Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Hoteluri cu Aqua Park in Turcia

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
claudiu2525

claudiu2525

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 06.01.2011
Salutare,
Am fost anul trecut in Antalya la Rixos Lares,si singurul lucru care nea lipsit a fost ca am avut doar 3 tobogane.
Anul asta vream sa mergem  tot in turcia,dar la un hotel care sa aiba multe tobogane la piscina.
Am vazut ca toata lumea lauda AquaFantasy,dar aici ma sperie faptul ca in mod sigur este foarte aglomerat,si mai ales ca la AquaParc(am citit intr-un post aici pe forum,poate ma insel)ca platesti tot in afara de intrare.
Ar mai fi CarpeDiem,dar dupa ce sa intamplat anul trecut,parca nu m-as risca,si iar un aspect de luat in seama ar fi ca totul este in panta.
Am mai vazut ca PineBay,are vreo 5 tobogane,bineinteles Rixos Premium,dar nu permite bugetul.
In principiu, as opta pt. AquaFantasy,insa orice idee este binevenita,poate mai sunt hoteluri si eu nu stiu.
Va multumesc.

#2
ANTURIUM

ANTURIUM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.02.2007
La Rixos Sungate au vreo 10 tobogane, dar tot la fel, a iesit cu pret mare anul asta fata de 2010.

#3
daidai1

daidai1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 05.03.2010
Alta varianta ar fi Royal Wings-Antalya,Lara

#4
claudiu2525

claudiu2525

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 06.01.2011
La Rixos Sungate,am vazut ca au preturi asemanatoare cu cele de la Rixos Premium,asa ca sare din schema.
In lara am fost anul trecut,si nu mai vreau.
Mu8ltumesc de raspunsuri,si mai asteptam ,sugestii,idei  :kisstogether:

#5
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Hoteluri cu Aqua Park

Rixos Premium din Belek (acces free, bauturi free in aqualandul Troy)
Silence Beach (are aqualand insa pe partea de servicii si mancare este sub Lares)

In oc de Royal Wings alege Royal Dragon (better si mai nou)

#6
_Alexia_

_Alexia_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 15.10.2008
Eu as merge la Aqua Fantasy, acolo este raiul pe pamant :-) nu a fost niciodata atat de aglomerat incat sa nu ai loc pe tobogane :-) Sistem all inclusive tot sezonul, intrarea in aquapark libera. Sfatul meu este sa iti faci rezervare din timp. Nu o sa regreti

#7
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
Vroiam si eu sa intreb si eu de un astfel de hotel unde sa pot merge cu masina .
Si eu tot pe aqua fantasy ma orientasem , ca si perioada inceputul lui iunie , ma gandesc ca este si mai liber si temperatura ok .

#8
daidai1

daidai1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 05.03.2010

 tak30ver, on 7th January 2011, 16:18, said:

Vroiam si eu sa intreb si eu de un astfel de hotel unde sa pot merge cu masina .
Si eu tot pe aqua fantasy ma orientasem , ca si perioada inceputul lui iunie , ma gandesc ca este si mai liber si temperatura ok .


Temperatura cu siguranta va fi OK, despre aglomeratie nu stiu ce sa-ti spun ....

#9
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Aglomeratia intr-un aqualand nu e controlabila, chiar si la Troy Aqua de la Rixos poate fi extrem de aglomerat datorata faptului ca vin si turisti din afara resortului pe baza de bilet de intrare, rezervare agentie locala.

Insa la un aqualand nu mergi pentru plaja si stat la soare pe sezlong cat pentru a te distra la maxim si a te da pe topogane.

#10
claudiu2525

claudiu2525

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 06.01.2011

 _Alexia_, on 7th January 2011, 17:01, said:

Eu as merge la Aqua Fantasy, acolo este raiul pe pamant :-) nu a fost niciodata atat de aglomerat incat sa nu ai loc pe tobogane :-) Sistem all inclusive tot sezonul, intrarea in aquapark libera. Sfatul meu este sa iti faci rezervare din timp. Nu o sa regreti

Intrarea in aquapark e libera dar ce consumi in interior se plateste sau nu?

#11
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Pentru cei cazati in Aquafantasy consumatia e free.

#12
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 koder, on 8th January 2011, 11:50, said:

Pentru cei cazati in Aquafantasy consumatia e free.
consumatia din interiorului parcului e pe bani pt oricine, adica daca stai in hotel si te duci sa te dai pe tobo si vrei sa halesti acolo platesti, dar daca iesi din interiorul parcului si halesti la restaurantele hotelului e inclus in pretul platit

nenea koder... :nonobad:

#13
papone

papone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 12.11.2008

 tak30ver, on 7th January 2011, 17:18, said:

Vroiam si eu sa intreb si eu de un astfel de hotel unde sa pot merge cu masina .
Si eu tot pe aqua fantasy ma orientasem , ca si perioada inceputul lui iunie , ma gandesc ca este si mai liber si temperatura ok .

aqua fantasy este perfect pentru inceputul lui iunie, aglomeratie mai deloc (fata de iulie-august...), iar temperaturile aer/apa sunt perfecte pentru concediu. anul trecut apa avea 26 grade, in aer erau in jur de 30. perioada: 10-19 iunie.

#14
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Corect Rott!Mea culpa

intrarea este gratuita pentru oaspetii hotelului intre 10:30-18:00. Toate bauturile si preparatele culinare sunt contra cost.

Edited by koder, 08 January 2011 - 18:53.


#15
_Alexia_

_Alexia_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 15.10.2008

 claudiu2525, on 7th January 2011, 19:29, said:

Intrarea in aquapark e libera dar ce consumi in interior se plateste sau nu?

Asa cum au spus si ceilalti, doar intrarea este libera, ptr tot ce consumi platesti...dar cum aqua fantasy are sistemul all inclusive tot timpul, fii sigur ca stii ce inseamna asta si ce primesti si intre ce ore :-)) poti iesi din aqua park si merge inapoi de cate ori pe zi vrei :-))

#16
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
Va rog frumos sa ramaneti ONTopic si sa discutati despre "Hoteluri cu Aqua Park in Turcia" asa cum initiatorul topicului i-a dat numele.

Multumesc frumos.


#17
claudiu2525

claudiu2525

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 06.01.2011
Ne-am decis,si datorita voua(acest forum e mana cereasca),vom merge la Aquafantasy,la inceputul lui iunie,mai exact 1-9 iunie,si in cazul in care mai este cineva care sa mearga tot in perioada respectiva,de ce nu,poate mergem impreuna.
Multumesc de info,si lui Root ,bineinteles,si numai bine.

#18
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,830
  • Înscris: 04.02.2008

 claudiu2525, on 19th January 2011, 08:11, said:

Ne-am decis,si datorita voua(acest forum e mana cereasca),vom merge la Aquafantasy,la inceputul lui iunie,mai exact 1-9 iunie,si in cazul in care mai este cineva care sa mearga tot in perioada respectiva,de ce nu,poate mergem impreuna.
Multumesc de info,si lui Root ,bineinteles,si numai bine.

Buna alegere.
Eu am fost de 3 ori acolo, nu o sa regreti !!!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate