Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

cum reactionati la flash-uri?

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#37
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View PostDragon Warrior, on 14th November 2010, 13:41, said:

Vezi ca incurci benzile.

Intotdeauna banda 1 este pe marginea drumului iar banda 2 este inspre axul drumului. Deci cand mergi normal stai pe banda 1, cand depasesti te bagi pe banda 2. Indiferent de partea pe care se conduce in orice tara.

Si apropo, se conduce pe stanga in Cipru. Chiar asa ? In cei cativa ani de condus pe-aici, nu imi dadusem seama inca :habarnam:

Da, cred ca majoritatea au inteles ce vroiam sa spun cu exceptia celor care cauta nod in papura :) Banda 1, banda 2 , poate ca am facut eu vreo confuzie. Cert e ca nemernicul din situatia descrisa mai sus mergea pe banda carosabila cea mai indepartata de mijlocul soselei...e bine asa ?? :huh:...Pe aceeasi banda ma deplasam si eu, in fata lui...Tipul tot se apropia in spatele meu la distante foarte periculoase, pentru mine, nu pentru el, el conducea ditamai camionul. Chestii de genul: trebuia sa calci frana (cum sugera @SuperDuper), nu mi s-ar fi parut o miscare prea inteligenta cand ala e la cativa metri de tine. Asa ca dupa ce s-a mai repetat episodul inca odata, am trecut pe banda cealalta, adica banda cea mai apropiata de mijocul soselei iar camionagiul i-a dat bataie inainte pe aceeasi banda. Loc destul avea sa ma depaseasca pe cealalta banda. Banda de urgenta era cam inexistenta in zona aia datorita unor lucrari in zona, lucru care m-a si determinat sa folosesc prima banda sa ma "refugiez" si sa il las pe cretinul ala sa treaca.

Am inteles acum , banda 1 e la catre margine si de-acolo incepe numaratoarea ;)

Edited by lawrence38, 14 November 2010 - 18:41.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate