Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost
 De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice
 

LG Optimus One P500

- - - - -
  • Please log in to reply
13425 replies to this topic

#2683
no-limit

no-limit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.12.2007
Bateria tinea cam 1 zi cu procesorul setat in mod constant pe 600 MHZ, in conditiile in care wifi-ul era folosit in mod intens pt online radio sau streaming tv (aplicatia pbx mobile), ascultat muzica cam 2-3 ore, jucat nfs sau angry birds cam 1 ora si cam 1 ora de convorbiri telefonice. Daca il foloseam strict pt vorbit sau mesaje ma tinea cam 1 zi jumate.

#2684
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Apropo de disparut numere din lista: Mie la un punct imi tot dispareau ultimele numere introduse. Am constat ca facusem ca idiotul sincronizare PC to Telephone, nu si invers...

#2685
radu1755

radu1755

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 07.03.2011
Salut, am si eu o nedumerire, dupa ce dau comanda de inchidere telefon si se inchide implicit mai dureaza aproximativ 15 secunde pana se inchide de tot. In astea 15 secunde sta cu ecranul aprins . A mai intampinat cineva problema? Am motive de ingrijorare?

#2686
cornel_19

cornel_19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 12.12.2004
mai simplu pt mine ..ce inseamna root-are telefonului ..eu il am la abonament la vodaf ....e primul tel android care il am ..nu prea stiu cu ce se mananca :P..scuze de intreb tampa care o pun:P toate bune

#2687
no-limit

no-limit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.12.2007
rootare=drepturi de administrator asupra sistemului de operare, in cazul de fatza asupra android-ului. Un fel de cont de administrator pe windows.:D

#2688
cornel_19

cornel_19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 12.12.2004

 no-limit, on 8th March 2011, 16:16, said:

rootare=drepturi de administrator asupra sistemului de operare, in cazul de fatza asupra android-ului. Un fel de cont de administrator pe windows.:D


vreun beneficiu daca il roootez? ..iese din garantie sau ceva?? stima

#2689
no-limit

no-limit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.12.2007
Daca vrei sa-ti "stresezi" telefonul cu overclocking sau alte nebuneli atunci rootarea este un must have, in caz contrar nu prea ai avea nevoie.
Eu spre exemplu i-am dat root pentru a tine constant frecventa telefonului la 600MHZ pt a elimina laggul prezent uneori in meniu.
Garantia nu se pierde, cat timp ii faci unroot inainte sa-l duci in service .
Ca si program pentru root iti recomand z4root pe care il gasesti in market, alegi permanent root,dupa care telefonul se va restarta.Pt a renunta eventual la rootare mai tarziu ii dai unroot si gata, e ca si cand androidul ar fi neatins.
Atentie, rootat merge doar androidul 2.2, pe 2.2.1 sau 2.2.2 nu functioneaza.

Edited by no-limit, 08 March 2011 - 17:14.


#2690
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

 cornel_19, on 8th March 2011, 16:51, said:

vreun beneficiu daca il roootez? ..iese din garantie sau ceva?? stima

In cazul tau si in momentul de fata, nu. Dupa vreo 2-3 luni cred ca o sa incepi singur sa cauti anumite beneficii punctuale. Daca nu le gasesti cu solutii normale, vei dori un root :)

#2691
cornel_19

cornel_19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 12.12.2004

 no-limit, on 8th March 2011, 17:08, said:

Daca vrei sa-ti "stresezi" telefonul cu overclocking sau alte nebuneli atunci rootarea este un must have, in caz contrar nu prea ai avea nevoie.
Eu spre exemplu i-am dat root pentru a tine constant frecventa telefonului la 600MHZ pt a elimina laggul prezent uneori in meniu.
Garantia nu se pierde, cat timp ii faci unroot inainte sa-l duci in service .
Ca si program pentru root iti recomand z4root pe care il gasesti in market, alegi permanent root,dupa care telefonul se va restarta.Pt a renunta eventual la rootare mai tarziu ii dai unroot si gata, e ca si cand androidul ar fi neatins.
Atentie, rootat merge doar androidul 2.2, pe 2.2.1 sau 2.2.2 nu functioneaza.

mersi de info ..dar cum bateria tine cam in jur de 2 zile nu vad de ce as stresa-o pt a tine tel in priza tot timpul lol..si deja am bagat 2.2.2 versiune..sper ca 2.3 sa elimine lagurile la scrool :(

 krossfire, on 8th March 2011, 17:14, said:

In cazul tau si in momentul de fata, nu. Dupa vreo 2-3 luni cred ca o sa incepi singur sa cauti anumite beneficii punctuale. Daca nu le gasesti cu solutii normale, vei dori un root :)

as putea sa intru si in meniurile aplicatiilor??sa le fac setari separate??

#2692
radu1755

radu1755

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 07.03.2011
la mine cunoaste cineva problema?

Edited by radu1755, 08 March 2011 - 17:51.


#2693
cornel_19

cornel_19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 12.12.2004

 radu1755, on 8th March 2011, 17:50, said:

la mine cunoaste cineva problema?


cred ca se inchide mai greu el ..asa face si la mine ..dar nu chiar 15 secunde ..cred ca vreo 10 ..raman butoanele aprinse si display-ul aprins dar intunecat

#2694
radu1755

radu1755

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 07.03.2011

 cornel_19, on 8th March 2011, 18:10, said:

cred ca se inchide mai greu el ..asa face si la mine ..dar nu chiar 15 secunde ..cred ca vreo 10 ..raman butoanele aprinse si display-ul aprins dar intunecat

da exact asa face. ma gandeam ca numai eu am problema.

#2695
crystyan83

crystyan83

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 342
  • Înscris: 03.03.2011
am si eu o nelamurire,de ce nu suna alarma cand tel este stins complet!!!m-ar interesa un program cu ,care sa sune alarma la telefon si cand este el stins complet!!!

#2696
no-limit

no-limit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.12.2007
Apropo....a incercat cineva sa-l conecteze la boxele de calculator? Exista vreun risc ?

Edited by no-limit, 08 March 2011 - 22:52.


#2697
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Ce risc? Boxele de calculator sunt active, ceea ce inseamna ca au amplificare. Acu nu prea vad rostul, da asta-i alta discutie :P

#2698
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Merge, am pus niste melodii la un chef de pe el. Suna chiar bine, amplificat. :naughty:

#2699
crt17

crt17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 30.12.2010

 crystyan83, on 8th March 2011, 19:29, said:

am si eu o nelamurire,de ce nu suna alarma cand tel este stins complet!!!m-ar interesa un program cu ,care sa sune alarma la telefon si cand este el stins complet!!!

Fara suparare, vrei sa stii de ce nu suna alarma: Citeste sau da un search pt ca s-a discutat problema :) :deadtongue:

#2700
oricum_1

oricum_1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 15.06.2008
Am trimis incarcatorul pentru reparatie in garantie. Acum cica trebuie sa trimit si telefonul, desi nu ma incanta ideea. reparatiile sunt facute de Regenesis pentru Vodaf. Oare sa mai trimit si telefonul sau sa-mi cumpar un incarcator nou si gata? Mi-e teama ca cei din service sa nu-mi umble prin telefon aiurea, fara nici un motiv.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate