Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

Hemoroizi la 16 ani .

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
t-T-t

t-T-t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 19.05.2008
Am dimineata am simtit un fel de durere in zona anala si dupa ce m-am uitat am vazut un fel de crescatura exact la intrare de culoarea pieli si cu o consistenta destul de mare .
Din cate am citi pare a fi sa am hemorizi deoarece in ultimele zile scaunul a iesit destul de moale .
Mentionez ca practic si sport si am 16 ani iar acum sunt un pic racit si de cateva zile am baut niste ceaiuri .
Deci am hemoroizi ?
CUm scap foarte rapid de ei ?

#2
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 14.08.2006
Mai bine mergi la doctor, ca pe forumuri nu-i la fel.

#3
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View Postt-T-t, on 8th November 2010, 00:12, said:

Cum scap foarte rapid de ei ?

Aici pe softpedia poate antivirusi sa gasesti, anti-hemoroizi (inca) nu.  :notangel:

http://forum.softped...showtopic=23846

Mergi-la-medic !

Edited by lawrence38, 08 November 2010 - 01:54.


#4
MaximusRo

MaximusRo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 14.11.2006
Hemoroizi la 16 ani, dinti cariati si masele scoase la 18 ani, cearcane la 16 ani, celulita la 16 ani.
Sint toate rezultatul lipei de igiena, atat fizica cat si mentala, alimentara, de viata.
Cate bai au in Romania BIDEU ? si din cele care au bideu, cate chiar sint si utilizate?

Revenind la problema ta, obisnuieste-te sa te speli de fiecare data cand mergi la toaleta pt number 2, cu apa si sapun.
Faptul ca "te stergi" cu hartie nu rezolva nimic, pe maini te speli, nu doar te stergi cu servetelul, nu?
Faptul ca ti-au aparut acum e un semnal de alarma, iti vor aparea si in viitor! Ai predispozitie la asta si chiar daca vor disparea, vor reaparea sigur. Daca insa urmezi sfaturile de mai sus, ai mult mai multe sanse sa scapi.

#5
Kaskadoru

Kaskadoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 20.02.2010
Hemoroizii nu au nimic cu bideul. Nu toti cainii se ling la fund si totusi nu fac hemoroizi.

Alimentatia insa este importanta.

Nu se scapa de ei decat cu interventie medicala.

Edited by Kaskadoru, 08 November 2010 - 09:44.


#6
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View PostMaximusRo, on 8th November 2010, 08:54, said:

Faptul ca "te stergi" cu hartie nu rezolva nimic, pe maini te speli, nu doar te stergi cu servetelul, nu?
de ce s-ar sterge cineva cu servetelul, isi baga degetul?

#7
t-T-t

t-T-t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 19.05.2008

View PostMaximusRo, on 8th November 2010, 08:54, said:

Hemoroizi la 16 ani, dinti cariati si masele scoase la 18 ani, cearcane la 16 ani, celulita la 16 ani.
Sint toate rezultatul lipei de igiena, atat fizica cat si mentala, alimentara, de viata.
Cate bai au in Romania BIDEU ? si din cele care au bideu, cate chiar sint si utilizate?

Revenind la problema ta, obisnuieste-te sa te speli de fiecare data cand mergi la toaleta pt number 2, cu apa si sapun.
Faptul ca "te stergi" cu hartie nu rezolva nimic, pe maini te speli, nu doar te stergi cu servetelul, nu?
Faptul ca ti-au aparut acum e un semnal de alarma, iti vor aparea si in viitor! Ai predispozitie la asta si chiar daca vor disparea, vor reaparea sigur. Daca insa urmezi sfaturile de mai sus, ai mult mai multe sanse sa scapi.

Sincer acum am bideu iar dupa fiecare "treaba"  consum jumate de sul de hartie igienica+ ma spal la bideu .
Pe maini ma spal( de 2-3 ori schimb sapunul) inainte sa mananc sau dupa ce merg la baie . Fac 2 dusuri/bai pe zi iarna iar vara ajung si la 5.
Pe dinti ma spal la fel de 2 ori pe zi.
Dar problema poate e genetica si taichimiu stiu ca a avut probleme o perioada indelungata.
Si tot imi spunea "(nu mai stiu exact ori sa mananc supe sau sa mestec bine) ca ai sa faci hemoroizi de ai sa te ca..i pe tine " si eu ziceam bine pa.
Probail se leaga cu scaunul tip diaree din ultimul timp.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate