Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Nava extraterestre vor ataca in 2011

- - - - -
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#37
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View Postparintily, on 13th January 2011, 20:28, said:

Cred ca, de-i pune la Intretinere, ramane Picard fara Enterprise!
Ii fac din ea un cazan de tzuica (cu propulsie warp) de sta ET in coada!

#38
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,375
  • Înscris: 28.09.2009
Oare o sa aterizeze nava pe Lia Manoliu la deschiderea oficiala? :coolspeak:

#39
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008
[quote name='Bobby_ro' date='13th January 2011, 20:27' post='9308981']
E bun si asta coane, sa bata tabla pe enterprise  :kisstogether:


Parca era chestia cu sapunu'

#40
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View Postjohnnickelby, on 13th January 2011, 20:38, said:

Parca era chestia cu sapunu'
Este, este, dar pe astia care ii folosesc ca forta de munca ii denzifecteaza chimic (dezinfecta`iar pe toti  :deadtongue: )

#41
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,611
  • Înscris: 19.05.2002
Daca vrea cineva...sunt si POZE :coolspeak:

http://nordictruth.b...t-detected.html

#42
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
WoW, nu stiu voi dar eu deja am inceput sa inscriptionez pancarte cu TAKE ME !! .... TAKE MEEEE!!!11!!

Edited by Bobby_ro, 13 January 2011 - 20:43.


#43
Piktoree

Piktoree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 942
  • Înscris: 28.12.2009
api alea`s linii mai nene... de alea albastre vorbim nu?

#44
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,611
  • Înscris: 19.05.2002

View PostPiktoree, on 13th January 2011, 20:44, said:

api alea`s linii mai nene... de alea albastre vorbim nu?
Intra pe sky-map.org,scrie "manual" coordonatele si chiar se vede ceva... :coolspeak:

#45
cutremurul

cutremurul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 09.06.2007
cum zicea si PS2RO vedeti ca deja eu am aparut bagati-va sub masa :)) dar nu stiu unde sunt prietenii mei verzuletii :|

#46
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007
SETI a dezmintit zvonul,este doar o FARSA


http://www.seti.org/page.aspx?pid=1539

But it’s all nonsense – it’s a rumor, a hoax, and a fabrication that uncritical web sites have reprinted without checking.

#47
user033

user033

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,533
  • Înscris: 07.07.2009
deci nu mai vin ? :(

#48
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008

View Postdrgroza, on 13th January 2011, 19:47, said:

ALIEN SPACESHIPS TO ATTACK EARTH IN 2011


Three giant alien spaceships are heading for Earth!  Scientists predict they will arrive in early 2011.

UFO encounters continue to increase – as documented on WWN.  And today scientists at SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence), an independent non-commercial organization,  made a major announcement:

Si marmota invelea navele cosmice in gauri negre! :deadtongue:

SETI dixit: http://www.seti.org/page.aspx?pid=1539

Quote

Internet Rumor of Inbound 2012 Spaceships Untrue
NO Spaceships Headed for Earth

Has the SETI Institute discovered three objects en route to our world?  Alien spacecraft that will arrive in 2012?

If you believe a widespread story now being circulated on the internet, and published by the ironically named “Pravda” [http://english.pravd..._spaceships-0/], you might think so.  But it’s all nonsense – it’s a rumor, a hoax, and a fabrication that uncritical web sites have reprinted without checking.

A few aspects of the story that are obviously suspect:
The objects, now described as a few hundred kilometers in size, and “beyond the orbit of Pluto”, were apparently discovered by SETI using the HAARP radio array.  To begin with, the HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program) instrument is located in Alaska.  The position of the three “incoming” objects is given as -90 degrees declination – or the south celestial pole.  Anyone versed in even elementary geometry can recognize that you can’t see this part of the sky from Alaska!  In addition, and of clear import, neither the SETI Institute nor any other SETI project makes use of HAARP.

In the original version of this article http://www.examiner....flying-to-earth, purported SETI astrophysicist Craig Kasnov is quoted as saying that the three objects are in-bound.  No one named Craig Kasnov has ever worked at the SETI Institute.  There is a media and conservation professional by name of Craig Kasnoff, who – with David Gedye – came up with the idea of the SETI@home screen saver many years ago.  But he has explicitly noted that he has nothing to do with this story, and in fact the article itself points out that it is referencing “Kasnov” not “Kasnoff.”  So the story rests on the testimony of a fictional character.

If the SETI Institute had, indeed, found three clearly artificial objects headed for Earth (or just about anywhere else), that news would be found here on its web site.  It would also be in the mainstream media.  It’s not.

The putative arrival in 2012 of objects from another world is no more believable than the Mayan calendar claim that the world will end in that same year, internet stories notwithstanding!

Dr. Seth Shostak
Senior Astronomer, SETI Institute


#49
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,850
  • Înscris: 11.10.2006
Hoax, mockup pentru vreun film despre extraterestri care se toarna acum - un site fals pentru povestea din film pe care, daca nu l-au putut crea pe o retea cu circuit inchis a studioului, l-au pus pe net, in vazul tuturor.
Oare cum e sa prinzi o licitatie pentru un spatioport? Uite ca nu se intampla; oricum daca puneau piciorul in Romania, plecau urgent, nu le mai trebuia nimic. Asta in gluma, dar in cazul in car ele casuna pe Terra, nimic nu le mai sta in cale - daca nu va fi cooperare intre rase sigur vom fi pe post de materie prima pentru ei sau sclavi. Daca noi, aici pe pamant transformam unele zone in debaraua civilizatiei, de ce extraterestrii nu ne-ar transforma planeta si sistemul solar in depozitul galaxiei, ca suntem in marginea ei, sa ne faca vreo colonie penitenciara sau ospiciu cosmic unde sa ne aduca pe cap toti "defectii" si "infractorii" lor...
Sigur nu suntem unici in Univers, undeva mai exista fiinte bipede, nu numai tot soiul de forme sofisticate si complicate morfologic.

Hoax, mockup pentru vreun film despre extraterestri care se toarna acum - un site fals pentru povestea din film pe care, daca nu l-au putut crea pe o retea cu circuit inchis a studioului, l-au pus pe net, in vazul tuturor.
Oare cum e sa prinzi o licitatie pentru un spatioport? Uite ca nu se intampla; oricum daca puneau piciorul in Romania, plecau urgent, nu le mai trebuia nimic. Asta in gluma, dar in cazul in car ele casuna pe Terra, nimic nu le mai sta in cale - daca nu va fi cooperare intre rase sigur vom fi pe post de materie prima pentru ei sau sclavi. Daca noi, aici pe pamant transformam unele zone in debaraua civilizatiei, de ce extraterestrii nu ne-ar transforma planeta si sistemul solar in depozitul galaxiei, ca suntem in marginea ei, sa ne faca vreo colonie penitenciara sau ospiciu cosmic unde sa ne aduca pe cap toti "defectii" si "infractorii" lor...
Sigur nu suntem unici in Univers, undeva mai exista fiinte bipede, nu numai tot soiul de forme sofisticate si complicate morfologic.

#50
eduard94

eduard94

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 10.09.2010
Asta tre sa o vad si eu :D is pregatit deja am o bazooka in garaj :D si un shelby in caz de fuga sa am cu ce:D hai sa vina cu nava lor stupida si sa ii prind ca aterizeaza pe peluza mea k ii fac artificii cu bazooka :D

#51
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008
Cand a spus ca vin de pe planeta Zeeba m-a facut sa cred tot ce a spus. :peacefingers:

#52
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
E plin de nave gigantice in sistemul solar. Mii de km. Sint foto o multime. Si in coroana solara.
Problema e de unde si pina unde ca vom fi atacati in 2011? Unii nu se simt bine decit atacati.
Mie mi-a fost oprit un topic cu nave gigantice, ca nu e sursa credibila. Cu poze.
Dar daca e ceva real, nu e de ris.

#53
Alexutsa

Alexutsa

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 944
  • Înscris: 23.12.2010
poti sa vii cu poze, filme, biblii si ce vrei tu. tot nu te cred.
logica imi zice ca distantele sunt prea mari ca sa apucam noi sa vedem extraterestri. poate in alta civilizatie.

doar asa ca vii cu nava si extraterestrul in carne si oase ca sa-l pot sa ating. atunci poate dupa un set de teste serioase, as crede :)

#54
DEL

DEL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 17.05.2005
Stati linistiti ca mai dureaza pana vin, intai trebuie sa mearga in Bulgaria sa inmatriculeze navele ca pe aici e prea scump!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate