Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#24211
popika77

popika77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 17.05.2012
stie cineva daca la Piatra Neamt sunt introduse cele 4 canale HD ?

#24212
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006
In afara de Viasat History/Nature HD, am observat dimineata ca si History Channel HD are program diferit de varianta SD. Sau nu am vazut bine? Eurosporturile HD sunt identice cu SD-urile in momentul de fata, nu?Posted Image

#24213
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,537
  • Înscris: 16.12.2006
History HD are programul decalat cu o ora fata de versiunea SD. ;)

#24214
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009
Asa cum a zis si catalinman, programul History HD e decalat pentru ca e pe fusul orar CET iar cel SD e versiunea pentru Romania, deci ora EET.

Eurosport 2 SD si HD transmit varianta internationala, deci program identic. Eurosport 1 HD e varianta internationala iar Eurosport 1 SD e varianta Eurosport Romania, care au programe identice cu exceptia cazului in care exista meciuri din PL care sunt transmiste pe Eurosport Romania adica in SD, doar in acel moment programele vor fi diferite.

#24215
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006
Am inteles. Atunci sa ii dau delete la varianta SD, ca tocmai rearanjez canalele in Samsung Channel Editor Posted Image

LE: Hait, atunci sa inteleg ca pentru meciurile din Anglia trebuie sa pastrez in lista si Eurosporturile SD... mda...

Edited by aljarreau, 08 January 2014 - 13:23.


#24216
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009

View Postaljarreau, on 08 ianuarie 2014 - 13:09, said:

Am inteles. Atunci sa ii dau delete la varianta SD, ca tocmai rearanjez canalele in Samsung Channel Editor Posted Image

Exact, dar doar la Eurosport 2 SD.
Poti si la History daca nu esti fan al canalului si nu vrei sa vezi reluarea unei emisiuni in cazul in care ai ratat.

#24217
catalincc

catalincc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 15.08.2007
pai daca dai delete cand ai meciuri din Anglia unde le vezi?

#24218
eddiesor

eddiesor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 965
  • Înscris: 24.10.2004

View Postcatalinman, on 08 ianuarie 2014 - 12:57, said:

Poti sa confirmi ca din 15 februarie 2014 feed-ul Eurosport pentru Romania va avea si versiune HD ?

Adica ca o sa fie Premier League in format HD la Eurosport ?

Stiu ca se lucreaza. Nu pot insa sa confirm o data exacta.

#24219
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,537
  • Înscris: 16.12.2006
Un lucru bun, mersi de raspuns. :D

#24220
CristianZ

CristianZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 01.12.2006

View Postmsr-smr, on 08 ianuarie 2014 - 10:44, said:

Totusi regret disparitia VH1.
RCS are o grila deficitara pe partea de muzica.
Pe cind noi canale muzicale, poate chiar HD (UTV este slab) ?

Totusi, televizorul este ultimul aparat de ascultat muzica. Eventual, daca ar exista un post TV muzical cu audio la calitatea unui mp3 la 320 kbps si daca am folosi un sistem audio concectat la televizor. Pe partea asta tot RCS e cel mai tare. Din ce stiu e UTV HD e singurul canal TV muzical cu sunet Dolby Digital si se gaseste numai in grila RCS.

#24221
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
E şi la "vecini"...Posted Image

#24222
CelDeSus

CelDeSus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 09.07.2006
trebuie sa dau o noua cautare sau apar in locul celor SD? sau am si SD si HD cum e la Digi sport ?

#24223
Nexxus2

Nexxus2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 16.08.2008
Revin cu obsesia mea :D ... in Mures a incercat cineva ? Au intrat canalele HD ?

#24224
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008

View PostDaniellone, on 08 ianuarie 2014 - 12:50, said:


Iti place darts-ul? Atunci ar trebui sa stii ca spectacolul a fost la Alexandra Palace in decembrie, nu la Lakeside in ianuarie Posted Image Din pacate la BDO e doar un spectacol trist dupa ce am vazut PDC-ul.

Da, la Ally Pally mai vezi și câte un 9-Darter :)
Dar rămâne frumoasă și versiunea BDO a competiției.

#24225
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007
In Braila inca nu au intrat canalele HD. Scanat acum 10 min. pe DVB-C. Mai asteptam ce sa facem. :)

#24226
roboticss

roboticss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 09.02.2007
Au intrat si in alexandria frecventa 474000

#24227
T@V

T@V

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 09.07.2007
Dupa atata vreme in care tot am criticat tot ce inseamna RCS pe partea de televiziune, cred ca a venit vremea sa-i mai si felicit pentru ultimele evolutii.
Daca ar scoate acuma si conditia aceea cretina, cea cu Digi Online numai daca ai acces la internetul lor, chiar ca ar deveni un provider de talie europeana. Adica, daca tot nu sunt acasa, nu poti sa-mi ceri sa vad programele tv favorite doar daca gasesc o retea de net Digi, atata timp cat si acoperirea ta 4G mobila nu e disponibila in toata tara...
Asa e in toata lumea civilizata, numai la noi sunt restrictiile astea cretine. Adica, io sunt abonat la mine acasa la tv + internet, lasa-ma frate cand ma duc la tara la socri si acolo am un net amarat de la ce provider au gasit babacii, lasa-ma sa vad io pe dispozitivele mele (tableta, telefon) programele preferate si fara sa-mi pui piciorul in gat sa ma obligi sa fie si socrii abonati la Digi...

Dar cum spuneam. Bravo Digi pentru ultimele schimbari. Chiar ca sunt ani distanta fata de comunicatele de rasul curcilor cu drepturile cehilor si slovacilor... Asa mai da. Deci se poate cand se vrea, nu? Cam asta ar fi concluzia.
Bravo tata!

#24228
statocronus

statocronus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 26.05.2012
Bravo Digi! in sfarsit,acum e alta treaba!Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate