Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebare motor auto

Opel Astra K

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...
 Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...
 Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu
 

monitor eizo cu doua intrari video

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 26.02.2008
Buna seara! Am un monitor eizo flexscan L367 care are o intrare vga si una dvi-d. am si doua DVR-uri pentru CCTV care au doar iesiri vga. Doresc folosirea unui singur monitor pentru cele doaua aparate, existind posibilitatea comutarii intre cele doua intrari ale monitorului prin folosirea unui buton de pe marginea monitorului. Am insa o problema. Adaptoarele pe care le am de la vga la dvi sunt toate cu acea liniuta orizontala la un capat, probabil pt ca sunt de tip dvi-i adica si analog si digital iar monitorul are doar gaurele fara fanta pentri liniuta din mufa cablului.
Dupa cate am inteles, dvi-d este doar pentru digital sau poate ma insel. De aceea va cer sfatul. ce se poate face?
Multumesc!

PS Exista un switch pentru 2 intrari vga?

#2
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 26.02.2008
switch-uri am gasit desi cam scumpe. Daca are cineva schema interna a firelor dintr-o mufa vga, probabil cea cu 9 pini,
am sa incerc sa fac singur cu relee in vid si ma gandesc ca unii pini sunt comuni celor doua iasiri deci sa le comut doar pe acelea decare am nevoie.
Ceva insight? Multumesc!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate