Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Televizoare cu tuner DVB-T2

- - - - -
  • Please log in to reply
254 replies to this topic

#37
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005
intrebare? : daca in cel putin toata eUROPA  se tinde si s-a anuntat DVB-T2 de ce firmele de tv in speta Samsung vine tv inclusiv cele  scumpe cu tuner doar dvb-t 1, inclusiv la modele care costa cat o masina ???sunt unele modele de philips sau lg care sunt dvb-t 2 dar samsung ..pauza..?! de ce ei continua sa vanda cai verzi pe pereti? samsung are mai multe ....bile..pile..sau cum?, ca nu inteleg? sa numai vorbesc ca modelele de samsung vandute in marea britanie sunt dvb-t2 iar in restul europei dvb-t1..aiai au mai multe ooouuuuuuaaa sau cum ca nu inteleg? plus ca pretul e la fel sau chiar mai mare fata de restul Europei..! de sua nu mai vorbim ca la aiai sunt si preturi mai mici si beneficii mai multe... !!! deci: cand vor binevoi si retarzii de la samsung sa vanda in europa implicit in Romanica tv-uri cu tuner dvb-t 2 ??
ps: daca la specificatii nu au tunere dvb-t2 nici macar alea 4 k ce sa mai zic..bani aruncati pe geam de dragul firmei ..

#38
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postjohnnickelby, on 09 decembrie 2014 - 20:02, said:

Pe pagina producatorului, la cautarea acestui tv da eroare si spune ca nu s-a gasit nici un rezultat.
http://finlux.com/en/search
asta pare mai aproape ca are tot FLHYR in indicativ, dar nu are DVB T2
http://finlux.com/en.../42flhyr185dcd/

Pe siteul asta http://megadvd.eu/Pr...?product_id=243 care se ocupa distribuirea TVrilor in Europa de Est si Turcia apare ca are.

#39
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Site-ul ala e facut in bataie de joc. In manual ce scrie ?

#40
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

View Postanoniymus, on 09 decembrie 2014 - 20:29, said:

Pe siteul asta http://megadvd.eu/Pr...?product_id=243 care se ocupa distribuirea TVrilor in Europa de Est si Turcia apare ca are.
  
       
TYPE  DVB-T/CABLE(MPEG4) HD  
Eu asta vad pe site-ul asta. Nici un DVB-T2. Sau poate nu am observat eu ceva.

Edited by johnnickelby, 09 December 2014 - 20:54.


#41
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Este aruncat in bataie de joc si un T2 pe acolo mai jos la stocare. Dar te intrebi daca e real sau pus asa sa fie ! In mod normal la tuner trebuia clar.

Edited by neagu_laurentiu, 09 December 2014 - 21:02.


#42
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008
The IBM System Storage 7214 Tape and DVD Table-top Enclosure (Model TT2) is designed to deliver external tape or optical drive options that allow customers to transfer data with similar archival storage and retrieval technologies already installed in existing IT facilities.

Este vorba de altceva, de sisteme de stocare imagine, dar daca vrei sa confuzezi, mai pui un slash intre cei doi T si-ti iese.

#43
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postjohnnickelby, on 09 decembrie 2014 - 20:47, said:

       
TYPE  DVB-T/CABLE(MPEG4) HD  
Eu asta vad pe site-ul asta. Nici un DVB-T2. Sau poate nu am observat eu ceva.

Undeva mai jos scrie asa:
PROGRAM STORAGE CAPACITY 800
DVB
(DIGITAL T/T2/C)

View Postneagu_laurentiu, on 09 decembrie 2014 - 21:00, said:

Este aruncat in bataie de joc si un T2 pe acolo mai jos la stocare. Dar te intrebi daca e real sau pus asa sa fie ! In mod normal la tuner trebuia clar.

In manual scrie:
1000 storage programs ANALOG/DVB_T/C MPEG4 si mai jos unde sunt informatiile detaliate scrie 800 storage programs DVB_T/T2/C.

Attached Files


Edited by anoniymus, 09 December 2014 - 21:21.


#44
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008
http://www-01.ibm.co..._h02/index.html
Modelul TT2, de stocare, a fost asociat cu receptia si s-a mai pus un slash intre cei doi T. Cred ca nici cei care au scris specificatiile nu stiau despre ce este vorba.

#45
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postjohnnickelby, on 09 decembrie 2014 - 21:26, said:

http://www-01.ibm.co..._h02/index.html
Modelul TT2, de stocare, a fost asociat cu receptia si s-a mai pus un slash intre cei doi T. Cred ca nici cei care au scris specificatiile nu stiau despre ce este vorba.

Acolo la IBM se vorbeste de DVD nu de DVB si in manual scrie ceva asemanator cu descrierea siteului.

#46
generalmotors

generalmotors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,261
  • Înscris: 11.12.2008
Iti raspund eu: nu are. Din ce localitate esti? Daca esti langa vreo granita, poti incerca. Au DVB-T@ bulgarii, moldovenii, ucrainienii, ungurii. Toti.

#47
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012

View Postanoniymus, on 09 decembrie 2014 - 17:14, said:


Acum intrebarea mea este daca are DVB-T2 ?
Daca are, de ce astia de le vand nu stiu sa spuna acest lucru?
Astia care le vand nu stiu cei DVB-T ,DVB-T2 nici atat !Posted Image

#48
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Postdjmaxx, on 09 decembrie 2014 - 20:24, said:

intrebare? : daca in cel putin toata eUROPA  se tinde si s-a anuntat DVB-T2 de ce firmele de tv in speta Samsung vine tv inclusiv cele  scumpe cu tuner doar dvb-t 1, inclusiv la modele care costa cat o masina ???sunt unele modele de philips sau lg care sunt dvb-t 2 dar samsung ..pauza..?! de ce ei continua sa vanda cai verzi pe pereti? samsung are mai multe ....bile..pile..sau cum?, ca nu inteleg? sa numai vorbesc ca modelele de samsung vandute in marea britanie sunt dvb-t2 iar in restul europei dvb-t1..aiai au mai multe ooouuuuuuaaa sau cum ca nu inteleg? plus ca pretul e la fel sau chiar mai mare fata de restul Europei..! de sua nu mai vorbim ca la aiai sunt si preturi mai mici si beneficii mai multe... !!! deci: cand vor binevoi si retarzii de la samsung sa vanda in europa implicit in Romanica tv-uri cu tuner dvb-t 2 ??
ps: daca la specificatii nu au tunere dvb-t2 nici macar alea 4 k ce sa mai zic..bani aruncati pe geam de dragul firmei ..
Freeview HD e DVB-T2.

View Postgeneralmotors, on 09 decembrie 2014 - 21:58, said:

Iti raspund eu: nu are. Din ce localitate esti? Daca esti langa vreo granita, poti incerca. Au DVB-T@ bulgarii, moldovenii, ucrainienii, ungurii. Toti.

Ungaria are DVB-T fara 2.

#49
generalmotors

generalmotors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,261
  • Înscris: 11.12.2008
Da, ai dreptate, am gresit.

#50
gymy

gymy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 29.11.2005
Am acelasi televizor si receptionez de la Sibiu transmisia DVB-T actuala care este Mpeg4.Din cate am inteles pentru a fi DVB-T2 trebuie sa aiba si QAM 256.Deci nu prea cred sa aiba.Mai precis va pot spune din 17 iunie 2015 cand se da drumul la DVB-T2 si la noi.

#51
valitv

valitv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,652
  • Înscris: 11.03.2014
Televizoarele care se cumpara inainte de 17 iunie 2015 , sint cumparate la noroc precum loz in plic. Cind va veni momentul 17 iunie 2015, ANCOM, si Oficiul de Standarde din Romania vor notifica producatorii si importatorii de televizoare asupra standardului si frecventelor ,precum si alti parametri tehnici specifice DVB-T2 ale Romaniei

Atunci producatorii vor face un upgrade in meniu- settings pentru a adauga si Romania cu parametrii tehnici de rigoare. Cei care au televizoare cu tuner DVB-T cind scaneaza , aleg ca tara Germania, pentru ca Romania nici nu apare in meniu.Chair daca sint mai multe tari cu DVB-T sau DVB-T2 exista mici difference tehnice

Aveti rabdare !

#52
valitv

valitv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,652
  • Înscris: 11.03.2014
Inclusiv DVB Organisation trebuie sa fie anuntat in legatura cu parametrii tehnici alesi de Romania. ( www.dvb.org)

#53
aloha2015

aloha2015

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 341
  • Înscris: 26.12.2014
In general vorbind, un televizor cu DVB-T2 va putea receptiona si DVB-T(1), la fel cum un telefon 4G stie si 3G si 2G?

#54
valitv

valitv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,652
  • Înscris: 11.03.2014
Corect

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate