Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Alegere Nume Domeniu

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
beciantal

beciantal

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 22.08.2005
Pentru ce optati in alegerea numelui unui domeniu?
- un cuvant cheie in numele domeniului sau
- un nume care nu contine cuvinte cheie insa atrage atentia si poate fi memorat usor.

Am intalnit urmatoarea afirmatie:
pentru un site in care se poate investi offline pentru intarirea brandului e mai bine o denumire speciala
pentru construirea unui site cu resurse limitate, un cuvant cheie ajuta mai mult pentru o pozitionare mai buna in motoarele de cautare.

Credeti ca ajuta in vreun fel alegerea unui nume ce incepe cu o litera cat mai aproape de inceputul alfabetului?

:scratchchin:

#2
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
Inainte (acum un an sau doi) chiar ajuta dar acum nu mai este cazul. Eu zic sa alegi ceva usor de tinut minte, care nu poate fi confundat (decat daca asta vrei tu) si mai ales original.

Toata lumea stie cine sunt Microsoft, Google, Yahoo dar cand vine vorba de business.com nu cred ca poti sa imi spui ce firma e in spatele lor! Branding-ul este rege acum!

#3
asifilip

asifilip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 26.01.2005
Pai asta nu inseamna ca Microsoft, Google etc. sunt firme cu putere financiara in spatele lor, si rezultatul e folosirea unui nume original?
Daca e vorba insa de ex. de un mic magazin online cu anumite produse, mai ajuta brandul cand pot avea altii aceleasi produse + firma mama?
Eu cred ca ajuta dar nu stiu in cazul acesta care ar fi optiunea mai buna, nume original sau cuvinte cheie.

#4
Dan55

Dan55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.12.2003
Conteaza foarte mult cuvantul cheie in numele domeniului, din ce in ce mai mult si va conta foarte mult timp si de acum incolo.
Uitati-va in google pe prima pagina la cuvantul cheie anunturi.
Evrika care este printre cele mai vechi, mari si mai bune site-uri de acest gen sta departe de prima pozitie.

#5
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
Ok, deci in primul rand nu conteaza foarte mult cuvantul cheie in adresa! Daca ar avea mai mult de 1% importanta as fi foarte uimit!

2. Brand-ul e foarte important pentru o firma mica, mult mai mult decat pentru una mare! Vizitatorul va retine un nume original mult mai usor, mai ales daca site-ul este bun de ceva. Iti spun sigur ca 1st-cellphone-and-accesories-estore.com nu va fi tinut minte decat cu un bookmark, oricat de super tare ar fi site-ul.

#6
cercetator

cercetator

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.11.2006

View Postpreacher, on Aug 25 2005, 21:37, said:

Ok, deci in primul rand nu conteaza foarte mult cuvantul cheie in adresa! Daca ar avea mai mult de 1% importanta as fi foarte uimit!

2. Brand-ul e foarte important pentru o firma mica, mult mai mult decat pentru una mare! Vizitatorul va retine un nume original mult mai usor, mai ales daca site-ul este bun de ceva. Iti spun sigur ca 1st-cellphone-and-accesories-estore.com nu va fi tinut minte decat cu un bookmark, oricat de super tare ar fi site-ul.

e adevarat brandul e important, un articol despre alegerea unui n d poti accesa pagina http://www.topdomeni...om-mobi-eu.html

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate