Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Led Zeppelin

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#1
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Sunt curios, mai asculta cineva acum Led Zeppelin? Multi stramba din nas ca e prea veche, ca dracu, ca lacu, ca nu mai e actuala... pe dracu. Good music is good music. Chiar daca majoritatea pieselor de la LZ se pare ca erau preluari sau coveruri, muzica lor tot are acel "ceva" ce te face sa nu te plictisesi asa usor de ea si sa iti placa. Cel putin primele 6 albume :)

Pe langa clasicele Stairway To Heaven si Kashmir, ati mai ascultat si altceva de la Led Zeppelin? I, II, III, IV, si mai departe? :)

#2
sp59

sp59

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 11.07.2005

AlexIP, on Aug 11 2005, 04:14, said:

Sunt curios, mai asculta cineva acum Led Zeppelin? Multi stramba din nas ca e prea veche, ca dracu, ca lacu, ca nu mai e actuala... pe dracu. Good music is good music. Chiar daca majoritatea pieselor de la LZ se pare ca erau preluari sau coveruri, muzica lor tot are acel "ceva" ce te face sa nu te plictisesi asa usor de ea si sa iti placa. Cel putin primele 6 albume :)

Pe langa clasicele Stairway To Heaven si Kashmir, ati mai ascultat si altceva de la Led Zeppelin? I, II, III, IV, si mai departe? :)

<{POST_SNAPBACK}>

Eu am ascultat exact acum 32 de ani Led Zeppelin 3,primul meu disc,adus de un prieten din Germania si de atunci Zep a ramas pentru totdeauna trupa mea de suflet! Am ascultat toate albumele de zeci de ori si pe banda si pe vinil si pe CD si pe MP3 si de fiecare data sunt neschimbate,sunt unice,sunt capodopere! Ca sa fiu putin mai critic,primele 4 mi se par intr-adevar capodopere,iar Coda si In Through The Out Door(pe jumatate) mi se par cele mai diluate! In legatura cu zvonul ca majoritatea pieselor sunt preluari,e partial adevarat,atit Plant,cit mai ales Page au cintat alaturi de bluesmani americani negri pe care i-au venerat si de aici toata influenta,insa contributia originala a celor doi "P" e incontestabila!

#3
celectro75

celectro75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 05.08.2005
la anumite intervale trag un plaman de Zepellin , intre doua "brate" de electro si alte new-shit-uri...

excelenta formatie ( damn)  ... refuzata de mine ani de zile la rand, dar la un moment dat au intrat in the head si acolo au ramas ( si s-au mai intalnit si cu The doors, pink floyd, hendrix si incing hore colorate pana la orbire : )

#4
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Eu vreau sa aud piesa de la care e preluata partea de chitara de la inceput de la Stairway to Heaven... formatia Taurus parca  :notangel:

#5
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
3 persoane? :cigar:

#6
dncrash

dncrash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 20.05.2004
Si io ascult Led Zeppelin. Sunt chiar stresantzi oamenii care zic ca e prea veche & shit ...daca muzica e misto ce importantza are.

#7
geo_990

geo_990

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 19.04.2003
Si eu.
Whole lotta love :coolspeak:

#8
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Inca 2. Incepem sa ne adunam. :bigwhitegrin:

#9
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
count me in :) (desi cred ca a trecut ceva timp de cand  n-am mai ascultat ceva)
D'Yer Mak'er, Black Dog, Communication Breakdown printre preferinte

#10
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
Muzica buna n'are moarte!
Evident ca Led Zeppelin nu putea sa lipseasca dintre DVD-urile mele audio!
In alta ordine de idei, din cate stiu, in UK/US, Led Zeppelin a fost votata ca si the best band EVER, best vocal, best drum, etc., inaintea lui Beatles, Floyd, etc.

#11
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
in US poate..au avut mult mai mare succes acolo !

#12
Skodaru

Skodaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 02.02.2005
ascult Led Zeppelin.

#13
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,314
  • Înscris: 06.08.2005
Desi cred ca n-am apucat "live" perioada lor de varf sau ma interesau cu totul si cu totul alte chestii pe atunci, ii ascult din cand in cand acum cu un entuziasm moderat. E si ceva repetitiv, oarecum plictisitor in muzica lor, daca e sa aleg din perioada aia si hard-rock as zice Deep Purple, Aerosmith sau Black Sabbath.

#14
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Dupa Physical Grafitti, da, devine cam repetitiva placa... dar pana atunci, inclusiv, nu mi se pare. :)

#15
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003
Am toata discografia. De vreo 2 luni, ascult aproape zilnic. Ascult de prin anii 80, cand eram mic si aveam cea mai tare colectie de muzica din oras, peste 120 de casete cu muzica beton (a lucrat tata in strainatate). Numai "muzica veche" (anii 60-80). Rock la greu!
Am vazut si niste concerte.

Edited by Africanul, 08 November 2005 - 15:50.


#16
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
Africane, esti BETON!
Pacat ca nu sunt pe aproape ca te-as invita la o bere/cafea sa discutam de colectiile noastre :)

P.S. Apropo' stiai ca si eu lucrez in strainatate... nu numa' tata! (evident la McDonalds... dupa cum bine stii tu! acu sunt in pauza de... servit si spalat vase)

Edited by Bitch_in_Red, 08 November 2005 - 15:54.


#17
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003

View PostBitch_in_Red, on Nov 8 2005, 15:53, said:

Africane, esti BETON!
Pacat ca nu sunt pe aproape ca te-as invita la o bere/cafea sa discutam de colectiile noastre :)

P.S. Apropo' stiai ca si eu lucrez in strainatate... nu numa' tata! (evident la McDonalds... dupa cum bine stii tu! acu sunt in pauza de... servit si spalat vase)


1. Evident ca sunt BETON! Sunt obisnuit cu acest atribut de multi ani. Doar ca sunt invidiosi prin preajma...
2. Tata a lucrat pe vremea lui Ceausescu, pe meseria lui, si nu s-a dus la spalat vase la McDonald's ca tine: e o mare diferenta...
3. Nu mai ai de cine te lega? Dar vad ca treci prin mari crize de personalitate... Azi ti-ai schimbat avatarul de vreo 3 ori...

Edited by Africanul, 08 November 2005 - 18:52.


#18
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004

View PostAfricanul, on Nov 8 2005, 11:50, said:

1. Evident ca sunt BETON! Sunt obisnuit cu acest atribut de multi ani. Doar ca sunt invidiosi prin preajma...
2. Tata a lucrat pe vremea lui Ceausescu, pe meseria lui, si nu s-a dus la spalat vase la McDonald's ca tine: e o mare diferenta...
3. Nu mai ai de cine te lega? Dar vad ca treci prin mari crize de personalitate... Azi ti-ai schimbat avatarul de vreo 3 ori...

Sigur ca e o mare diferenta: din salariul pe care'l primea taica-tu pentru munca depusa in Africa, 85% se ducea spre bunastarea poporului si protocolul membrilor marcanti ai PCR - scuze, dar aici nu mai stiu exact procentele :P
Ultima oara m-am legat de un stalp sa nu ma ia hurricanul Katrina.
Interesant simt de observatie mai ai... sa-ti traiasca!

acum te pup, (tre' sa merg sa mai spal niste vase...)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate