Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Card cadou de la Google

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Deathrun

Deathrun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 23.09.2010
Salutari! Astazi am primit de la Google un card in valoare de 260 de ron. Am citit toate foile si am inteles ca banii ii pot folosi pentru a-mi face reclama pe Google AdWords. Dar pe acea foaie mai scria ca pot cheltui suma cum vreau eu.

Pot scoate banii de pe card si ii pot cheltui pe ce vreau eu?  :peacefingers:

#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,763
  • Înscris: 09.05.2005

View PostDeathrun, on 14th February 2011, 19:25, said:

Pot scoate banii de pe card si ii pot cheltui pe ce vreau eu?  :peacefingers:
Nu, ii poti folosi decat pentru publicitate prin google adwords.

Edited by LensFlare, 14 February 2011 - 19:34.


#3
alex2010

alex2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 29.09.2008
Cum l-ai primit? Ai castiguri foarte mari pe adsense? sau esti foarte vechi in retea?

#4
Deathrun

Deathrun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 23.09.2010

View Postalex2010, on 14th February 2011, 19:43, said:

Cum l-ai primit? Ai castiguri foarte mari pe adsense? sau esti foarte vechi in retea?

Pe AdSense am doar 5 euro  :thumbdown: .Iar ca vechime am aproape 1 an pe contul pe care am primit cardul dar mai am si alte conturi pe care am mai bine de un an.

#5
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,763
  • Înscris: 09.05.2005

View PostDeathrun, on 14th February 2011, 19:46, said:

Pe AdSense am doar 5 euro  :thumbdown: .Iar ca vechime am aproape 1 an pe contul pe care am primit cardul dar mai am si alte conturi pe care am mai bine de un an.

Stii ca o sa-ti baneze toate conturile nu? Ai voie decat un singur cont pe nume / adresa.

#6
fraidycat

fraidycat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 28.07.2007

View Postalex2010, on 14th February 2011, 19:43, said:

Cum l-ai primit? Ai castiguri foarte mari pe adsense? sau esti foarte vechi in retea?

Eu am primit in decursul anilor vreo doua vouchere.Nu am folosit inca nici unul.Castigurile sunt aproape de 0.Probabil e in functie de vechime sau aleator.

#7
Deathrun

Deathrun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 23.09.2010
La inceputul foii scrie : Va multumit ca utilizati Google AdSense pe site-ul dvs. web. Utilizati cardul cadou atasat pana la data de 1 aprilie 2011 si primiti 260 RON pt. pub. gratuita.

Dar pe card scrie Google AdWords iar pe spatele lui un cod si are si o dunga neagra.

View PostLensFlare, on 14th February 2011, 19:48, said:

Stii ca o sa-ti baneze toate conturile nu? Ai voie decat un singur cont pe nume / adresa.

Eu am doar pe acest cont adresa corecta. Pe celelalte am doar numele scris corect.

Edited by Deathrun, 14 February 2011 - 19:51.


#8
alex2010

alex2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 29.09.2008
Mie nu mi-au trimis niciodata, desi am castigat cateva sute de $/euro la ei si am vechime vreo 5 ani ...

#9
Deathrun

Deathrun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 23.09.2010
Dar nu cred ca mai puneau aia si dunga magnetica (neagra) daca puteam sa-l folosesc numai pe Google AdWords.

#10
meshgheru_andu

meshgheru_andu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 09.05.2009
De ce nu-i intrebi pe ei?Pe cei de la Google...

#11
Deathrun

Deathrun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 23.09.2010

View Postmeshgheru_andu, on 14th February 2011, 20:14, said:

De ce nu-i intrebi pe ei?Pe cei de la Google...

Imi poti da un nr. de telefon?

#12
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008
Cum arata ?

#13
Deathrun

Deathrun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 23.09.2010

View PostOwidiu, on 14th February 2011, 21:59, said:

Cum arata ?

E jumatate verde, jumatate alb, are scris pe portutunea alba Google AdSense, numarul meu si niste cifre iar pe portiunea verde, este scris mare 260 RON

#14
fraidycat

fraidycat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 28.07.2007

View PostDeathrun, on 14th February 2011, 22:10, said:

E jumatate verde, jumatate alb, are scris pe portutunea alba Google AdSense, numarul meu si niste cifre iar pe portiunea verde, este scris mare 260 RON
Dupa ce am introdus codul mi-a bagat 180 RON(de cat era voucherul) in cont dar n-am putut sa ii folosesc decat daca fac o depunere de min. 40 RON.

#15
ryco0984

ryco0984

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 16.08.2009
Si eu am primit acelasi card, cu aceasi suma. Acest card se primeste daca ai un blog si nu ai activitate pe el. Acest card te ajuta sa cheltuiesti suma pentru a face publicitate blogului tau, ca sa ai accesari si lumea sa dea click pe publicitatea de pe blogul tau, ca asa primesti banii tai de la google pentru publicitatea pe care tu o ai pe blogul tau.
Nu cred ca se poate folosii cardul pentru a face cumparaturi, daca stie cine va ca se poate, sau a facut cumparaturi sa ma anuntye ca sa fac si eu.

#16
voxx

voxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 29.03.2007
Cardul se poate folosi doar pentru Google Adwords, acea banda neagra nu este banda magnetica, este defapt desenata, iar acel card este facut dintr-un carton plasticat.Daca era sa poti scoate banii de pe el, atunci mai bine iti transferau direct banii..ce rost mai are cardul.

Edited by voxx, 22 February 2011 - 12:28.


#17
bozghiyy

bozghiyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 14.04.2007
Si eu am primit 100 dolari mai demult, si i-am folosit. Din cate am inteles era pentru promovarea adwords in romania, si nu avea nici o legatura cu vechimea , banii castigati etc. Sunt doar cei ce google considera ca sunt interesati si sunt deacord sa primeasca acet tip de vouchere.

Cei 40RON sau 10 Euro sunt primul depozit minim, din care iti ia 5 Euro taxa de activare.

#18
double_b_phantom

double_b_phantom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 28.04.2005
Am primit si eu un card asemanator acum cateva zile, singura diferenta a fost ca pe el era mentionat Google Adwords. Valoarea printata era de 260 ron, dar la adaugarea in contul de adwords au aparat 300 lei :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate