Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebare motor auto

Opel Astra K

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...
 Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...
 Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu
 

Tren Bucuresti-Sofia

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
_Alexia_

_Alexia_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 15.10.2008
Stie cineva sa imi spuna la ce ora pleaca acest tren din Bucuresti? Trenul circula in fiecare zi, inclusiv duminica? ce pret are un bilet, informativ? Multumesc si...offtopic La Multi, Multi Ani!

#2
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
Circula in fiecare zi, sunt 2 trenuri pe zi: 12:13 - ajunge 21:30 si 19:53 - ajunge 5:50. Costa 26 E one way sau 51 E dus-intors. Pentru confort, poti sa cumperi un supliment la vagon de dormit (bulgaresc) la 10 E (3 paturi/cabina) sau 15 E (2 paturi/cabina) pe sens. Recomandabil cel la 10 E, trenul nu e niciodata plin, un supliment de pat e foarte indicat, iti permite sa nu ajungi rupt de oboseala si are priza in cabina, ceea ce in combinatie cu un laptop face sa treaca timpul acceptabil. Pentru mai multe detalii, poti sa te uiti pe www.cfrcalatori.ro, sectiunea international.

Edited by alexxxxx, 01 January 2011 - 23:11.


#3
_Alexia_

_Alexia_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 15.10.2008
Mutumesc ptr informatii :-) suna bine, caci nu ma incumet sa plec cu masina sau autocarul, ca sa evit alte probleme. o seara buna

#4
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
9-10 ore cu trenul? Come on, eu îți recomand să folosești mașina, în 7 ore am fost la Sofia cu tot cu pauza de masă și pauze de odihnă. Iar benzina + vigneta bulgărească cred că au costat mai puțin de 51 de euro. :)

#5
akanegunhild

akanegunhild

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 22.06.2009
Stie cineva la ce ore pleaca acest tren inapoi din Sofia inspre Bucuresti? Am cautat pe cfrcalatori.ro, dar am gasit doar informatii despre preturi, nu si despre intervale orare. Multumesc!

#6
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
foloseste cu incredere reiseauskunft.bahn.de

Plecarile sunt 20:40 - ajunge 6:34 si celalalt pleaca din Sofia la 9:10 ajunge 18:39.

@inside_spy: ce spui tu se potriveste doar daca are omul masina. Am fost la Sofia si cu masina si cu trenul si cu avionul, cu masina e cel mai confortabil referitor la pret/timp, poti ajunge lejer in sub 6h. Cu trenul la vagonul de dormit e super-ok, si calatorind noaptea folosesti foarte bine timpul. Asta doar in perspectiva in care ai loc la vagon de dormit si poti sa dormi vreo 7-8h, ajungi dimineata oarecum fresh. Cu avionul am fost o data dar nu merita dpdv pret/timp, in total door to door faci cam cat cu masina (~4-5h) plus costuri mari. Costurile cu masina (bine, depinde de masina) sunt cam ~60-70E, incluzand 10 E podul la Giurgiu si 5 E vigneta bulgareasca.

#7
ileana1221

ileana1221

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.01.2010

 alexxxxx, on 3rd January 2011, 18:00, said:

foloseste cu incredere reiseauskunft.bahn.de

Plecarile sunt 20:40 - ajunge 6:34 si celalalt pleaca din Sofia la 9:10 ajunge 18:39.

@inside_spy: ce spui tu se potriveste doar daca are omul masina. Am fost la Sofia si cu masina si cu trenul si cu avionul, cu masina e cel mai confortabil referitor la pret/timp, poti ajunge lejer in sub 6h. Cu trenul la vagonul de dormit e super-ok, si calatorind noaptea folosesti foarte bine timpul. Asta doar in perspectiva in care ai loc la vagon de dormit si poti sa dormi vreo 7-8h, ajungi dimineata oarecum fresh. Cu avionul am fost o data dar nu merita dpdv pret/timp, in total door to door faci cam cat cu masina (~4-5h) plus costuri mari. Costurile cu masina (bine, depinde de masina) sunt cam ~60-70E, incluzand 10 E podul la Giurgiu si 5 E vigneta bulgareasca.

am o mare rugaminte la dvs. se vede ca mergeti destul de des la sofia. vreau sa imi conduc baiatul la aeroportul sofia. informatiile date de dvs despre trenuri imi sunt de mare folos. aveti cumva idee cum se ajunge de la gara la aeroport si cam in cat timp?multumesc mult

#8
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
Inteleg ca vreti sa mergeti cu trenul pana in gara din Sofia si apoi sa ajungeti la aeroportul din Sofia.
N-am facut niciodata drumul asta, insa exista autobuz de la Universitate (centru)/Podul Orlov pana la aeroport, nr 84 (adresa este Str. Gen. Gurko pt Universitate si Orlov Most pt Podul Orlov).
Uitandu-ma pe site-ul RATB-ului din Sofia, vad ca merge cam din 10 in 10 minute, de la 5 la 23, opreste la ambele terminale, face cam 30-40 min pe drum, in functie de trafic. De la gara la universitate intrebati la fata locului ce autobuz luati, nu sunt departe una de alta sau, ca sa mergeti la statia de la Podul Orlov luati autobuzul 214 (are capatul la gara) si mergeti cu el 5 statii, face cam 15 min.
Cam asta e ce pot sa spun, nu stiu cat de actuale mai sunt informatiile, insa cred ca sunt ok.
Bafta!

#9
razvanuss

razvanuss

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 38
  • Înscris: 17.03.2010
Eu am calatorit cu trenul intre Romania si Bulgaria si intre Bucuresti si Sofia si inapoi.

Din Bucuresti spre Sofia trenurile pleaca la orele 12.10 dimineata si ajung la 21.00 si mai pleaca la ora 23,00 si ajunge la Sofia la ora 9 dimineata.

Intre Sofia si Bucuresti trenurile pleaca la 9,00 si soseste la 18,40 si mai pleaca un alt tren la ora 20.00 si ajunge la 6 dimineata in Bucuresti.

TRENURILE SUNT ZILNICE SI DRUMUL PRIN BULGARIA ESTE FRUMOS.

:thumbup:

#10
RoD1

RoD1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 11.05.2008
Unde pot gasi si eu preturile pentru trenul asta?

#11
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
Uite aici.
Bucuresti-Sofia 54 E dus-intors la vagon clasa, daca vrei la vagon de dormit te mai costa 2x15 Euro la vagonul de dormit bulgaresc (2 persoane/cabina).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate