Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Traseu Bucuresti-Dortmund si retur

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
KorRedDevil

KorRedDevil

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 06.02.2007
Am de facut traseul Bucuresti-Dortmund (evident si retur) pe la mijlocul lunii ianuarie 2011. Ce traseu ma sfatuti sa aleg? Plec intr-o sambata, FOARTE dis de dimineata din Bucuresti si trebuie sa ajung cel tarziu duminica urmatoare (dupa 8 zile), seara, inapoi. In fapt, ma intereseaza ceva mai mult pe unde sa ies (sa intru) din (in) tara :) dar si alte sfaturi, privind drumurile de afara, m-ar ajuta.

Am cateva variante:

1. Prin Tr. Severin- Timisoara. Din cate am vazut asta-vara, drumul spre Turnu Severin (Bucuresti-Pitesti -Craiova- Tr. Severin) e OK. S-a mai lucrat ceva la Tr. Severin - Timisoara? Oare as putea incerca varianta pe timp de iarna?

2. Pe valea Oltului?

3. Pe valea Jiului?

4. Prin Serbia, pe la Clisura ( si dupa aia, chiar daca platesc autostrada, am majoritatea drumului pe autostrada)?

#2
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009
uita de clisura dunarii ...

pitesti - valcea valea oltului - sibiu deva arad nadlac szeged budapesta viena munchen etc

#3
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Poti sa vi si inspre Severin.Se mai lucra intre Severin-Orsova si in zona Domasnea(Piatra Arsa/Scrisa).In rest drumul este super OK.Au terminat de reabilitat portiunea Caransebes-Lugoj-Timisoara,pe langa asta ai centura de ocolire a Lugojului si Timisoara.
Iar vama Cenad nu este aglomerata.Din Timisoara pana la Szeged ai 125km de drum national(atat RO cat si HU) iar de acolo intri pe autostrada si cred ca vei merge asa pana la Dortmund.

PS. Eu in locul tau pe traseul asta as merge.

LE. Pe traseul propus de mine pe portiunea Severin-Timisoara ai in jur de 50km unde se lucreaza(semafoare,dar nu cred ca in acea perioada se va lucra) in rest drum de nota 10/9.

Edited by feribalint, 29 November 2010 - 21:19.


#4
KorRedDevil

KorRedDevil

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 06.02.2007

View Posttablagiu_xxx, on 29th November 2010, 20:15, said:

uita de clisura dunarii ...

pitesti - valcea valea oltului - sibiu deva arad nadlac szeged budapesta viena munchen etc
Multumesc mult pentru sfat. Clisura (partea sarba) era o optinue din doua motive: am facut-o in aceasta toamna. Dar am avut alta destinatie: Muntenegru. Bun. La dus a fost ok. La intors a fost mai cu skepsis. Sarbii s-au apucat sa modernizeze tronsonul Pojorevac - Golubac (septembrie 2010), si a trebuit sa ocolesc prin te miri ce drumuri locale.

M-ar interesa daca cineva a fost de curand prin zona sa-mi spuna daca sarbii au terminat lucrarile. Daca da, parerea mea e ca traseul prin Serbia ar fi o varianta de luat in seama. Ma gandeam ca ar mai usor iarna sa folosesc autostrada sarbilor spre Ungaria, decat sa trec Carpatii pe la noi... Just a thought :)

View Postferibalint, on 29th November 2010, 21:17, said:

Poti sa vi si inspre Severin.Se mai lucra intre Severin-Orsova si in zona Domasnea(Piatra Arsa/Scrisa).In rest drumul este super OK.Au terminat de reabilitat portiunea Caransebes-Lugoj-Timisoara,pe langa asta ai centura de ocolire a Lugojului si Timisoara.
Iar vama Cenad nu este aglomerata.Din Timisoara pana la Szeged ai 125km de drum national(atat RO cat si HU) iar de acolo intri pe autostrada si cred ca vei merge asa pana la Dortmund.

PS. Eu in locul tau pe traseul asta as merge.

LE. Pe traseul propus de mine pe portiunea Severin-Timisoara ai in jur de 50km unde se lucreaza(semafoare,dar nu cred ca in acea perioada se va lucra) in rest drum de nota 10/9.
Multumesc pentru sfat. Asta voiam sa stiu: cum mai sta drumul Tr. Severin - Timisoara. Daca zici ca e acum cat de cat OK, voi lua in considerare sfatul tau.

#5
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,857
  • Înscris: 04.07.2010

View PostKorRedDevil, on 29th November 2010, 19:58, said:

Am de facut traseul Bucuresti-Dortmund (evident si retur) pe la mijlocul lunii ianuarie 2011. Ce traseu ma sfatuti sa aleg? Plec intr-o sambata, FOARTE dis de dimineata din Bucuresti ...

Salutare !

Plecarea fiind sâmbătă, cel mai bun drum e pe valea Oltului, cum zice și tablagiu_xxx. În week-end nu circulă tirurile, așa că e cel mai scurt și ca timp, nu numai ca distanță. Că ieși pe la Cenad sau pe la Nădlac, nu-i nici o diferență, tot pt. că-i sâmbătă. Iar asfaltul e ca-n palmă.

Sănătate și toate cele bune !

#6
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008

View PostKorRedDevil, on 29th November 2010, 19:58, said:

Am de facut traseul Bucuresti-Dortmund (evident si retur) pe la mijlocul lunii ianuarie 2011. Ce traseu ma sfatuti sa aleg? Plec intr-o sambata, FOARTE dis de dimineata din Bucuresti si trebuie sa ajung cel tarziu duminica urmatoare (dupa 8 zile), seara, inapoi. In fapt, ma intereseaza ceva mai mult pe unde sa ies (sa intru) din (in) tara :) dar si alte sfaturi, privind drumurile de afara, m-ar ajuta.

Am cateva variante:

1. Prin Tr. Severin- Timisoara. Din cate am vazut asta-vara, drumul spre Turnu Severin (Bucuresti-Pitesti -Craiova- Tr. Severin) e OK. S-a mai lucrat ceva la Tr. Severin - Timisoara? Oare as putea incerca varianta pe timp de iarna?

2. Pe valea Oltului?

3. Pe valea Jiului?

4. Prin Serbia, pe la Clisura ( si dupa aia, chiar daca platesc autostrada, am majoritatea drumului pe autostrada)?


cum ti-am zis si pe clubford de ce nu incerci wizz air?trebuie neaparat cu masina?

Edited by Buhani73, 03 December 2010 - 21:10.


#7
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006
Daca mergi din Bucuresti in Germania nu ai ce sa cauti pe la sarbi. Daca pleci noapte e cam tot una pe unde mergi, prin Craiova - Timisoara sau prin Sibiu - Arad. Pe prima varianta ai semafoare si lucrari intre DT Severin si Orsova, dar fiind noapte e ok. Traficul pe prima varianta e mai lejer decat prin Sibiu. Cel mai bine te hotarasti inainte de plecare, in functie de conditiile meteo pentru cele doua trasee.

Drum bun.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate