Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Orange România - Orange TV Connect (ex-TelekomTV.ro).

- - - - -
  • Please log in to reply
1946 replies to this topic

#1495
blanc

blanc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 07.04.2005
Salutare. Am intampinat urmatoarea problema: intru in MyAccount si vad ca la Telekom Web&Mobile Tv imi arata ca optiune activa: AntenaPlay. Imi zic sa incerc si eu sa intru pe siteul antenaplay.ro de pe PC si sa ma conectez. Am incercat emailul cu care ma conectez la MyAccount dar si aliasul (care merge pe HBOGO) dar de fiecare data imi apare un mesaj ca optiunea nu este activa in MyAccount. Inainte sa sun la Telekom, imi puteti spune daca ati patit si voi la fel si cum ati rezolvat? Va multumesc.

#1496
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
Redescoper Telekom tv web and mobile. Vad ca deja a fost adaugat Cinemaraton si vad (probabil n-au intrat acum dar acum vad eu) toate hbo-urile si cinemax-urile in hd. E aplicatia cu cele mai multe canale hd si mai are si arhiva pentru cine e abonat si la telekom tv.

Edited by wantsome, 15 September 2017 - 12:40.


#1497
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Oricum sunt și cei mai scumpi!
La alta televiziune prin satelit, pachetul echivalent M plus 2 decodoare HD la 30 de lei.
Au noroc cu fotbalul, altfel se duceau de mult în cap.

#1498
The_Cult

The_Cult

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,423
  • Înscris: 11.11.2014
Da" cu serverele au facut ceva? Sau tot numai bufferul il vedem si blocaje din 5 in 5 minute?

#1499
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

View Postcyberblue, on 12 septembrie 2017 - 11:13, said:

Mi-am facut cont, am platit 5 euro pentru că la UPC nu aveam canalele BBC, Nat Geo People, I Concerts. Dacă nu esti abonat Telekom nu ai replay sau DVR. În Linux (Ubuntu 16.04) nu merge în nici un browser (HBO GO sau Horizon Go de la UPC merg fără probleme). Lucrurile astea nu sunt spuse clar nicăieri. Am luat din nou țeapă de la Telekom. Posted Image

Un prieten vrea să-și facă cont pe MyAccount și îi dă eroare. Vrea ca după aceea să-și activeze Telekom Web & Mobile TV. Care ar fi problema?

Attached File  ttv.png   23.9K   37 downloads

#1500
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Până la urmă i-am făcut eu contul dar pe telekomtv apar separat cele 2 pachete:

Attached File  tele1.png   70.84K   55 downloads Attached File  tele2.png   21.9K   49 downloads

Deci cum costă numai 5 euro?

#1501
cyberblue

cyberblue

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 17.05.2006

View PostKalman2007, on 19 septembrie 2017 - 14:24, said:

Un prieten vrea să-și facă cont pe MyAccount și îi dă eroare. Vrea ca după aceea să-și activeze Telekom Web & Mobile TV. Care ar fi problema?

Attachment ttv.png
Nu era o problemă....era o avertizare...eu am luat primul pachet și văd că merg și canalele de sport. Oricum, nu mai prelungesc fără replay sau DVR. Sper să nu îmi ceară taxă de „reziliere”.  Ideea e că a trebui să încarc contul cu 5 euro, chiar dacă pachetul era mai ieftin. Niște bănuți s-au pierdut. Totul e haos la firma asta. Niciodată Țepelekom!

Edited by cyberblue, 20 September 2017 - 07:29.


#1502
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,230
  • Înscris: 22.01.2004
Pe chrome merg toate posturile dar maxim 5 minute dupa care se blocheaza imaginea si trebuie sa dau refresh ca sa o ia din nou. In internet explorer merge ok. E de la mine sau si la voi face la fel?

#1503
ioanradu

ioanradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 14.11.2009

View PostAlexis, on 21 septembrie 2017 - 01:16, said:

Pe chrome merg toate posturile dar maxim 5 minute dupa care se blocheaza imaginea si trebuie sa dau refresh ca sa o ia din nou. In internet explorer merge ok. E de la mine sau si la voi face la fel?
Exact la fel se intampla si la mine, doar in Internet explorer merge ok.

#1504
mihu30

mihu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 09.07.2009
am si eu aceeasi problema...imi da eraore si se opreste "telekom video helper", iar Internet Explorer nu cred ca mai merge ie win 10...pe tableta sau telefon nu sunt probleme.

#1505
ioanradu

ioanradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 14.11.2009

View Postmihu30, on 21 septembrie 2017 - 17:47, said:

am si eu aceeasi problema...imi da eraore si se opreste "telekom video helper", iar Internet Explorer nu cred ca mai merge ie win 10...pe tableta sau telefon nu sunt probleme.
Inca mai merge IE in windows 10.

#1506
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
IE in win 10, il cauti in C->Programe

#1507
sashamiha

sashamiha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 15.02.2005
Nu știu dacă e adevarat sau nu

Anul trecut, când au apărut aplicațiile mobile și de smart tv dolceSPORT , acestea erau pe alte servere. Astfel serverele de telekomtv erau mai puțin solicitate. Poate de aceea , în ultima perioadă, nu erau problemele grețoase cu semnalul ca la începutul platformei (și ca in primele 70 de pagini ale topicului).
Acum, că dolcesport ca aplicatie a disparut, se pare că abonatii vor migra catre telekomtv. Oare pe aceleasi servere? ”Om ” vedea in special miercurea.

#1508
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,409
  • Înscris: 06.11.2014
Streamurile din aplicatia Dolcesport erau via mediadirect.ro (aceleasi servere folosite pe vremuri la site-ul/aplicatia DolceTV sau acum de Seenow). Cele actuale sunt de pe serverele folosite in aplicatia/site-ul TelekomTV (alea despre care lumea se plange ca functioneaza prost, asta cand functioneaza)

Edited by iZet, 22 September 2017 - 15:45.


#1509
mihu30

mihu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 09.07.2009

View Postwb626ek, on 22 septembrie 2017 - 13:27, said:

IE in win 10, il cauti in C->Programe

View Postioanradu, on 21 septembrie 2017 - 18:09, said:

Inca mai merge IE in windows 10.
am gasit si rezolvat...mc mult

#1510
viomobil

viomobil

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,229
  • Înscris: 09.10.2007
Ce-o fi asa greu sa faca aplicatia sa mearga bine nu stiu, intotdeauna trebuie sa-mi omor neuronii ca nu pot sa vad mai stiu eu ce transmisiune sportiva...gigionline e la ani distanta, le mergea si inainte f. bine aplicatia (inclusiv pe caca nettãtã de pe mobilul lor), dar acum de pe netul T zburda. Si cel putin aplicatia de pe Android chiar nu mi s-a blocat vreodata, in schimb TTV-ul e mai muci decat tov. Premier.

#1511
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Voi aveți sunet pe Pro tv dacă îl urmăriți pe voyo, pe pc?

#1512
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,949
  • Înscris: 12.07.2008
Mi-am formatat tableta şi am reinstalat Telekom TV, insă la logare primesc mesajul că am atins nr maxim de dispozitive [ ? ] , am intrat in setari, am şters telefonul mobil de acolo, insă aplicatia de pe tabletă tot nu vrea sa se deschidă, incerc sa intru la Canale TV si imi scrie că "acest disp nu este inregistrat"
Imi prind urechile, imi da cineva un pont ce as putea face ?

In timp am folosit aplicatia pe tableta si pe acel telefon mobil doar, insă văd că, desi am sters telefonul mobil de la dispozitive, nu pot folosi app pe tableta

PS : am rezolvat intre timp la 1234 ! mersi

Edited by ramurel, 23 September 2017 - 13:57.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate