Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 

Trojan Horse

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
NoMoreGravity

NoMoreGravity

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.04.2011
Pentru inceput,va asigur ca am folosit functia "Cautare" si am si gasit despre problema mea,insa as vrea ceva mai detaliat.
Sa incep,de ceva timp ma confrunt cu "Trojan Horse",controversatul virus. L-am descoperit cand am dat o scanare cu "Norton Antivirus" si v-as spune si numele complet al virusului,daca l-as fi tinut minte. Ei bine,a doua oara cand am dat scanare nu mi-a mai aparut nimic.
Am incercat cu Registry Mechanic sa fac ceva,pentru inceput il stersese,cand m-am uitat revenise,cand am vrut sa-l sterg iar,nu l-am mai gasit. Norton-ul saracul cred ca e depasit de situatie.
Cautand pe net solutii,gasisem ceva sa opresc "System Restore",l-am oprit si dupa n-am mai stiut ce sa fac.
As vrea niste solutii sa scap de acest virus si pasii si pe viitor ce programe sa folosesc ca sa ma atentioneze in cazul in care risc sa iau acest virus din nou pe computer.
Mersi mult
! :-*

Edited by NoMoreGravity, 04 April 2011 - 09:22.


#2
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,304
  • Înscris: 02.02.2006
Poți începe prin a spune exact numele infecției și locația/locațiile acesteia. Le găsești pe ambele prin logurile Norton Antivirus. Și poți continua prin a scrie cu font normal, pentru că altfel e obositor. :)

#3
NoMoreGravity

NoMoreGravity

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.04.2011
Deci,asa imi apare:
    Risk            Action                                                               Original Location
Multiple Risk -Quarantined           ->c:\Documents and Settings\User\Application Data\Sun\Java\Deployement\cache\6.0\63\
Trojan.Gen   -Quarantined           ->c:\Documents and Settings\User\Application Data\Sun\Java\Deployement\cache\6.0\63\3e4e383f-1485b76f
Trojan.Gen 2-Quarantined           ->c:\Documents and Settings\User\Application Data\Sun\Java\Deployement\cache\6.0\63\3e4e383f-1485b76f
Trojan.Gen   -Quarantined           ->c:\Documents and Settings\User\Application Data\Sun\Java\Deployement\cache\6.0\63\3e4e383f-1485b76f
Downloader  -Cleaned by deletion->c:\Documents and Settings\User\Application Data\Sun\Java\Deployement\cache\6.0\63\3e4e383f-1485b76f

#4
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Scaneaza sistemul cu Norton si curata infectiile gasite.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate