Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Caut Acumulator!

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
florynyk_92

florynyk_92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 21.04.2008
Salut!

Sunt un tanar pasionat de modelism care e abia la inceput.... Am achizitionat un elicopter t34 cu 3 canale din mall Afi Palace Cotroceni:D  Stiu ca nu e ceva foarte avansat dar pentru inceput sunt foarte multumit
Problema mea este ca acumulatorul numai are putere sa ridice elicopterul de la sol decat 10 secunde:)) apoi trebuie sa il incarc!

Pe acumulator scrie: BDL ICR18500     1000mAh  7.4v

As dori sa cumpar un acumulator care se potriveste sau sa primesc niste sfaturi gen cum cand si de unde sa imi pot achizitiona alt acumulator! Si daca se poate, din BUCURESTI

Multumesc mult... am pus mai jos si o poza cu acumulatorul! :thumbup:



[ http://img98.imageshack.us/img98/1095/20101218001.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Uploaded with ImageShack.us

#2
mister_rf

mister_rf

    freelancer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 22.10.2002
Acumulatorul este compus din doua elemente LI-Ion, acestea se utilizeaza la laptop-uri sau camere video.
Cum ai facut incarcarea acumulatorului? Trebuiau sa reziste mai mult... Poate ca chargerul utilizat nu incarca corect acest tip de acumulatori.
Daca nu gasesti cred ca am eu un acumulator de camera care are in interior elemente similare, dar de capacitate mai mare, o sa verific  daca-l gasesc. :D

#3
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Poti incerca si aici, eu de la ei m-a aprovizione cu trenulete si tot ce este necesar pentru ele.

#4
florynyk_92

florynyk_92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 21.04.2008
Multumesc mult pentru raspunsuri!
Am gasit acumulator dar mai mare.... si am impresia ca dezechilibreaza putin elicopterul:D

Chargerul nu cred ca are probleme... sa vad daca imi face figuri si cu acumulatoru asta inseamna ca el e vinovatul:D

#5
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
te rog sa imi spui daca ai rezolvat problema cu acumulatorul. Elicopterul nu era in garantie? Nu au oferit si post garantie? Ca intentionez sa iau si eu unul la fel.
multumesc.
uite poate te intelegi cu cel de aici

Edited by vad, 03 May 2011 - 02:00.


#6
1Evil

1Evil

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 439
  • Înscris: 11.01.2010
Incearca si la GBBateries, au foarte multe modele de acumulatori si elementi de acumulatori.

#7
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
La LiPo conteaza foarte mult ca celulele sa fie imperecheate bine, si sa ai un charger de calitate. Deci ar mai fi de investit aprox 200 de ron in treaba asta.

#8
doncique

doncique

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.12.2011
A gasit cineva sa cumpere acumulator pentru acel T34,caut de vreo 4 zile si nimeni nu poate sa aduca sau sa faca comanda

#9
hemTT

hemTT

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,443
  • Înscris: 18.07.2011
Acumulatori seria 18500 se folosesc la lanterne tactice si la tigari electronice . Scrie in prietenul nostru "gogu" acumulator 18500 si te va directiona la lanterne tactice , cumperi de acolo mai ieftin decit de la accesorii teleghidate . Gasesti si de 1500mah cu protectie la descarcare la pret de 30-35lei/bucata

#10
doncique

doncique

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.12.2011
am avut aceeiasi problema ,dupa o perioada de vreo 7-8 luni jucaria nu se mai ridica de la sol,am cautat prin romania dar exact ca cel original nu am gasit si am avut si niste experiente proaste cu un magazin din bucuresti,pana la urma am comandat de pe net,mai exact un site din china,am dat 17 dolari pe el si a ajuns in 20 de zile.Acumulatorul nou a ajuns si l-am bagat la incarcat ,dupa vreo 2 ore pe ceas elicopterul s-a comportat aproximativ la fel ,se ridica cam 1 metru apoi revine usor pe sol,nu ma pricep foarte mult dar nu stiu ce are,nu stiu daca trebuie formatat sau cat trebuie lasat la incarcat,becul rosu se aprinde imediat ce il bag in priza si dupa vreo 30 de minute se face verde adica e incarcat,Va rog sa imi dati vreo idee despre ce ar putea avea(acumulatorul este ca cel din prima poza dar pe incarcator scrie 500 miliamperi)

#11
doncique

doncique

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.12.2011
Am gasit problema,motorasele sunt de vina,nu bateria

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate