Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

aparatori de noroi

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
dvn2007

dvn2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 30.11.2007
Salut,
Am auzit tot felu de povesti, ca de ex in Moscova iei amenda daca mergi cu masina murdara de noroi prin oras, nu stiu cat este de adevarat

Pe mine ma intereseaza insa daca aparatorile de noroi sunt obligatorii pe undeva prin Europa (voi avea un traseu destul de lung de parcurs ce include Ungaria, posibil Slovenia, Austria, Cehia, Germania, Danemarca, Suedia, Norvegia

#2
yetiro

yetiro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,657
  • Înscris: 16.12.2008
Prin tarile pe care le mentionezi noroiul este o raritate. D'aia nu si-a pus numeni problema sa reglementeze "purtarea" aparatorilor de noroi.
Alta este problema cu purtarea noroiului pe roti si aducerea lui pe drumurile publice. Exemplu, faci o cursa off road si apoi intri cu masina cu rotile pline de noroi pe sosea, sau lucrezi cu un utilaj autopropulsat (camion, escavator, etc) pe un santier si apoi iesi cu rotile murdare pe sosea. Pentru astfel de cazuri exista reglementari restrictive si in legislatia romaneasca (dar cui ii pasa :( )

#3
dvn2007

dvn2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 30.11.2007
da din pacate asa e, insa la noi tine mult si de mentalitatea romanului, insa asta e alt subiect,

eu mai citisem barfe cum ca politistii sloveni pot fi destul de corupti si ma gandeam daca se pot lega de asa ceva, daca a patit vreun coleg forumist ceva de genu.

#4
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Nu am auzit de o astfel de prevedere obligatorie, mai ales printr-o țară UE! :huh:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate