:

ramai tu la samsung si la os symbian ca sunt mult mai misto pentru tine, si lasa-ne pe noi cu htc ala egal cu zero.
Iti spun din experienta proprie deoarece am avut si iphoneshit, dar cel mai multumit sunt de desire hd.
Probabil daca aveai ocazia sa il ai vreo 2, 3 zile iti dadeai si tu seama de ce, asa din parerile altora poti avea numai pareri subiective

Corect!

View PostMUR_I0NUT, on 12th April 2011, 14:26, said:

WTF?!? :blink:  Probabil (mai mult ca sigur) am probat DHD-ul inainte sa stii tu ca exista.

Eh... si acuma ploua cu struti!
:roflmao:

#8
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View PostMUR_I0NUT, on 12th April 2011, 14:26, said:

WTF?!? :blink:  Probabil (mai mult ca sigur) am probat DHD-ul inainte sa stii tu ca exista.
Auzi Ionute, cum ai iesit din clinciul ala cu "mi-e mila de femei" ? :naughty: ....recunoaste si tu ca-i misto htc-ul asta....problema-i pretul :peacefingers:

#9
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008
Imagini cu noua interfata HTC Sense ( superba :D )

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PicyYsYaAlw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/AwmHAWvmgCo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Weather

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/K9BrBdbiE1g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Camera

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1zfDaY1nZsM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

O imagine cu HTC Sensation pe site-ul Vodafone Uk.

Edited by stylus93, 12 April 2011 - 14:21.


#10
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008
Se pare ca ruleaza android 2.3 cu noua interfata HTC Sense 3.0.
Mai jos aveti specificatiile oficiale!

Noi imagini cu HTC Sensation!

Edited by stylus93, 12 April 2011 - 15:10.


#11
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009

View Poststylus93, on 12th April 2011, 15:28, said:

Imagini cu noua interfata HTC Sense ( superba :D )
Atat interfata cat si constructia, bravo HTC.

A cam "dat de pamant" cu Galaxy S II.

Inca un videoclip reusit link.

stylus93 cu bateria cum sta ? Ce capacitate are ?

LE.Acum am vazut in poza pusa de tine ca are o baterie de 1520 mAh.

Edited by Just_Cavalli, 12 April 2011 - 15:37.


#12
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008
Bateria de pe Sensation pare Ok.
Eu sunt multumit si de bateria de pe DHD. Ma tine 2 zile incarcat... probabil cu una de 1520 as ajunge la 3... dar nu le poti avea pe toate. :D

#13
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008
Primul Hands-on cu acest super smartphone! Enjoy!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rfhswiRV_u0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010

View PostDIVX2006, on 12th April 2011, 13:15, said:

Auzi Ionute, cum ai iesit din clinciul ala cu "mi-e mila de femei" ? :naughty: ....recunoaste si tu ca-i misto htc-ul asta....problema-i pretul :peacefingers:
Ha ha ha, foarte bine, mi se rupe mie de viata asta. In legatura cu telefonul, ii misto, dar e sub Galaxy S 2.

Si sa fie 100% identice la specificatii, tot pe SGS 2 as merge din cauza grosimii, greutatii, procesorului, memoriei interne si a ecranului, care nu are egal deocamdata, chiar daca rezolutia e mai mare la HTC.

Uitati-va si voi peste specificatii:  Clash of the titans – HTC Sensation vs. Samsung Galaxy S II [TABLE]
   http://blog.gsmarena...mparison-table/

View Poststylus93, on 12th April 2011, 13:14, said:

Nvidia!  :roflmaofast:
Invidia de ce? Nu-i cu nimic peste SGS 2, dimpotriva. Adica am telefon de 9.9 mm grosime, ce sa fac, sa ma duc la 11.3? Nu, prietene, ma duc la 8.5 mm. Ca sa vezi cat mi-e de ciuda. :D

Iar daca tot mi-ar trebui HTC (desi nu-mi trebuie) m-as duce pe EVO 3D, ii aceeasi Marie cu alta palarie.

HTC Sensation goes official, it's like an EVO 3D without the 3D:   http://www.gsmarena....d-news-2510.php

There was no (international) EVO 3D announcement, but we think the Sensation is pretty much the same except the 3D stuff. The Sensation is based on the same Snapdragon (but GSM-capable) chipset as the EVO 3D. It is powered by a 1.2GHz processor, the Adreno 220 GPU and has 768MB RAM (the EVO 3D packsh 1GB though).

#15
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008
SGS II - plastic ( loser )  :thumbdown:
HTC Sensation - aluminiu ( winner )  :first:

Edited by stylus93, 12 April 2011 - 19:05.


#16
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010

View Poststylus93, on 12th April 2011, 18:04, said:

SGS II - plastic ( loser )  :thumbdown:
HTC Sensation - aluminiu ( winner )  :first:
Ok, daca la asta se rezuma 2 telefoane, da, atunci HTC Sensation = winner. :OK:  Pe mine in schimb ma intereseaza mai mult ce-i in interior decat in exterior. Si deocamdata experienta ne spune ca HTC e pe nicaieri pe langa Samsung la procesoare, ecrane, GPU etc. In fine, fiecare merge pe ce ii place.


PS  In tabelul ala, care are mai mult verde castiga, in caz ca n-ai stiut. :peacefingers:

#17
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008
Foarte bine atunci. Samsung is "zzz" best, face cele mai bune telefoane din lume, SGS II e cel mai "bizdos"! Acum putem merge mai departe  si sa revenim la thread-ul dedicat HTC Sensation!!

HTC Sensation alaturi de Desire S si Incredibile S!

#18
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010

View Poststylus93, on 12th April 2011, 18:32, said:

Foarte bine atunci. Samsung is "zzz" best, face cele mai bune telefoane din lume, SGS II e cel mai "bizdos"! Acum putem merge mai departe  si sa revenim la thread-ul dedicat HTC Sensation!!
Pai ii the best din anumite motive nu pt ca zic eu, si de altfel urmatoarele review-uri si versus-uri care se vor face intre cele 2 (pt ca vor fi, inevitabil) iti vor demonstra ca am dreptate. Pot sa si aproximez ca 80% dintre verdicte ii vor fi favorabile Samsung-ului. Plus, vom vedea peste ceva luni cifrele de vanzari. :naughty:

Acuma, ca tie/altora) iti/le place mai mult HTC-ul, go for it, nu te/va tine nimeni de mana.

PS Acuma vroiam sa pun si eu pozele de pe Engadget si sa intreb: de ce-i asa palid la fata aka ecran Sensation-ul? :P

PPS  Azi m-am jucat putin cu Desire S si misca impecabil, daca la fel va fi si Sensation/Pyramid, nu va fi rau...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate