Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Led Zeppelin

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#37
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

 eddingro, on Dec 20 2005, 12:44, said:

Led Zeppelin - ½The Song Remains the Same½
http://tracker.share...ls.php?id=15886
:peacefingers:

Cred ca iti iei mare ban pentru prostia asta a ta de link. Citeste nenorocitele alea de reguli NO WAREZ.

Edited by kill_them_all1000, 20 December 2005 - 13:19.


#38
puchypeaches

puchypeaches

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 10.07.2006
Led Zeppelin? Chiar acum ma uit la un concert live cu ei...canta asa de frumos ca am uitat de tot ce faceam pana acum  ...oh ce sunet ce ritm  :dribbledrool:

#39
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005

 puchypeaches, on Jul 27 2006, 00:53, said:

Led Zeppelin? Chiar acum ma uit la un concert live cu ei...canta asa de frumos ca am uitat de tot ce faceam pana acum  ...oh ce sunet ce ritm  :dribbledrool:

Altu` :roflmao: .

Nu ma intelege gresit, dar am pus unor prieteni stairway to heaven, am plecat pt. 2 - 3 minute din camera si cand m-am intors vad 2 .. hipnotizati .

#40
puchypeaches

puchypeaches

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 10.07.2006
daa  :D mai cunosc dastia ca tine  :P ; in general lumea se uita ciudat cand ascult LZ. Dar asta e si farmecul; daca nu asculti cu atentie nu ti se par melodii prea deosebite, insa daca mai dai si volumul tare ...
Ce sa mai vorbim aiurea, asta e muzica buna. Din nefericire cunosc inca o singura persoana care asculta asa ceva ....in afara de mine bineinteles  :D

#41
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005
Cred ca n-ai inteles bine postul meu, sau eu pe al tau. Eu nu ma uit ciudat deloc, de prietenii mei spuneam ca au ramas  :bigeyed: .

#42
puchypeaches

puchypeaches

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 10.07.2006
Poate ca nu trebuia sa spun "ciudat"; te-am inteles pe tine. Ideea era ca sunt unii care nu inteleg muzica formatiei, iar acestia chiar se mira cand mai e cate unul asa hipnotizat . Dar acum sa nu exageram; totusi,  nu poti fi asa de "implicat" intr-o melodie decat daca ai starea necesara , dar asta e alta poveste  ;)

#43
wanda

wanda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 28.04.2006
Led Zeppelin - better than drugs, best with sex  :)

#44
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
E bine ca ai amintit piesa "The Immigrant Song" in subtitlu. Recomand cover-ul de la Demons & Wizards (Hansi Kursch de la Blind Guardian + Jon Schaffer de la Iced Earth)

#45
Sany

Sany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 20.01.2006

 AlexIP, on Aug 11 2005, 04:14, said:

Chiar daca majoritatea pieselor de la LZ se pare ca erau preluari sau coveruri, muzica lor tot are......
:huh:  :D

E o muzica placuta in general dar si enervanta in anumite momente !  :)

#46
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

 Sany, on Aug 6 2006, 09:37, said:

:huh:  :D

E o muzica placuta in general dar si enervanta in anumite momente !  :)

Sa nu uitam ca au experimentat mult, si o serie de genuri existente azi tot de la ei se trag. La capitolul "enervante" pot pune incursiunile lor in sfera psychedelicului - au avut vreo doua albume de gen...not a bright idea...

#47
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

 wanda, on Aug 3 2006, 22:29, said:

Led Zeppelin - better than drugs, best with sex  :)

:coolspeak:

 Sany, on Aug 6 2006, 09:37, said:

:huh:  :D

Care parte nu pricepi? :P

E o muzica placuta in general dar si enervanta in anumite momente !  :)

 krossfire, on Aug 6 2006, 12:28, said:

Sa nu uitam ca au experimentat mult, si o serie de genuri existente azi tot de la ei se trag. La capitolul "enervante" pot pune incursiunile lor in sfera psychedelicului - au avut vreo doua albume de gen...not a bright idea...

:eheyebrow: Right... cum zici tu.

Edited by AlexIP, 06 August 2006 - 12:03.


#48
puchypeaches

puchypeaches

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 10.07.2006
nu ai ce sa comentezi despre e , doar ca nu-ti place si atat, sunt prea buni si trebuie apreciati cum merita  :)

#49
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Sunt niste pionieri si au dat startul majoritatea sub-genurilor mari ale rock-ului. Macar pentru asta trebuie respectati, daca nu pentru combinatia live Plant\Page. (unele dintre cele mai bune show-uri live ever)

#50
stormlord

stormlord

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,869
  • Înscris: 20.07.2006
Led Zeppelin? Niciodata nu te parasesc, mereu ii descoperi, mirat si entuziasmat...
De ascultat la nesfarsit:  Achilles last stand, You shook me, Dazed and confused, Babe I'm gonna leave you, You shook me,  Whola lotta love, Since I've been loving you....

#51
nemo2006

nemo2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 26.08.2006
Eu muzica unor trupe ca:Led Zepp.,Black Sabbath,Deep Purple,Yes,etc(anii'70) o consider arta si cred ca va dainui in timp la fel ca operele marilor compozitori clasici.Intotdeauna se vor gasi oameni care sa admire arta in muzica.

#52
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

 nemo2006, on Aug 26 2006, 23:06, said:

Eu muzica unor trupe ca:Led Zepp.,Black Sabbath,Deep Purple,Yes,etc(anii'70) o consider arta si cred ca va dainui in timp la fel ca operele marilor compozitori clasici.Intotdeauna se vor gasi oameni care sa admire arta in muzica.

Muzica prin definitie este arta. Daca nu cuprinde fiorul artistic, atunci este doar behaiala...zgomot...ca 95% din muzica romaneasca + 98% din muzica de pe MTV.

#53
puchypeaches

puchypeaches

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 10.07.2006
cand ii ascult imi doresc sa fi avut 17 ani prin  >1970 :rolleyes:

#54
Saint666

Saint666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 17.08.2006
si eu ascult, si sunt si mai mic de varsta
heartbreaker :band:  :gunsmilie:  :vampire:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate