Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

viata din anii '90-2000

* * * * - 9 votes
  • Please log in to reply
14690 replies to this topic

#4663
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
În Bucureşti mai era aşa în 2001-2002. Nu ştiu exact când s-a trecut la sistemul actual, dar cred că a fost undeva după 2004.

#4664
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
Mă plângeam eu că sunt rare albumele Româneşti... dar ce preţuri au... de zici că au fost scoase maxim 100 de bucăţi. Ptiu, am găsit LaserDiscuri cu A.B.B.A. la preţurile cerute pe unele albume (sau uneori chiar mai ieftine decât unele albume); nici alea nu au fost chiar aşa de rare, dar nici foarte comune. Se aruncă Românii la preţuri...

#4665
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,850
  • Înscris: 11.10.2006
Teo, Tănţelu si Trafalete Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/r3eGikkIlSc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4666
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
Ea a popularizat manelele cu ajutorul trustului (Pro)stie   Posted Image   Mircea Radu Badea (Mircea din dragoste pt. Felix) face popularizare altor prostii           Posted Image

Edited by djl, 11 June 2017 - 00:10.


#4667
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,850
  • Înscris: 11.10.2006
Manelelele au fost popularizate si pe Antena, la "Duminica in familie" si "Teleeurobingo show".
Jocurile bingo televizate de astazi sunt niste paliditati fata de de alea de la cumpana anilor 2000 - Teleeurobingo (regele), Superbingo si celelalte bingo de la TVR si PrimaTV (s-au repezit si ei la spartu' targului, oricum, Tociu si Palade au isterizat o Romanie intreaga).

#4668
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
La bingo nu ţin minte să fi fost manele. Dar ştiu că erau Ţociu şi Palade cu "Zi-le domnu' Geo".
Însă s-au supărat cei de la C.N.A. pe emisiuni, le-au mutat la ore târzii şi adios!

#4669
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Zi-le domnul Geo nu era pe o manea ci pe o piesa eurodance.

Era comica si faina emisiunea, dar ca si Vacanta Mare de dupa 2000, nu ma puteam bucura de ea ca era duminica seara cand gandul imi era la cea mai grea zi de scoala-luni, care era grea ca era dupa weekend, cea mai cu adevarat grea era martea, care in gimnaziu era mereu cu 2 ore consecutive de geometrie. Posted Image

Inevitabil in ziua de luni la scoala, in gimnaziu se spuneau replici de Tzociu si Palade, iar in liceu de Leana, Axinte si Garcea.

Mai tarziu, din toamna 1999, Teleurobingo ma bucura si cu sanii unor asistente de acolo. Posted Image

#4670
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,850
  • Înscris: 11.10.2006
Editia de Craciun 1999 a fost de pomina, a durat dublu, s-a terminat pe la trei dimineata, cu tot felul de premii, muzica populara (manele nu mai stiu daca s-au prestat).

Zi-le domnu Geo !

Teleeurobingo promo septembrie 2000

Alt promo din 2000.

Moment muzicaldin emisiune (Zona 13)

Edited by malmoth, 11 June 2017 - 02:46.


#4671
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,850
  • Înscris: 11.10.2006
In cardul unei emisiuni estivale Superbingo PROTV (moment muzical Sychronize)
Jocul de bingo a inceput in septembrie 1999, cu bilete galbene iar decorul emisiunii era unul cu elemente art-deco; in 2000 a fost furia biletelor multicolore pe un singur set de 3-6 bilete+taloane.si bilete cu taloane speciale, nici nu mai stiai ce sa crezi - intr-o singura emisiune se faceau extrageri pe mai multe categorii, taloane si bilete de luni, joi si duminica.

Edited by malmoth, 11 June 2017 - 03:15.


#4672
Bogu15

Bogu15

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 09.02.2015
Teo a inceput cu manelele!

#4673
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
Eu nu am afirmată că "Zi-le domnu' Geo" era manea. Doar am spus că mi-am amintit de piesă.   :)
O să mă uit mai târziu pe ce a postat malmoth . Poate îmi revine în minte vreo fază. O dată a cumpărat şi mama bilete dar fireşte că nu am câştigat.
Emisiunea de la TVR 1 şi TVR 2 era o emisiune culturală-concurs. Căutaţi pe youtube.

#4674
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
Am luat si eu bilete de bingo in perioada aia. Nu pot sa uit cata lume era in zona unde le vindeau si cata mizerie ramanea in urma lor :puke:

Nu mai stiu daca se cantau manele in emisiune, dar lui Tociu si Palade le-a fost dedicata o manea. Atata m-a stresat ca am retinut si cateva versuri:

Quote

Cu Cornel si cu Romica
Rade lumea de se strica
Fac glume la telefoane
Dau masini si milioane

:puke: :death: :ciocan:

#4675
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Prima manea (fara sa-mi dau seama, abia in 2000 la OOOOOOOOOFFFFFFFF VIata mea am constientizat acest gen) a fost auzita de mine in 1998 Florin Mitroi "Uita-te, uita-te doar la Pro TV, daca vrei sa castigi si cu milioanele".

Atomic avea parca in weekend emisiunea de manele Orient Expre, evident ca aia insemna pentru mine "music is over".

View PostBogu15, on 11 iunie 2017 - 05:27, said:

Teo a inceput cu manelele!
Sarbu a fost cel care a avut flerul de a-si da seama ce-i place unui popor needucat si distrus de comunism.

#4676
Bogu15

Bogu15

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 09.02.2015
Imi amintesc ce mai barfea Teo Pro-tv-ul impreuna cu Mircea Badea la matinalul de pe Antena 1, dupa care s-a dus sa lucreze la ei..incredibil ce caracter au unii..

#4677
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
Trustul Pro a mai avut faza aia cu "Generaţia Pro". Unii afirmă că aşa au promovat prostia în rândul tinerilor.
Iniţial când am auzit manele (era pe o tarabă la Obor o casetă cu Vali Vijelie) mi-au plăcut. A mai avut prin 2000-2001 o perioadă în care mi-au plăcut, din cauză că mă săturasem de prostia din muzica comercială Românească (acum numesc muzica comercială de 2 bani pop(ou)-manele ).

#4678
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Eu am fost fan Vlad Craioveanu si Andrei Gheorghe. Imi placea si Mihai Dobrovolschi. Pana in 2004 cand Kiss FM a lansat trendul muzicii foarte repetate, Pro FM era un post pentru oameni inteligenti. Sau asa mi se parea mie, elev de liceu, erau oricum peste nivelul meu de atunci.

View PostBogu15, on 12 iunie 2017 - 07:54, said:

Imi amintesc ce mai barfea Teo Pro-tv-ul impreuna cu Mircea Badea la matinalul de pe Antena 1, dupa care s-a dus sa lucreze la ei..incredibil ce caracter au unii..
Macar Mircea Badea a fost fidel Intact Felix din 1998 de cand era cu Teo. A mai incercat el cate ceva pe la Pro cu Alege ASIA dar nu i-a iesit.

#4679
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
M-am făcut Sâmbătă gratis cu nişte C.D.-uri şi D.V.D.-uri. Cu muzici din anii '000 am primit un CD cu ATB (albumul "No silence" - sunt câteva piese care-mi plac), Armin van Buuren şi un DVD cu D.J. Tiesto live în 2007-2008 (ăsta nu cred că îmi place).

Edited by djl, 12 June 2017 - 10:37.


#4680
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
De la Tiesto recomand Adagio for Strings (2005).

Van Buuren are una misto acum, I Need You, desi sunt unele pasaje miorlaite de negrul ala care nu-mi plac, nu-mi plac negrii care canta pe inalte.

Hmm, Justin Timberlache in 2005 canta in 2005 la The Signs ca un negru pe inalte.

Oricum CD-urile si DVD-urile cu muzica sunt inutile in ziua de astazi cu Youtube. Poate daca gasesti melodii vechi la calitate mai buna.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate