Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€
 ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?
 Intrebare motor auto

Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina
 Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul
 

GPS pe telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
wikkiz2

wikkiz2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 08.10.2009
Salutare,
Nu demult am achizitionat un samsung wave525, as putea sa-l folose pe post de GPS pentru masina? As vrea sa-mi arate masina ( cu o sageata.. sau ce stiu eu) pe harta.. stiti voi, sa introduc numele orasului si sa ma duca  :naughty:  e nevoie de ceva program?
Multumesc si stima celor ce-mi raspund.

#2
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,461
  • Înscris: 24.05.2010

 wikkiz2, on 12th February 2011, 17:04, said:

Salutare,
Nu demult am achizitionat un samsung wave525, as putea sa-l folose pe post de GPS pentru masina? As vrea sa-mi arate masina ( cu o sageata.. sau ce stiu eu) pe harta.. stiti voi, sa introduc numele orasului si sa ma duca  :naughty:  e nevoie de ceva program?
Multumesc si stima celor ce-mi raspund.
Depinde si de sistemul de operare.Daca ai android... te pot ajuta.Eu am Igo pe telefon(LG Optimus One) si merge impecabil :thumbup:

#3
wikkiz2

wikkiz2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 08.10.2009
Salut feribalint,
Din pacat n-am android, am sistem de operare bada... cu asta ai putea sa ma ajuti?

#4
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,461
  • Înscris: 24.05.2010

 wikkiz2, on 12th February 2011, 17:14, said:

Salut feribalint,
Din pacat n-am android, am sistem de operare bada... cu asta ai putea sa ma ajuti?
Sincer...nu,dar incearca pe acest topic,sigur te va putea ajuta cineva.
http://forum.softped...p?showforum=357
Bafta.

#5
wikkiz2

wikkiz2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 08.10.2009

 feribalint, on 12th February 2011, 17:17, said:

Sincer...nu,dar incearca pe acest topic,sigur te va putea ajuta cineva.
http://forum.softped...p?showforum=357
Bafta.

Stima! :kisstogether:

 wikkiz2, on 12th February 2011, 17:04, said:

Salutare,
Nu demult am achizitionat un samsung wave525, as putea sa-l folose pe post de GPS pentru masina? As vrea sa-mi arate masina ( cu o sageata.. sau ce stiu eu) pe harta.. stiti voi, sa introduc numele orasului si sa ma duca  :naughty:  e nevoie de ceva program?
Multumesc si stima celor ce-mi raspund.

Pentru cei care cauta ceea ce am am cautat si eu: Momentan nu este soft GPS pentru samsung Wave525, asa mi s-a zis. Singura metoda este cea cu googla masp.

#6
masteryoda2

masteryoda2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 30.11.2010
SI IO AM ACEST TELEFON,SI CAUT ACEEASI SOLUTIE CA SI TINE,SA DESCARC UN SOFT GPS CARE SA FIE FUNCTIONAL;PE UN ALT TOPIC ,UN COLEG SUGERA DESCARCAREA SOFTULUI DE PE WE-TRAVEL;EU AM INCERCAT VARIANTA ASTA DAR ACOLO NU VEI GASI HARTI;CAUTAND PE NET AM GASIT ACELASI SOFT CU TOT  CU HARTI,IAR ACUMA SUNT IN CURS DE A INCERCA INSTALAREA LUI PE WAVE;DIMENSIUNEA SOFTULUI ESTE DE CCA.500M, DECI AR FI NEVOIE DE UN MICROSD,DEOARECE MEMORY DIN TELEFON ESTE DE VREO 280M,DIN CARE SIST.DE OPERARE OCUPA CAM JUMATE.REVIN CU DETALII.

#7
vladosan

vladosan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 06.08.2006

 masteryoda2, on 15th February 2011, 12:29, said:

SI IO AM ACEST TELEFON,SI CAUT ACEEASI SOLUTIE CA SI TINE,SA DESCARC UN SOFT GPS CARE SA FIE FUNCTIONAL;PE UN ALT TOPIC ,UN COLEG SUGERA DESCARCAREA SOFTULUI DE PE WE-TRAVEL;EU AM INCERCAT VARIANTA ASTA DAR ACOLO NU VEI GASI HARTI;CAUTAND PE NET AM GASIT ACELASI SOFT CU TOT  CU HARTI,IAR ACUMA SUNT IN CURS DE A INCERCA INSTALAREA LUI PE WAVE;DIMENSIUNEA SOFTULUI ESTE DE CCA.500M, DECI AR FI NEVOIE DE UN MICROSD,DEOARECE MEMORY DIN TELEFON ESTE DE VREO 280M,DIN CARE SIST.DE OPERARE OCUPA CAM JUMATE.REVIN CU DETALII.
ai reusit ??? si eu incerc de ceva timp sa-mi gasesc un program de navigatie functional pe bada si pe wave 525...multumesc

#8
paul_MD

paul_MD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 22.09.2010
salut baieti.eu am instalat pe al meu samsung wave 525 ambele softuri gps care sunt compatibile, adik we-travel si ndrive.La we-travel am totul functional dar nu pot face cautare de oras/strada deoarece trebuie sa le scriu cu niste diacritice foarte enervante pe care nu le am in tastatura telefonului.La ndrive nu reusesc deloc/nu stiu sa deblochez harta romaniei.
    La ndrive m-am cam lasat pagubas dar la we-travel poate sa-mi spuna si mie daca a mai intalnit cineva aceasta problema?Chiar il rog sa faca o cautare dupa orasul Brasov, exact unde locuiesc eu.Am incercat si doar cu primele 1,2,3 litere dar nu vrea sal gaseasca.Problema este la litera "s" unde programul vede toate orasele sau strazi cu o diacritica(sper sa ma fac inteles) de genul E cu virgula deasupra si un TM langa cu scris mai mic, dupa care restul de litere "ov sau ovului".Poate sa-mi spuna cineva in ce tara este facut acest program poate s-or gasii de instalat limba respectiva si in softul telefonului sa pot scrie la cautare exact asa cum imi scrie si pe harta daca ma plimb prin Brasov.

#9
Sadguardian

Sadguardian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 23.07.2009
Salut

Am de gand sa achizionez si eu un Samsung Galaxy Mini cu GPS (sau A-GPS) si OS Android 2.2-2.3 .
Sa zicem ca reusesc sa instalez un soft pentru el ceea ce nu ar fi atat de greu...intrebarea e, ca sa functioneze GPS-ul, se foloseste de satelit si conectare la internet sau doar de baza de date al softului fara a se mai conecta la internet ? Si daca se conecteaza la internet, iti foloseste din pachetul de date (mb) disponibili in oferta sau iti consuma credit ?

Multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate