Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

viata din anii '90-2000

* * * * - 9 votes
  • Please log in to reply
14729 replies to this topic

#4843
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Șah la bărboși.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,792
  • Înscris: 13.06.2004
Mulţi au murit prea devreme din păcate  :(   Eu până anul ăsta nu am ştiut de exemplu că anul trecut a murit negrul de la formaţia Euro-Dance Sqeezer. Iar ieri de Sf. Adrian ar fi fost zi de nume pt. Laura Stoica (numele ei real era Laurenţia Adriana Stoica).   :(

#4844
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,266
  • Înscris: 24.01.2008

Quote

Eu până anul ăsta nu am ştiut de exemplu că anul trecut a murit negrul de la formaţia Euro-Dance Sqeezer.
Eu, pana acum cateva secunde, nici n-am stiut ca exista formatia asta.   :bigwhitegrin:

#4845
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Șah la bărboși.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,792
  • Înscris: 13.06.2004
Probabil nu erai fan Euro-Dance.
Tu nu ştai de acea formaţie, eu credeam că e din S.U.A. Că deh, dacă formaţiile sau intrepreţii/interpretele cântau în Engleză, nu puteau fi decât din S.U.A. Da, unele persoane proveneau de acolo, dar majoritatea acestor formaţii erau din ... Germania. În S.U.A. nu ştiu cât de mult a prins Euro-Danceul. Tind să cred că Japonezii erau mai pasionaţi de aşa ceva.
Dacă nu era internetul, multe nu aflam eu sau aflam mult mai greu...

#4846
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,133
  • Înscris: 14.10.2008
Prin 2007 prinsese ceva japonez la noi si anume curentele Manga si Anime. Clipurile muzicale romanesti aveau tema asta, vezi de exemplu Crush & Alexandra Ungureanu-Inima Mea.

Desenele Anime, a existat si canal TV dedicat ANIMAX. Pokemonii care prima oara au fost difuzati prin 2002 si au revenit in 2015 cu aplicatia de smartphone pentru a-i vana pe strada, de ceva mai penibil nu am auzit.

#4847
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,514
  • Înscris: 12.07.2010

View Postdjl, on 27 august 2017 - 13:59, said:

Iar ieri de Sf. Adrian ar fi fost zi de nume pt. Laura Stoica (numele ei real era Laurenţia Adriana Stoica).   Posted Image

Eram la mare şi în zona Teatrului de Vară din Eforie Nord am văzut-o pe Laura Stoica la o filmare a unui interviu pe o bancă. Era frumuşică, în fustă de piele, cine se putea gândi ce avea să urmeze...

#4848
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,133
  • Înscris: 14.10.2008
Mai trist era ca ea isi dorise mult un copil si nu a reusit pana aproape de 40 de ani, fiind gravida cand t*iganul din Slatina cu papucul incarcat de baterii grele a lovit masina ei.

#4849
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,910
  • Înscris: 28.11.2006
Partca daca o oovea un roman din Galati cu un Opel nu se intampla tot aia...

Laura Stoica era buna ca "animal", era inalta, avea picioare lungi (zic gurile rele ca si ea avea ceva sangre gitano, dar pentru mine asta n-avea nicio importanta). In schimb nu-mi placea vocea ei, mi se parea prea aspra, aproape metalica. O singrua melodie imi place intr-adevar din repertoriul ei, si aceasta melodie e din ultimii ani de viata
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Hi86Vrm6C90?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4850
Micenae

Micenae

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 22.08.2017

View Postpufonel, on 27 august 2017 - 22:25, said:

zic gurile rele ca si ea avea ceva sangre gitano, dar pentru mine asta n-avea nicio importanta

Sangrele de gipsan nu contribuie la frumusete.

#4851
have_dreams

have_dreams

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 01.06.2010
Este pe topicul asta o postare cu un canal de youtube care posta videouri despre cultura urbana (in romana) de prin 2007 (despre Shaorma, telefoane mobile, mall din ce imi aduc aminte), si nu reusesc sa il gasesc, tot caut de o ora. Il are cineva la indemana?

Pe prezentator PARCA il chema Dragos.

Edited by cotofanacristian, 28 August 2017 - 15:09.


#4852
PBL3493

PBL3493

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 24.06.2012

View Postcotofanacristian, on 28 august 2017 - 14:59, said:

Este pe topicul asta o postare cu un canal de youtube care posta videouri despre cultura urbana (in romana) de prin 2007 (despre Shaorma, telefoane mobile, mall din ce imi aduc aminte), si nu reusesc sa il gasesc, tot caut de o ora. Il are cineva la indemana?

Pe prezentator PARCA il chema Dragos.
Eu am pus linkul catre acest canal: https://www.youtube....ture2007/videos

#4853
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Șah la bărboși.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,792
  • Înscris: 13.06.2004
Parcă a fost acum 50 de ani, nu acum 10 ani. Atât de multe schimbări au fost... şi nu toate au fost/sunt bune.

Edited by djl, 28 August 2017 - 16:34.


#4854
have_dreams

have_dreams

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 01.06.2010

View Postdjl, on 28 august 2017 - 16:33, said:

Parcă a fost acum 50 de ani, nu acum 10 ani. Atât de multe schimbări au fost... şi nu toate au fost/sunt bune.

Chiar am observat asta.Era lumea mai relaxata, mai avida de nou, si poate si putin mai naiva.

#4855
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Șah la bărboși.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,792
  • Înscris: 13.06.2004
Naivi suntem din '90 încoace... tot nu ne-am învăţat minte!

#4856
DoctorFelix

DoctorFelix

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 29.08.2017
Pentru djl:
oltenii cand cumparau pentru prima data electrocasnice prin 2000  Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FmhW3Q1oDG4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by DoctorFelix, 30 August 2017 - 00:24.


#4857
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,133
  • Înscris: 14.10.2008
Totusi in anii '90 la bloc aveam mai multe chestii care se bagau in priza decat altii:

- 2 boilere electrice
- 2 calorifere cu ulei
- 2 televizoare
- 1 frigider si 2 congelatoare (astazi tot 3 agregate frigo am acasa)
- filtru de cafea
- prajitor de paine
- 2 radiouri cu ceas
- veioza cu senzor
- aeroterma electrica
- masina de spalat ce consuma cat 2 calorifere la un loc
- storcator de fructe
- clocitoare de oua, folosita pana prin 2001
- ventilator vara, un Crown folosit si in 2012 la tara, unde s-a rupt

Trebuia trifazic dar de unde, monofazic de aluminiu, bine ca nu a luat foc ca litza fuzibila bagam in patroane fara numar. La cele de la prize, pe cel de pe casa scarii il schimbam cu totul.

Intr-o seara s-a ars puntea din tabloul electric care alimenta becurile si am ramas doar cu curentul de la prize si iluminatul cu cele 3 veioze.

Edited by Neaceasca85, 30 August 2017 - 19:27.


#4858
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,133
  • Înscris: 14.10.2008
1993, anul in care s-a bagat prima data cablu in Slatina, prin septembrie. Deci eu am facut cunostinta cu MTV cu Beavis & Butthead cu tot.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ArnXYmThAjI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4859
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Șah la bărboși.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,792
  • Înscris: 13.06.2004
Ăştia îmi plăceau şi mie  :(
F. util şi atunci şi acum: instatul de apă caldă.
Litoralul din România   :(

#4860
PBL3493

PBL3493

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 24.06.2012
Am jucat eu prin 2000-2001 jocul asta cu Beavis and Butt-Head: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YBDEOUZkznU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate