Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Conexiune internet pentru Android tablet

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ajustator

ajustator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 28.03.2006
Salutare,

Ma bate gandul sa-mi iau o tableta pe android cu 3G insa vad ca deja s a anuntat amnarea lui samsung 10.1 pentru iunie!!!!...

Prin urmare ma uit la optiuni. Ar fi un archos 101 insa nu are 3 g.

Intrebarea este daca exista vreo metoda sa-i pun internet prin usb printr un device portabil asa cum exista pentru windows?

De ex eu am de la vodafone un fel de stick pe care l bag in portul usb al laptopului cu windows 7 si in modul asta am internet pe laptop (ruleaza acolo un programel de conectare si se conecteaza prin cartela telefonica din stickul respectiv)

Poate cineva sa mi spuna daca se poate gasi o solutie similara pentru android?

multumesc mult

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
E problema mare cu 3G-ul pe Android. Problema tine de fapt de producatorii modemurilor are nu prea fac drivere ptr Android. Deci daca nu are modem inclus, sansele sa mearga sunt destul de rare. S-a mai discutat ceva pe Aria de HARDWARE la Gadgets...
Deocamdata se pare ca cele mai mari sanse ptr ca sa mearga sunt ptr modemurile ZTE date de Digi... Problema e ca nu au acoperire buna... Si ca depinde de tableta... adica daca cel care a facut-o a introdus si driverele respective.

#3
koltzu

koltzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 16.07.2006
Calitatea Archos-ului 101 nu e stralucita. Ecranul are un glare de toata frumusetea si gadgetul are prea putin RAM. See here and here

#4
ajustator

ajustator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 28.03.2006
Mda. intre timp m-am mai uitat. Nu este CHIAR nimic pe piata la ora asta :(... archos nu e chiar ok. m-am uitat si la asus eee pc 101mt insa nici asta n are reviewuri bine....chiar nimic frate in afara de apple dar acolo e problema cu flashul :(...dissapointed I am...

 kieoltzu, on 24th March 2011, 07:42, said:

Calitatea Archos-ului 101 nu e stralucita. Ecranul are un glare de toata frumusetea si gadgetul are prea putin RAM. See here and here


#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Nu este CHIAR nimic pe piata la ora asta
Exista, dar doar gadgeturi chinezesti "no-name".

#6
ajustator

ajustator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 28.03.2006

 eiffel, on 25th March 2011, 09:48, said:

Exista, dar doar gadgeturi chinezesti "no-name".

daca exista as dori o sugestie. multumesc. nu caut marca neaparat desi n-am probleme sa platesc the extra buck.

#7
seek4code

seek4code

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 29.12.2007
Salut tuturor.

Detin o tableta pc cu care as dori sa folosesc (prin Wireless) internetul de pe laptop. Mai jos o sa va dau cateva informatii despre ceea ce am, si anume:
1. Pe laptop rulez un sistem Vista pe 64 biti.
2. Internetul este pe LAN cu Ip static de la Dominet.
3. Tableta Pc este un Allview Aldro cu WiFi pe ea.
4. Nu detin un rooter.
Intrebarea este, cum as putea sa folosesc internetul pe care il detin pe laptop, cu tableta, prin intermediul Wireless-ului, fara a folosi si un rooter ?

#8
tuana

tuana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 11.02.2008
Am si eu o tableta Smailo web 7 si cum plec din localitate as vrea sa o pot conecta la internet printr-un stick de clicknet. Are un dispozitiv cu care se poate conecta la usb, dar faza e ca nu recunoaste softul de pe stick ca sa il pot conecta. Ma poate ajuta cineva?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate