Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

reinstalare windows xp netbook

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
jygsaw

jygsaw

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.03.2011
Am un netbook acer aspire one ZA3, pe care l-am primit cu un sistem de operare (windows xp) preinstalat... in momentul cand l-am deschis pt prima data,am facut doar ultimile seterari ale windows-ului si apoi au intrat automat si s-au instalat si driverele.Problema la care am nevoie de ajutor este ca intre timp acel windows a picat si am reinstalat un windows 7 momentan dar vreau sa reinstalez windows-ul lui original cu drivere cu tot, ca prima data, stiu ca exista o partitie hidden de 11 gb unde se gasesc aceste date.

Astept un raspuns mai detaliat cum as putea rezolva aceasta problema... multumesc

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Intra in Disk Management si vei vedea acolo partitia de backup. Click DREAPTA pe ea si dai sa fie ACTIVA. Dupa care citesti in manual care este tasta de recovery. La bootare apesi pe tasta respectiva si va incepe instalarea.
Atentie - se vor sterge datele existente pe el in momentul instalarii. Daca ai ceva docuemnte salveaza-le.

#3
jygsaw

jygsaw

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.03.2011
am incercat ce mi-ai spus tu , dar in momentul cand dau click dreapta imi apare doar help-ul...

ii posibil sa se fi sters toata partitia? ca imi arata free space exact cat este partitia de mare... :(

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Pune un print screen din Disk Manager aici.

#5
Kar0

Kar0

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.11.2021
O distributie de Linux pentru tipil asta de laptop: Acer Aspire One ZA3 , probata, verificata ca merge, vreau sa zic.. Multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate