Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 

Centrala termica cu gazeificare -DAN LUCYAN

- - - - -
  • Please log in to reply
262 replies to this topic

#253
danlucyan

danlucyan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 19.12.2010

View Postvalsof71, on 9th March 2011, 23:10, said:

E din spuse,  e la distanta. Lam vazut in stare de constructie. Cosul de fum e de  d 200 . Ventelatorul ce poate so fi? E prea mult aeri primar sau prea putin? Din spuse flacara e de culoare albastrie si  devine mai scurta din ce in ce.
Spunei sa dea volumul la aerul primar la minim si apoi sa ajusteze aerul secundar . La reglajele acestea trebuie foarte multa rabdare (Eu am pierdut asa adunat cam 2-3 zile asa fragmentat pana am talnit reglajul cum am vrut eu cutoate ca am multe posibilitati de reglaj manual + reglajul care si-l face controlerul) .
Dar dupa cum spuneam trebuie rabdare si sa nu aibe tendinta sa dea aerul primar la maxim ca nu rezolva nimic ba dinpotriva , ca sa isi dea seama despre ce este vorba poti sa-i zici ca procesul de gazeificare nu poate avea loc daca nu are un anumit pat de JAR fara de care procedeul nu poate avea loc +leme USCATE .(aia se stie)
Daca mai ai nelamuriri mai putem vb . :)
A inca ceva era sa uit CE DIUZA ARE ? (standard adica de fabrica sau artizanala confectionata de el ?

View Postvalsof71, on 9th March 2011, 21:56, said:

Sunt din Basarabia ( r.Moldova). Cumatul a confictionat  cazan dar are o problema: Flacara intoarsa dureaza doar 5 minute dupa ce se stinge si din duza ese  numai fum.  Daca deschide clapeta spre cos  si asteapta putin timp,apoi o inchide , se reaprinde doar pe 5 min?
A rezolvat problema ? :mellow:

Edited by scheleton, 13 March 2011 - 16:40.


#254
valsof71

valsof71

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.03.2011
Doresc si eu sa confectionez un cazan pe gazieficare.  Nu mam decis, inca, ce model sa folosesc. Am cercetat pe yutube mai multe feluri de modele .  Miau placut cele de dupa ocian. Dar......? Ce parere aveti?

#255
danlucyan

danlucyan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 19.12.2010

View Postvalsof71, on 13th March 2011, 22:55, said:

Doresc si eu sa confectionez un cazan pe gazieficare.  Nu mam decis, inca, ce model sa folosesc. Am cercetat pe yutube mai multe feluri de modele .  Miau placut cele de dupa ocian. Dar......? Ce parere aveti?


Sincer nu stiu care sunt modelele dupa ocian , baga un linc sa vedem despre ce este vorba . ^_^
Daca esti ineresat sa confectionezi cazan si ai nevoie si de o parere (buna,rea) in plus putem povesti

Edited by danlucyan, 14 March 2011 - 19:10.


#256
valsof71

valsof71

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.03.2011
Am gasit rezolvarea probleme  . Era crapatura prea mare.  3x24. Acume 2x20. Functioneaza foarte bine.  foarte bucuros. Depozit e construit din caramida 60 lun. 45 latim 70 inaltim.  Reactorul e din caramida  .Numai schimbatorul e in spate si sa folosit Un calorifer sovetic din fonta 50x50

#257
danlucyan

danlucyan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 19.12.2010

View Postvalsof71, on 21st March 2011, 21:58, said:

Am gasit rezolvarea probleme  . Era crapatura prea mare.  3x24. Acume 2x20. Functioneaza foarte bine.  foarte bucuros. Depozit e construit din caramida 60 lun. 45 latim 70 inaltim.  Reactorul e din caramida  .Numai schimbatorul e in spate si sa folosit Un calorifer sovetic din fonta 50x50

Bine ca ai rezolvat  :peacefingers:
Deacum incolo incepe vremea aparatelor de aer conditionat  ;)  asa ca avem timp sa le "bibilicim" , giugiulim si conserva pana la toamna. :coolspeak:

#258
valsof71

valsof71

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.03.2011
Pe la noi e cam rece .Le vom mai folosi putin .Dar cum vine vara  le vom modifica.

#259
danlucyan

danlucyan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 19.12.2010

View Postvalsof71, on 28th March 2011, 21:14, said:

Pe la noi e cam rece .Le vom mai folosi putin .Dar cum vine vara  le vom modifica.
Si eu o mai folosesc inca . Eu la cazanul meu nu am ce sa modific din punctul meu de vedere sunt foarte multumit pana in prezent . :peacefingers:

#260
danlucyan

danlucyan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 19.12.2010
DE VANZARE  :peacefingers:

View Postdanlucyan, on 8th April 2011, 01:27, said:

DE VANZARE  :peacefingers:
''La pret de criza ''  ;)

Attached Files


Edited by scheleton, 10 April 2011 - 16:16.


#261
scheleton

scheleton

    Walhalla

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,910
  • Înscris: 19.05.2006
stiu ca e Criza, si oamenii se manifesta ca atare, aici suntem insa pe aria de Instalatii ..incearca la sectiunea Bursa cu anunturile de vanzare diverse.. nu mai da Up ! aici.
Ok ?  :peacefingers:

Edited by scheleton, 10 April 2011 - 16:18.


#262
danlucyan

danlucyan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 19.12.2010
Adica ? Poate la-m pus de vanzare ca am posibilitatea sa fac mai multe . Nu sunt asa nevoit financiar pe cum consideri tu dar nu asta are inportanta important este faptul ca ai iesit din parametri bunului simt si prin functia pe care o ai in acest forum nu cred ca ar trebui sa vb asa ( nu sunt ceva obsedat de "criza" sau nevoias si nici NU MA MANIFEST CA ATARE , ) asa ca ai mai mare grija cum te exprimi de alta data ok ? Putea-i sa o spui si sub alta forma

#263
scheleton

scheleton

    Walhalla

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,910
  • Înscris: 19.05.2006

View Postdanlucyan, on 21st April 2011, 09:19, said:

Adica ? Poate la-m pus de vanzare ca am posibilitatea sa fac mai multe . Nu sunt asa nevoit financiar pe cum consideri tu dar nu asta are inportanta important este faptul ca ai iesit din parametri bunului simt si prin functia pe care o ai in acest forum nu cred ca ar trebui sa vb asa ( nu sunt ceva obsedat de "criza" sau nevoias si nici NU MA MANIFEST CA ATARE , ) asa ca ai mai mare grija cum te exprimi de alta data ok ? Putea-i sa o spui si sub alta forma
ideea era ca aceasta Arie nu e Bursa de anunturi -chiar sunt interzise anunturile de vanzare-cumparare. Foloseste alte sectiuni ale forumului pt. asta sau ziare de specialitate, etc.

Cu toate acestea, ti-am tolerat anuntul -ca sa te ajut. Mai ales cand am vazut ca tot dai UP, adica scrii orice prostii numai sa apara dinnou topicul cu anuntul sus, ba ai mai postat si 2 de ori renumita poza.
Si apoi ai scris de 2 ori Bai nene -mesaje sterse...
Acum te intorci cu mesajul de mai sus..

Eu n-am spus ca esti "nevoit financiar", ci ca stiu ca e Criza, si oamenii se manifesta ca atare: dau UP din 2 in 2 zile la anunturi de vanzare.

View Postdanlucyan, on 21st April 2011, 09:19, said:

..Poate la-m pus de vanzare ca am posibilitatea sa fac mai multe ..
da, poti face multe: sa dai anuntul pe 4 martie si sa-l repostezi pe 8 aprilie "la pret de criza", urmat de UP-uri disperate..

Edited by scheleton, 21 April 2011 - 08:35.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate