Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 

protectie involuntara

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
plutus

plutus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 30.11.2001
Am un writer Matshita 4x pe care il folosesc de 3 ani. In ultimele luni am scris cateva filme (fisiere intre 680-698 M) pe care le-a scris foarte bine. De pe CD filmul se vede tot pana la distributie, dar, acum vine marea problema: CD-ul scris NU MAI POATE FI COPIAT PE NICI UN SISTEM ! NICI DIRECT PE HARD NICI CLONAT!
Folosesc Nero 5.5.9.0 dar am scris si cu Easy CD 5 si aceeasi problema.
Mentionez ca CD-urile cu fisiere mai mici le scrie bine si se pot copia, problema cu protectia apare numai la fisierele mari.

Am incercat copierea CD-urilor pe diferite sisteme, folosind writere sau doar readere si dupa ce a copiat pe hard 90% apar diverse  erori sau nu se mai intampla nimic, ramane fereastra de copiere deschisa si unitatea CD invarte CD-ul de il innebuneste dar nu mai citeste nimic de pe el. Writerul meu se blocheaza dupa ce copiaza pe hard 90%, sta la 90% un minut si apoi se inchide fereastra de copiere. Fisierul este pe hard dar lipsesc cam 20M si nu se poate rula filmul. Pe unele sisteme dupa 90% dadea o eroare de genul nu e nici un disc in unitate, system failure.

Chestia asta e faina daca o poti controla dar sa-ti faca toate CD-urile copy protected e super enervant.

Ce ziceti?

Please help!

#2
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
Am avut si eu un asemenea CD si am reusit sa-l copii cu Clone CD care la final a stat cam 20 min ca sa scoata informatia de acolo, si dupa imaginea facuta de el am imprimat un CD.De pe CD-ul imprimat, la fel ca si cel copiat, nu puteai viziona genericul. Deci daca vorbim despre aceasi anomalie, nu e buna ca protectie la copiere, fiindca se poate trece de ea chiar daca mai greu. De fapt de majoritatea protectiilor la copiere se poate trece.

#3
plutus

plutus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 30.11.2001
da..
pana la urma am incercat si eu cu CloneCD si am reusit ... dar totusi nu e nimic de facut pentru a scapa de "semiprotectia" asta idioata???

#4
Guest_olybat_*

Guest_olybat_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
nu e nici o semi protectie cdroamele mai veki citesc mai greu fiserele ce trec peste 650 de mega
sau cele peste 700 am patit-o si io cu cdrw a mers copiat

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate