Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad
 Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto

Opel Astra K
 Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...
 Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...
 

Unstoppable (2010)

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
bogdan_boss

bogdan_boss

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,456
  • Înscris: 08.02.2010
FOARTE bun filmul!! in special relatia dintre denz. si actorul principal din star trek (doar asa il stiu :lol: )..
desi eu nu lucrez in cai ferate, totusi filmul la un moment dat mi s-a parut cam tras de par..
1. cei nou veniti poarta echipamente forescente (sau cum e termenul..) ?! pai toata lumea e obligata sa il poarte, e ceva necesar!
2. intr-adevar, a fost cam sf situatia aceea in care conductorul s-a dat jos din tren ca sa schimbe macazul, dar macazul acela n-ar trebui sa fie si el automat? adica mi-e greu sa cred ca trebuie mereu sa fie cineva acolo care sa le schimbe :-?, cel putin eu acum fac comparatie cu cfr calatori, ca alt punct de reper n-am. :-?.
3.  e intr-adevar o eroare de proiectare daca acea maneta din locomotiva s-a schimbat de una singura, dar de ce oare?
4. si de ce e atat de complicat sa maneverezi o asa locomotiva ? dar ce capacitate are ? :-? si de ce a fost pusa sa traga o asa incarcatura? franele ar fi tinut in mod normal? sau s-ar fi uzat foarte rapid, fiind nevoie sa fie cumparate altele??

in rest, totul a fost perfect.  :thumbup:  film de revazut la rezolutii mai mari.

#20
o9remus24

o9remus24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 16.06.2010

View Postbogdan_boss, on 3rd July 2011, 10:56, said:

1. cei nou veniti poarta echipamente forescente (sau cum e termenul..) ?! pai toata lumea e obligata sa il poarte, e ceva necesar!
Ca si in circulatie cu semnele de incepator. Esti obligat sa le porti timp de 1 an (asta nu inseamna ca o si faci...)

View Postbogdan_boss, on 3rd July 2011, 10:56, said:

2. intr-adevar, a fost cam sf situatia aceea in care conductorul s-a dat jos din tren ca sa schimbe macazul, dar macazul acela n-ar trebui sa fie si el automat? adica mi-e greu sa cred ca trebuie mereu sa fie cineva acolo care sa le schimbe :-?, cel putin eu acum fac comparatie cu cfr calatori, ca alt punct de reper n-am. :-?.
Nu compara Romania cu America din niciun punct de vedere. Suntem mult sub ei fie ca ne place, fie ca nu, fie ca acceptam asta, fie ca nu.

View Postbogdan_boss, on 3rd July 2011, 10:56, said:

3.  e intr-adevar o eroare de proiectare daca acea maneta din locomotiva s-a schimbat de una singura, dar de ce oare?
No comment. Aceeasi intrebare am avut-o si eu....

View Postbogdan_boss, on 3rd July 2011, 10:56, said:

4. si de ce e atat de complicat sa maneverezi o asa locomotiva ? dar ce capacitate are ? :-? si de ce a fost pusa sa traga o asa incarcatura? franele ar fi tinut in mod normal? sau s-ar fi uzat foarte rapid, fiind nevoie sa fie cumparate altele??
Era vorba in scenariu de un tren lung de 900m. Do the math si vezi daca si cat ar fi tinut franele....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate