Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

JURNAL - Cura de slabire

- - - - -
  • Please log in to reply
855 replies to this topic

#847
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006
Daca-i vorba de acelasi aparat care se foloseste si la diagnosticarea osteoporozei, atunci se face si la Sanador. Am avut-o pe mama acolo, pentru o densitate osoasa, acum vreo 2 luni.

#848
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Da si nu. Sau depinde si cum le folosesc.
Stiu ca mamei i-au masurat doar localizat densitatea osoasa, nu full-body scan. Dar nu stiu exact cu ce fel de aparat.

Dar e posibil sa fie acelasi tip de aparat dar sa nu faca in totalitate pentru ca le e lene. Sau nu vor sa-l foloseasca prea mult :habarnam:
Asta de care zic eu arata asa:
[ http://www.zzmedical.com/zencart/images/iDXA_totalbodyLR.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#849
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006
De aratat, asa arata si ala la care am fost eu.

#850
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Deci se poate si la Sanador. :D

#851
Sir_Johnny

Sir_Johnny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,087
  • Înscris: 27.12.2010
Micul dejun sau masa inainte de antrenamentul de la sala :

300 grame branza de vaci
2 banane
2 oua crude
4 lingurite zahar
5 lingurite cacao (brumi)
3 lingurite gem (fructe de padure)

:D

Attached File  Picture_1.jpg   188.64K   9 downloads

#852
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

View PostSir_Johnny, on 30th January 2012, 13:10, said:

2 oua crude
Foarte rau, si nici nu-mi pasa ce "destept" v-a invatat asemena lucruri, imi pasa de cei de pe forum, mai ales de tinerii care citesc si se inspira din tampeniile altora.

Risti infectarea cu Salmonella si microbi iar oul crud are slabiciuni http://ro.wikipedia....ki/Discuție:Ou

Edited by AdiTwism, 30 January 2012 - 18:12.


#853
adelinar

adelinar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 15.07.2006
Ce va e asa frica de Sallmonella? Spalati-le bine inainte de a le folosi in preparate crude si aveti grija in ce conditi au fost depozitate (sa nu le fi tinut taranu' intr-o balta de găinaț)! Eu le spal bine cu detergent de vase (alti le tin in cloramina), le clatesc ft bine, dupa care le sparg pt. preparatele ce nu le gatesc termic. Exceptie fac ouale de rate, alea nu le mananc nefierte!

Sir_Johnny - ai incercat cu pudra simpla de cacao (Nu Brumi, Nesquick & Co.) ?

#854
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007

View Postadelinar, on 1st February 2012, 11:19, said:

Ce va e asa frica de Sallmonella? Spalati-le bine inainte de a le folosi in preparate crude si aveti grija in ce conditi au fost depozitate (sa nu le fi tinut taranu' intr-o balta de găinaț)! Eu le spal bine cu detergent de vase (alti le tin in cloramina), le clatesc ft bine, dupa care le sparg pt. preparatele ce nu le gatesc termic. Exceptie fac ouale de rate, alea nu le mananc nefierte!

Sir_Johnny - ai incercat cu pudra simpla de cacao (Nu Brumi, Nesquick & Co.) ?


Lasa-le in apa cu sare 5-10 min.

#855
maliciosu

maliciosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 30.11.2011

View PostSir_Johnny, on 30th January 2012, 04:10, said:

Micul dejun sau masa inainte de antrenamentul de la sala :

300 grame branza de vaci
2 banane
2 oua crude
4 lingurite zahar
5 lingurite cacao (brumi)
3 lingurite gem (fructe de padure)

:D

Uite si reteta mea de protein shake:
- un pahar cu apa
- o lingura de ulei de cocos
- o lingura de cacao pudra
- o cupa de proteina din zer (whey protein)
- 4 oua crude
- o banana

Se pune apa cu uleiul de cocos la microunde sa se topeasca uleiul. Se adauga o banana tocata. Se adauga whey protein, cacao si ouale. Se paseaza cu mixerul sau food processorul in functie de ce are fiecare. Se bea cu pofta cum bea Rocky oua crude:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NhkdLHSKo9s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Apoi bineinteles se merge la sala si se rupe bara in doua. Sau se merge in dormitor si se rupe patul in doua.



View PostAdiTwism, on 30th January 2012, 09:11, said:

Foarte rau, si nici nu-mi pasa ce "destept" v-a invatat asemena lucruri, imi pasa de cei de pe forum, mai ales de tinerii care citesc si se inspira din tampeniile altora.

Risti infectarea cu Salmonella si microbi iar oul crud are slabiciuni http://ro.wikipedia....ki/Discuție:Ou

Pai da' io tocmai vreau sa dezvolt imunitate la salmonela. Oua crude, carne tocata de vita cruda, grasime de vita (suet) cruda. Daca nu ai mancat asa ceva nu stii ce e bun.

Ok, te poti scandaliza in spatiul de mai jos:

#856
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007

Quote

carne tocata de vita cruda,

Carnea de vita cruda nu este prea recomandata sau trebuie sa fie de calitate superioara ca cea din kobe.
Peste crud, da, e ok.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate