Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

FARUL Constanta

- - - - -
  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#91
20cm

20cm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 25.01.2007
Eu unul ma bucur ca Faru nu a retrogradat. Ma ingrozesc totusi cand ma gandesc ca Gurita va evolua pe banca de rezerve la steaua.

#92
Jacques

Jacques

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 08.08.2005
Nu a retrogradat, ba chiar mai mult, sper sa faca o figura frumoasa sezonul viitor, cu o politica sanatoasa a trasnferurilor :D

#93
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Farul trebuie sa se intareasca serios daca vrea sa nu mai aiba problemele din sezonul trecut.
Plus ca acolo sunt si problemele cu fanii, care vin maxim 300 la stadion. Nu ma mira, in raport cu performantele...echitabil.

#94
Jacques

Jacques

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 08.08.2005
Asa e, vin putini. Echipa n-are rezultate, stadionul arata jalnic, atitudinea galeriei nu este tocmai cea mai ortodoxa, pretul biletelor nu este de fiecare data cel mai mic.. astea sunt doar cateva dintre motivele pentru care pe "Gheorghe Hagi" vin, de obicei, putini spectatori.

#95
DmF16

DmF16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 06.05.2006

View PostJacques, on Jun 12 2007, 20:42, said:

Asa e, vin putini. Echipa n-are rezultate, stadionul arata jalnic, atitudinea galeriei nu este tocmai cea mai ortodoxa, pretul biletelor nu este de fiecare data cel mai mic.. astea sunt doar cateva dintre motivele pentru care pe "Gheorghe Hagi" vin, de obicei, putini spectatori.

hmm...ai uitat sa spui ca 70% din constanteni sunt stelisti ... 25% dinamovisti ...si 4% rapidisti .. a si restu de 1% probabil sunt cei care tin cu echipele din provincie ALTELE decat Farul..trist

#96
Jacques

Jacques

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 08.08.2005
Deocamdata, la Farul au sosit cateva nume 'celebre': Mendy de la Estoril, Apostu de la UTA, Stanca de la Sportul St., Usurelu de la Severnav, Nanu si Ciobanu de la Delta Tulcea (echipa probabil 'descompusa' in aceasta vara). Dintre pierderi, mai importante sunt cele ale lui Tilinca, revenit la CFR Cluj si Gurita, plecat pentru a-i ajuta pe vicecampioni sa forteze patrunderea pentru al doilea sezon consecutiv in Liga Campionilor. Sa nu uitam si de ramanerea pe banca de rezerve a preferatului publicului constantean dintr-o anumita perioada, George Curca. Oricum, parerea mea: campania subtire de achizitii  plus un antrenor fara nume pe banca nu-mi inspira prea multa incredere.

#97
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005
@DmF16, jalnica semnatura ai   <_<
Cultura generala nu se masoara in "auzirea" de unele echipe de fotbal.

#98
DmF16

DmF16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 06.05.2006

View Postcristi7, on Jun 23 2007, 20:59, said:

@DmF16, jalnica semnatura ai   <_<
Cultura generala nu se masoara in "auzirea" de unele echipe de fotbal.

@cristi7 , esti offtopic  <_<  :angel:

#99
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005

View PostDmF16, on Jun 23 2007, 23:40, said:

@cristi7 , esti offtopic  <_<  :angel:
Stiu ma da' nu m'am putut abtine  ;)
Apropo (ca sa fiu si eu ontopic :P) se salveaza Faru anul asta de la retrogradare?

#100
mihai_high

mihai_high

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.05.2007

Quote

Moldovan, Apostol și Apostu, excluși din lotul Farului.
Foarte interesant.. are si Farul un jucator bun in echipa (Apostol) si e dat afara.

Edited by mihai_high, 03 July 2007 - 14:02.


#101
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View Postcristi7, on Jun 24 2007, 04:43, said:

Stiu ma da' nu m'am putut abtine  ;)
Apropo (ca sa fiu si eu ontopic :P) se salveaza Faru anul asta de la retrogradare?

nu au nici o sansa.
deja s-au detasat...si tare ma tem ca nici in viitoarele 2 etape nu aduna nimic.

oricum din ce vad... farul si-a facut o strategie pe termen lung. a adus jucatori obisnuiti cu liga 2... anul asta incheaga o echipa sa se bata camionatul viitor la promovare....

#102
DmF16

DmF16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 06.05.2006
:death: :ciocan:   care e problema ..... acu cativa ani si dinamo avea 7 infrangeri la rand si tot nu au retrogradat..un inceput mai slab nu inseamna neaparat retrogradare

#103
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005

View PostDmF16, on Aug 4 2007, 14:38, said:

:death: :ciocan:   care e problema ..... acu cativa ani si dinamo avea 7 infrangeri la rand si tot nu au retrogradat..un inceput mai slab nu inseamna neaparat retrogradare
Un inceput mai slab evident ca nu inseamna retrogradare, dar, fara suparare anul asta e foarte greu pt voi....
Dupa mine Farul si Poli Iasi is candidate sigure la retrogradare....

#104
DmF16

DmF16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 06.05.2006
In sfarsit am batut si noi pe cineva [Farul-Ceahlaul 2-0] am fi avut probleme serioase daca pierdeam si acum ..cat de mult as vrea sa nu recunosc ...avem probleme mari ..nu sunt sigur ca vom ramane in Liga 1 la cum jucam :(

#105
Alex_82

Alex_82

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,372
  • Înscris: 18.02.2007
Anul asta Farul cred ca va avea viata grea sa se salveze de la retrogradare.

S-a intors si super Gurita :lol: , nu cred ca se va schimba ceva, cel putin nu pe termen scurt.

#106
ronaldinho93

ronaldinho93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 09.11.2007

View PostDmF16, on Aug 20 2007, 13:21, said:

In sfarsit am batut si noi pe cineva [Farul-Ceahlaul 2-0] am fi avut probleme serioase daca pierdeam si acum ..cat de mult as vrea sa nu recunosc ...avem probleme mari ..nu sunt sigur ca vom ramane in Liga 1 la cum jucam :(

Poate in liga a II a vom face o figura mai buna, poate niste meciuri mai spectaculoase, nu are rost sa ramanem in liga I cand timp suntem o echipa de liga a II a .

Edited by ronaldinho93, 17 November 2007 - 16:27.


#107
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Ion Marin este noul antrenor al Farului!
Directorul tehnic al echipei Farul Constanta, Ion Marin, a preluat incepand de marti si prerogativele functiei de antrenor dupa demisia fostului tehnician, Constantin Gache.

"Vreau munca, disciplina si seriozitate iar cine nu va respecta unul dintre aceste principii va pleca. Cred ca valoarea lotului ne-ar permite sa terminam in prima jumatate a clasamentului", a declarat noul tehnician. Marin a precizat ca va continua sa lucreze cu doi dintre secunzii fostului antrenor, Ion Rauta si Cristian Camui insa a renuntat la serviciile lui Cristian Mustaca.
Sursa
Ce parere aveti, cate etape va rezista "Sapaliga" pe banca tehnica a "rechinilor"? Va reusi sa scoata echipa de pe penultimul loc al Ligii I?

#108
andreicta

andreicta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.12.2007
La ora actuala situatie echipei ,este foarte grea,insa speram ca in retur sa facem o figura frumoasa si sa ne salvam de la retrogradare(cu toate ca sunt convins ca nu vom retrograda)!sa vedem ce aduce campania de transferuri din iarna.
La ora actuala farul ar trebuii sa se lipseasca de vreo 2 jucatori: gurita si farmache,care  sa fie trimisi la echipa a2a,sau dati afara!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate