Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

modificari in apartament

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
florinel_miki

florinel_miki

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.11.2010
se poate face ceva
am depus actele pt un credit ipotecar la raiffaisen bank,in mai putin de o saptamana ni s-a aprobat creditul,spre uimirea mea,,,asa...am gasit un apartament care ne place f mult,problema este ca are un perete spart,au fost aduse modificari,,cei de la banca ne-au spus ca nu se accepta asa ceva,,,chiar nu se poate face nimic?[/size][/size] :confuzzled:

#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
Zideste peretele la loc  :coolspeak: . Cred ca daca lucrarea a fost autorizata si acel perete nu e de sustinere nu cred ca ar trebui sa ai probleme. Suna la banca si vorbeste cu cineva cu o functie mai mare si explica problema.

#3
gabian22

gabian22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 26.01.2007
Nu prea, deoarece cadastrul nu se pupa cu realitatea si evaluatorul nu semneaza asa ceva.
O solutie ar fi sa refaceti peretele din rigips.

Quote

Cred ca daca lucrarea a fost autorizata si acel perete nu e de sustinere nu cred ca ar trebui sa ai probleme.
Daca lucrarea a fost facuta cu autorizatie nu are nici o problema si banca nu poate sa refuze insa mai mult ca sigur lucrarea a fost facuta fara autorizatie.

Edited by gabian22, 25 November 2010 - 16:43.


#4
Sudsemnatu

Sudsemnatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 14.09.2010
Incearca la alta banca sau la alt evaluator. Si vezi daca proprietarul vrea sa ridice peretele inapoi.
Zii ca daca vrea sa vand prin credit trebuie sa ridice inapoi. Si cine cu cash pe vremurile astea?

#5
rohypnol

rohypnol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 26.11.2007

 Sudsemnatu, on 25th November 2010, 21:54, said:

Incearca la alta banca sau la alt evaluator. Si vezi daca proprietarul vrea sa ridice peretele inapoi.
Asta vroiam si eu sa-ti propun. Totusi, explica-mi si mie... de ce a trebuit sa spui bancii de treaba asta??? Fa din nou planul A: Du-te la alta agentie/sucursala/banca si tine-ti gura  ;)  Daca se prinde evaluatorul treci la planul B (nu stiu care e, dar in mod normal nu ar trebui sa ajungi la planul B). Daca se prinde omu' intreaba-l frumos daca se poate face ceva ca s vezi daca e inclinat sa te ajute.

#6
florinel_miki

florinel_miki

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.11.2010
am rezolvat-o,am gasit pe cineva care poate sa ma ajute,dar are cineva idee cam cat se da pt a trece de evaluare?multumesc pt raspunsuri

#7
Sudsemnatu

Sudsemnatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 14.09.2010
pai nu cat se da...ci cat iti cere ala :)

#8
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
200.
de lei .
minim.

#9
luci_dana

luci_dana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 27.12.2009
noi nu am dat nimic. si la noi erau modificari. conteaza asa mult ca nu este un perete? nu cred

#10
florinel_miki

florinel_miki

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.11.2010
multumesc la toti,,,noi  am rezolvat-o cu totul,,,pt cei ce se mai intalnesc cu astfel de problema,,,il costa in jur de 500 ron

#11
Sudsemnatu

Sudsemnatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 14.09.2010
Bravo :) ce modificari avea apartamentul?

Au aparut in raportul de evaluare? Ar fi bine sa fi aparut...ca iti si explic de ce :)

#12
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Ar fi culmea ca proprietarul sa ridice inapoi peretele....

#13
florinel_miki

florinel_miki

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.11.2010

 Sudsemnatu, on 19th January 2011, 09:44, said:

Bravo :) ce modificari avea apartamentul?

Au aparut in raportul de evaluare? Ar fi bine sa fi aparut...ca iti si explic de ce :)
nu,nu au aparut,
pt ca vin cei de la banca periodic sa vada in ce stadiu e apart?

#14
Sudsemnatu

Sudsemnatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 14.09.2010

 florinel_miki, on 2nd February 2011, 19:11, said:

nu,nu au aparut,
pt ca vin cei de la banca periodic sa vada in ce stadiu e apart?

nu :) normal ca nu ! Dar te poti trezi peste ceva timp...ca vreun vecin rau voitor, sa iti faca reclamatie la primarie, pentru modificarile din casa. Si sa te trezesti ( cum am citit la alt user) cu primaria pe cap ...care iti dea o amenda. Si tipul ala se chinuia sa scoata de la banca raportul de evaluare...in care scria ca asa a cumparat...si ca nu el a facut modificarile..ci vechiul proprietar.
Acuma..nu mai stiu restul povestii...dar daca ai scris in raport..macar ai ceva la mana...daca nu...cine te crede ca asa ai cumparat?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate