Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Chill FM (din 01-10-2021 doar online și pe Vodafone DVB-C)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
646 replies to this topic

#91
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010

View Postcalin_naravas, on 31st January 2011, 12:12, said:

Azi în revista PROTV Magazin a apărut un articol despre MUSIC FM în care au fost anunțați animatorii care vor face parte din echipa MUSIC FM: este vorba de Ramon Cotizo (luni - vineri de la 08:00 - 12:00), Cetin Rașit (luni - vineri de la 14:00 - 18:00) și Adrian Atinge (sâmbătă și duminică de la 09:00 - 13:00).
Postul se lansează mâine pe 1 februarie. E vreo coincidență că se lansează în aceeași zi cu aniversarea de 5 ani de MAGIC FM?
cred ca n-au ramas indiferenti la valul de nemultumire al ascultatorilor info pro. e clar acum, este un fel de info pro. cel putin din punct de vedere al muzicii. sa vedem daca vor fi si stiri.

doar in bucuresti....din pacate...

#92
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Eu cred ca mai degraba cei de la PRO ar dori sa aiba o copie a Magic FM, de asta il si lanseaza in ziua cu pricina.  :P

#93
andreidl

andreidl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 843
  • Înscris: 11.08.2007

View PostNeaceasca85, on 1st February 2011, 11:46, said:

Eu cred ca mai degraba cei de la PRO ar dori sa aiba o copie a Magic FM, de asta il si lanseaza in ziua cu pricina.  :P
Da,neaceasca..Oricum era mai interesant sa fi ramas pe 1Decembrie cand s-a lansat si PROTV,sa fi ramas Info pro...Eventual sa fie re-brand-at..sau nu..si sa fi pastrat muzica eventual in procent de 70-80% cu toate ca acu cativa ani avea si noutati..Dar stirile erau cele mai bune.Niciun radio in afara de radio romania/iasi/ct/cj s.a. nu avea stiri mai bune ca InfoPRO.Nu degeaba ii zicea candva"Muzica e noua stire".Era bun acel infotaiment...la volan aveai stiri si stiai ce sa faci pe unde sa mergi,avea stiri din trafic erai mereu la curent cu toate..asa cu radio romania mh..uneori e cam plictisitor.E ca si cum ai avea stirile de la protv chit ca uneori mai e si "Violu`de la ora 5  :naughty: " si stirile de la tvr1..Normal ca is mai bune stirile protv..Era misto pe vremuri Geanina Corondan la vreme  :rolleyes:

#94
calin_naravas

calin_naravas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 15.01.2007

View PostAndreyAlejandro, on 1st February 2011, 11:32, said:

cred ca n-au ramas indiferenti la valul de nemultumire al ascultatorilor info pro. e clar acum, este un fel de info pro. cel putin din punct de vedere al muzicii. sa vedem daca vor fi si stiri.

doar in bucuresti....din pacate...
Se pare, din câte am înțeles, că va fi doar muzică neîntreruptă de știri. Deci, nu vor fi știri pe MUSIC FM.

Citez doar o frază apărută într-un articol ieri pe Mediafax referitor la MUSIC FM: "Sub sloganul "Just Music", Music FM va aduce ascultătorilor săi, reprezentați în principal de targetul alcătuit din femei și bărbați cu vârste cuprinse între 30 și 50 de ani, muzică bună, neîntreruptă de numeroase buletine de știri și informații de tot felul."

#95
andreidl

andreidl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 843
  • Înscris: 11.08.2007
Aci au cam gresit.Ca tocmai acest segment -si nu numai- vrea si stiri.Un radio bun trebuie sa aiba si buletin de stiri.Asa mai bine imi fac un playlist si-i dau drumu si zic si eu"just music" :naughty: Si am "just music"..bine,singura diferenta e ca ei au si 3 moderatori pana acum..nah..

#96
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010

View Postandreidl, on 1st February 2011, 12:20, said:

Aci au cam gresit.Ca tocmai acest segment -si nu numai- vrea si stiri.Un radio bun trebuie sa aiba si buletin de stiri.Asa mai bine imi fac un playlist si-i dau drumu si zic si eu"just music" :naughty: Si am "just music"..bine,singura diferenta e ca ei au si 3 moderatori pana acum..nah..
asa gandesc si eu. un post de radio trebuie sa aiba si informatii, cat de cat.

#97
andreidl

andreidl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 843
  • Înscris: 11.08.2007

View PostAndreyAlejandro, on 1st February 2011, 13:08, said:

asa gandesc si eu. un post de radio trebuie sa aiba si informatii, cat de cat.
Macar 5 min de stiri..sau hai si cele 2 min de stiri de la fiecare ora aproape de la PROFM ...asculti o zi si pana seara le afli pe toate :)) Daca nu le-a fost bun info pro-u :nonobad:

#98
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
eu cred ca music fm e info pro rebranduit.

#99
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 15.04.2007

View PostAndreyAlejandro, on 1st February 2011, 15:33, said:

eu cred ca music fm e info pro rebranduit.

exact

aceleasi culori la siglele Music FM si Info PRO

Attached Files


Edited by napster1, 01 February 2011 - 16:07.


#100
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Poate daca da ceva stiri de divertisment, altfel ar incepe sa semene prea mult cu defunctul INFO PRO.

#101
andreidl

andreidl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 843
  • Înscris: 11.08.2007
Nu are treaba stirea de divertisment..tocmai asta e rolul unui moderator..acum depinde sunt stiri si stiri...ca sunt unele mai serioase,si altele mai haioase,dar mai sunt si unele stiintifice..Depinde de care alegi sa spui.Nici cu muzica in cap nu poti sta mere,trebuie sa mai fie o reclama,o stire.Fara reclame postul nu poate trai...decat daca te numesti"radio romania"si platesti abonament sau HBO (in cazul TV)si iar,platesti abonament separat........

#102
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Nici sa fie ca un tonomat muzical nu e bine. Cred ca tinde spre un format gen MAGIC FM mai degraba.

#103
Remusik82

Remusik82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 20.10.2005
Au acelasi numar de telefon care a apartinut Info PRO-ului : 0212501730.

#104
pity

pity

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 04.04.2005
Astept sa aiba si aceeasi frecventa de satelit! ;)

Oricum, slabut. Doar doi animatori de luni pana vineri; un singur animator in weekend... Fara stiri... Cu alte cuvinte, un radio facut in graba. Cotizo ramane Cotizo: un personaj mutat de colo-colo, un DJ de rangul doi in trust... Cu toate astea, decat o dublura/triplura Pro FM, merge un Music FM si in Provence...

#105
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Cred ca asta s-a si vrut de la bun inceput.

#106
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
n-are reclame pe frecventa? doar muzica continuu?

#107
Remusik82

Remusik82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 20.10.2005
Azi am observat ca au si ceva publicitate, ce-i drept vreo 2 spoturi.

#108
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Doar n-o sa ramana un simplu tonomat muzical.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate