Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

RETENŢIE Telekom România.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
859 replies to this topic

#415
danutz21

danutz21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 18.07.2018
Cel mai sigur e cu o notificare reziere.
Sigur te vor suna iar daca ai nervi tari si abilitati de negociere, ti le poti pune in valoare :)

#416
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 14.01.2008
O parere : am negociat o retentie. Am avut pana acum TVL + STB PVR ( chirie) + Voce fix 100 la ~ 82 lei.

S-a oferit TVL + MaxPack ( 0 lei ) + STB PVR ( chirie 0 ) + voce fix nelimitat la 59 lei.

Am acceptat dar i-am specificat ca,  dupa cum stie am 14 zile sa ma rezgandesc si declin oferta.

E ok?

PS : STB PVR e un "must have" mai ales pentru junior care isi inregistreaza desenele animate preferate... :)

#417
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Este Ok. :)
Internet fix nu bagi?

#418
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 14.01.2008
Nu e disponibil in zona mea.

De vreo cateva luni il frec la cap pe dic_star sa ma rezolve cu infrastructura,  numa' nu vrea :)


#419
rv

rv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 28.01.2004
Am un abonament Internet L + Voce S ieşit de câteva luni din perioada minimă contractuală, pe care dau acum 8 euro (TVA inclus). Oare, din experienţa voastră, am şanse să obţin ceva mai bun prin departamentul de retenţie?

#420
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010
E prin ADSL?

#421
rv

rv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 28.01.2004
Nu, FTTB. 100 cu 30 Mbps.

#422
Craig1393

Craig1393

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 05.04.2017
Am si eu o intrebare pentru voi. Ieri maica-mea a sunat la Telekom sa raporteze un deranjament la internet, deranjament care persista de zile bune. In urma apelului, contractul i-a fost prelungit automat pentru urmatorii 2 ani (urma sa expire in septembrie), asta am observat pe My account . Am sunat la RC, mi s-a confirmat ca intr-adevar s-a facut ieri prelungirea  si am cerut anularea prelungirii. Mi s-a spus ca se va face revenirea la pachetul initial. Intrebarea este: Se va reveni la pachetul initial tot sub forma unui contract pe 2 ani, sau voi fi in continuare pe vechiul contract (care expira luna viitoare) ? Sugerati sa fac reclamatie la ANPC? Multumesc

#423
StefanCelMare

StefanCelMare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 14.02.2006
@dic_star Oare ai vreo idee dacă se va upgrada infrastructura de internet pe centrul Clujului?
Îmi expiră abonamentul de tv+internet, și mă tenta o prelungire, dar internetul merge slab (24 mbps).
Pe strada Andrei Șaguna, central, am servicii pe o sârmă de aluminiu venită prin nișele vechi ale Romtelecom.
Serviciile merg incredibil pentru infrastructura pe care o aveți (iptv cu canale HD + net decent dar nu grozav), dar mă uit cu un ochi așa la fibra UPC... mă tentează.

Edited by StefanCelMare, 05 September 2018 - 09:02.


#424
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Momentan nu am informații de extindere, din ce am aflat au redus bugetarea pentru FTTH.

#425
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 30.03.2005
Internet M + TV M 40 RON. Se poate mai bine ? În curând fac 2 ani în rețea și aș aduce și niște numere de mobil daca s-ar merita.

#426
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Trimis notificare reziliere pe 5 septembrie pentru internet M  si azi m-a sunat de la retentie, mi-au oferit internet M la aproximativ 22 lei/luna (pana acum plateam circa 32 lei/luna). Multumesc mult @dic_star79 pentru ajutor. Mai am o singura problema: mi-a aparut astazi, dupa negocierea noului contract, Norton-ul activat in my account si nu reusesc sa il dezactivez.

LE
Am reusit sa il dezactivez pana la urma:

Attached File  Norton.JPG   58.01K   53 downloads

Edited by androholic, 10 September 2018 - 15:57.


#427
boringboy

boringboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 06.05.2010

View PostKENSINGTON, on 09 septembrie 2018 - 17:52, said:

Internet M + TV M 40 RON. Se poate mai bine ? În curând fac 2 ani în rețea și aș aduce și niște numere de mobil daca s-ar merita.

eu aveam pana de curand internet L + TV S + voce 0 la 43, de o luna m-am trezit cu 47 pe factura.
Am intrebat si mi-au spus ca m-au trecut automat la TV M pt ca s-a renuntat la S iar toti clientii au fost notificati prin factura in plic sau mediabox. Eu nu am nici mediabox (ci Card CI) si nici plic (factura electronica). Asta e, 0.5 euro pt cateva posturi in plus. Oferta mea este din Aprilie 2017.

De luna trecuta am inceput usor sa portez si numere la mobil.
2 euro reducere fata de pretul standard pt ca am servicii fixe.
De exemplu, nelimitatul de 5euro il am la 3 euro si o baterie externa de 69 lei moca. Nu e rau.
De mentionat insa clar ca la abonamentul de 5 euro nu ai roaming, asa ca, atunci cand pleci, fie
a) migrezi o luna la cel de 8 euro
b.)iti redirectionezi apelurile catre un numar cu roamnig (daca ai)
c) iti iei o cartela simpla

succes

Edited by boringboy, 19 September 2018 - 20:45.


#428
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Daca primesti SMS-uri de la servicii de tipul email web, home banking, etc., nu este prea utila treaba cu redirectionarile in roaming.

#429
boringboy

boringboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 06.05.2010
corect, depinde cat stai in roaming si cat de uzuale sunt acel mesaje.
De exemplu: la internet banking le am prin amprenta (corect ca nu toti au) iar plati cu cardul fac mai rar.

este doar una din posibilele solutii, pentru perioade scurte cred ca este valabila.

#430
georgica

georgica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 30.01.2003
Experiența mea actuală: am făcut cererea de reziliere pe 1 septembrie, m-a sunat o fătucă pe 10 sept.
M-a prins un pic cam nepregătit, nu știam care mai sînt prețurile pe piață, am acceptat TV L (DTH) + ADSL de 6 mbps + voce 0 la 45 de lei.
A doua zi intru în cont, văd că acolo apare suma de 13.6 € în care e prins și rahatu de Norton antivirus de care nu am discutat nimic.
Sun la RC să întreb cum se ajunge de la 13.6 € la 45 de lei și de ce am Norton-ul dacă eu n-am cerut. Cel de la telefon n-a știut să-mi răspundă, a zis ca deschide sesizare și o să mă sune agentul cu care am discutat inițial.
De atunci am mai încercat de 2 ori, același răspuns, voi fi sunat în maxim 24 de ore. Doar că în curând se fac două săptămâni.
Mă gândesc să mai fac o încercare să sun să văd dacă vor să schimbe agentul de vânzări sau lăsăm să se finalizeze rezilierea.
Singurul motiv pentru care nu am trecut încă la Digi a fost că am deja niște receivere cumpărate și n-aș vrea să rămân cu ele și să plătesc altele acum.

Edit: la negociere am vrut să renunț la internet, îl folosesc pe post de backup cam o oră pe lună când pică Akta și mi-a zis că mi-l oferă la 5 lei pentru că este tehnologia veche.
Rezultănd că televiziunea ar face 40 de lei, ceea ce mi s-a părut un preț cam piperat pentru un client vechi pe care vrei să-l ții să nu ajungă la concurență.

Edited by georgica, 23 September 2018 - 18:39.


#431
danutz21

danutz21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 18.07.2018
Ai facut cerere de reziliere apoi ai acceptat prelungire pentru TV, voce zero si net de 6 Mbps? Posted Image
Am trait sa o aud si pe asta. La ce ai mai facut cerere atunci? Doar ca sa dai din lac in put.

#432
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Poate ai ceva reduceri aplicate (2-3 euro).
Nortonul se activează automat,il poti dezactiva tu din MyAccount.

Alea le poti vinde,eu asa am facut.

Ai posibilitate de FTTH Digi?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate