Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Opel Astra K

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...
 Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...
 Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...

Montura polara.....
 Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya
 

Alegere Clapari Ski

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
ALiNThEDoN

ALiNThEDoN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 31.05.2009
Salut!
Schiez de aproximativ 5 ani si nu am avut ocazia sa imi cumpar un echipament de ski pana acum. Anul acesta as vrea sa achizitionez claparii, iar la anul schiurile, dar deocamdata sa ne concentram pe clapari. ^_^
Am un buget de maxim 630 ron.
Am vazut de curand niste clapari Fischer MX7, dar din cate am vazut pe net nu ar fi cine stie ce. Caut niste clapari de calitate si confortabili.
Ce mi-ati recomanda in acest buget?
Ce criterii ar trebui sa indeplineasca un clapar pentru a fi de calitate?
Multumesc! :peacefingers:

#2
Zehy

Zehy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.12.2010
Iti recomand sa te orientezi dupa firme care produc exclusiv articole de iarna/sportive. Atomic si Nordica dupa parerea mea fac cei mai buni clapari. Poti merge la cel mai apropiat mall sau magazin ce vinde articole sportive sa incerci claparii.Te poti orienta pe saiturile acestor firme sau daca vrei sa cumperi online iti dau un PM cu un site bun ce vinde echipamente de calitate.Sper ca ti-am fost de folos!

Edited by Zehy, 08 December 2010 - 21:13.


#3
danutzug

danutzug

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 19.01.2007
ti-as recomanda clapari noi, salomon sau mai ingusti atomic.
daca ai drum intra intr-un magazin gen decathlon sau hervis sau intersport, probeaza mai multe modele si vezi ce-ti place.
claparii tre sa fie un pic mai mari cu jumate de numar la lungime, dar sa nu-ti fie largi in latime.
schiuri nu lua noi, ca dupa 1 tura pe o partie proasta is deja second. cauta prin targuri sau pe net. incearca freeyeti cu preturi cam mari dar calitate ok.

bafta!

#4
ALiNThEDoN

ALiNThEDoN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 31.05.2009

View PostZehy, on 8th December 2010, 21:11, said:

Iti recomand sa te orientezi dupa firme care produc exclusiv articole de iarna/sportive. Atomic si Nordica dupa parerea mea fac cei mai buni clapari. Poti merge la cel mai apropiat mall sau magazin ce vinde articole sportive sa incerci claparii.Te poti orienta pe saiturile acestor firme sau daca vrei sa cumperi online iti dau un PM cu un site bun ce vinde echipamente de calitate.Sper ca ti-am fost de folos!
Multumesc de raspuns!
Astept PM.

Ma gandeam sa ma uit in Decathlon si celelalte de langa Auchan ;). Multumesc de raspuns ,,danutzg''. Astazi m-am uitat in Cora de niste clapari deoarece am un cupon de 550 ron si nu pot cumpara decat odata pe el. De aceea spuneam de Fischer MX7; i-am vazut in Cora, dar nu mi-au placut ca si calitate.
Astept noi pareri.

#5
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
Vezi postul nr. 4 si in general tot topicul:

http://forum.softped...t...t=0&start=0

#6
balalau66

balalau66

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.02.2011
dau o pereche de clapari va intereseaza?

Attached Files



#7
mihneaghost

mihneaghost

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.12.2011
Am vazut preturi bune la clapari la un magazin pe Ion Brezoianu... Au clapari de la Nordica la preturi foarte bune.

#8
godaro

godaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 25.01.2007
salutare tuturor,

ma folosesc de acest topic pentru a cauta rezolvarea unei probleme bizare dar ... stringente.

pe scurt: caut soseta interioara pentru un clapar Nordica de dama :)

am depozitat claparii in garaj si mi s-a aciuat un soricel care a ros un pic soseta. Nevasta-mea nu vrea sa mai poarte claparii si cred ca voi ajunge sa cumpar o alta pereche. daca stie cineva un importator/service Nordica, sau orice alt solutie de inlocuire eleganta a acelei sosete/ghete interioare i-as fi recunoscator

#9
mihaitzasx

mihaitzasx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 01.06.2011
Salut Godaro !

Gasesti schiuri Nordica pe skates.ro insa cu siguranta nu o sa gasesti doar ciorapi interiori pentru clapari. Singura solutie ar fi alti clapari...

Bafta !

View Postgodaro, on 15th December 2011, 10:53, said:

salutare tuturor,

ma folosesc de acest topic pentru a cauta rezolvarea unei probleme bizare dar ... stringente.

pe scurt: caut soseta interioara pentru un clapar Nordica de dama :)

am depozitat claparii in garaj si mi s-a aciuat un soricel care a ros un pic soseta. Nevasta-mea nu vrea sa mai poarte acesti clapari si cred ca voi ajunge sa cumpar o alta pereche. daca stie cineva un importator/service Nordica, sau orice alt solutie de inlocuire eleganta a acelei sosete/ghete interioare i-as fi recunoscator


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate