Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

Locatii camere rovigneta

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#37
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 21.08.2003
De vreo spatamana Doblo galben este si la Constanta ,cel mai des langa Ovidiu,intersectia E60 Bucuresti-Constanta cu E87 Constanta-Tulcea ,benzinaria Celsy mai exact,loc binecunoscut colegilor pentru ''nuntile'' care au loc acolo aproape zilnic. Ca idee (neverificata) Doblo-urile de cantar au girofar deasupra si sunt un galben mai inchis decat cele noi dotate numai cu video...sau invers? Tot de la colegi am aflat ca un "accident" se poate oricand intampla,scara de la cabina versus trepied ....

#38
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

View Posttfmercedez, on 21st November 2010, 19:26, said:

O intrebare referitoare la PDA urile autoritatilor: au conexiune internet, sau pur si simplu o baza de date pe care o incarca si o actualizeaza periodic?


Poti cumva sa specifici unde actioneaza in Timis rechinii, ca sa depisteze pe cei fara vigneta? Am facut recent un drum (si n-am), fiind nevoit sa parcurg vreo 15km pe E70 spre Jebel.

Vineri seara erau in Remetea Mare, scanau tot ce venea spre Timisoara.Din ce am mai auzit zilele astea pe statie, pe acolo stau, pe centura si se mai duc si pe Aradului pana pe la pitici (parcarea de pe dreapta cum mergi spre Arad, dupa intersectia cu Sanandrei). Probabil se duc si pe Sagului, nu stiu...

#39
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,568
  • Înscris: 15.06.2007

View PostAlexIP, on 22nd November 2010, 01:06, said:

Vineri seara erau in Remetea Mare, scanau tot ce venea spre Timisoara.Din ce am mai auzit zilele astea pe statie, pe acolo stau, pe centura si se mai duc si pe Aradului pana pe la pitici (parcarea de pe dreapta cum mergi spre Arad, dupa intersectia cu Sanandrei). Probabil se duc si pe Sagului, nu stiu...
Pe arad-tm ma asteptam mereu sa stea. Parcarea aia de la podet (bega moarta sau ce parau o fi) e zona cu limitare la 70km/h . Acolo stau cel mai adesea.
Pe E70 Timisoara -Moravita , am observat ca stau in curba de la parcarea cu curve dintre Jebel si Voiteg, dar eu cel mai adesea am treaba spre Ciacova. Deci singurele probleme ce ar putea aparea ar fi la motelul din Sag unde mai sta politia sau la iesirea de la Iveco, imediat dupa Metro.

#40
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View PostEvergreen, on 21st November 2010, 20:08, said:

m-am dat si eu pe DN7 fara robineta; acu sa vedem ce se intimpla  :naughty:

Vorba unui manelist afacere sau spargere : afacere de 13 lei respectiv 119 lei sau spargere la buzunar de peste 250 lei

Aparuse o stire precum ca numai in 1 luna s-au emis 500.000 contraventii. (oricum nu cred ca , camerele fixe au o eficienta de 100%)

Edited by polizei, 22 November 2010 - 17:06.


#41
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010

View Posttfmercedez, on 22nd November 2010, 16:36, said:

Pe arad-tm ma asteptam mereu sa stea. Parcarea aia de la podet (bega moarta sau ce parau o fi) e zona cu limitare la 70km/h . Acolo stau cel mai adesea.
Pe E70 Timisoara -Moravita , am observat ca stau in curba de la parcarea cu curve dintre Jebel si Voiteg, dar eu cel mai adesea am treaba spre Ciacova. Deci singurele probleme ce ar putea aparea ar fi la motelul din Sag unde mai sta politia sau la iesirea de la Iveco, imediat dupa Metro.
I-am vazut zilele trecute chiar dupa bifurcatia cu Sanandrei un Doblo galben si avea camera scoasa pe un trepied.Verifica tot ce venea dinspre Arad-Timisoara. Mai au camere fixe de verificare pt ambele sensuri la iesire din Ortisoara catre Arad.Si bineinteles i-am prins in aceasi zi si la Sagu(catre Arad) in parcarea de la motel,acolo te oprea politia si te verificau baietii de la CNADNR.

#42
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,568
  • Înscris: 15.06.2007

View Postpolizei, on 22nd November 2010, 16:56, said:

Vorba unui manelist afacere sau spargere : afacere de 13 lei respectiv 119 lei sau spargere la buzunar de peste 250 lei

Aparuse o stire precum ca numai in 1 luna s-au emis 500.000 contraventii. (oricum nu cred ca , camerele fixe au o eficienta de 100%)
Conteaza si orele la care stau ei la verificat (cel mai probabil in orele lucratoare 7-16) iar 90% din drumurile mele le fac seara, cand cel mai probabil nu stau ei. Anul asta am cumparat vreo 5 sau 6 vignete pe o saptamana cand am mai umblat prin tara.  Eu dupa mine as baga si vigneta pe o singura zi. Nu toata lumea face naveta, si nici nu umbla pe sosele mereu.

#43
Corbus

Corbus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 28.11.2001

View Postedmund.chevul, on 4th November 2010, 14:32, said:

Astia din Cluj s-au smecherit rau. Este o camera chiar intre Cluj si Floresti, mai bine zis intre iesirea din Cluj si Polus Center, deci cine merge la Polus si nu are, este pasibil de amenda! :angry2:
Sunt ordinari dacă trebuie rovinietă pentru a merge la Polus! Nu se poate așa ceva, pentru 50m în afara localității, pe un drum care ține practic de un ansamblu privat să fii nevoit să plătești rovinietă.

#44
ban

ban

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 26.02.2007
A aparut o pasarela cu camere pe A1, dar nu mai stiu daca intre Ciorogârla și Bolintin Deal sau intre BD și Bolintin Vale.

#45
Bwwlan

Bwwlan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,563
  • Înscris: 13.11.2006

View PostCorbus, on 24th November 2010, 13:12, said:

Sunt ordinari dacă trebuie rovinietă pentru a merge la Polus! Nu se poate așa ceva, pentru 50m în afara localității, pe un drum care ține practic de un ansamblu privat să fii nevoit să plătești rovinietă.
Asta, ca sa zic asa, e caz clasic de ghinion :) E ca si cum ai sta in Floresti sau in Gilau sau in Huedin si te-ai plange ca ai nevoie de vigneta ca sa ajungi in Cluj. Nu conteaza distanta ci conteaza deplasarea pe DN. E ca si cum ai zice ca o gagica "e putin insarcinata." Sau e, sau nu e. Sau mergi pe DN, sau nu.

Iar drumul care leaga Clujul de Polus e departe de a tine, atat teoretic cat si practic, de un ansamblu privat, doar fiindca mall-ul se intampla sa fie la DN.
Nu zic ca e corect, mai ales ca mi se pare o marlanie maxima sa fii nevoit sa achiti rovigneta cand mergi pe DN, taxa de autostrada cand mergi pe A2 si taxa de drum in pretul carburantului, insa sa te plangi ca trebuie sa achiti rovigneta pentru 500 m., da-o dreq de treaba... Du-te la Iulius. Ala-i in oras si e gratis. Vrei musai Polus? Mergi cu busu'. Te lasa fix in fata intrarii. Sau e musai sa fii motorizat indiferent unde iti deplasezi fizicu'?

#46
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Nu există detectoare pentru camerele alea?

#47
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,174
  • Înscris: 02.04.2007
Ba da, ochii. Le vezi de la juma de km daca te intereseaza sa le detectezi. Dar care ar fi rostul, te intorci din drum, scoti numerele, pui numere false?

#48
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Dacă tu ai rovinietă, dar bănuieștii că alții nu au, anunți prin C.B. sau la un post de radio pe unde sunt amplasate camerele alea, ca s-o ia cei fără rovinietă pe căi ocolite.

#49
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Cai care folosesc CB au in marea lor majoritate rovignete (pe autovehicule comerciale sunt mult mai mari amenzile din cate tin minte si in afara de ocazionalii transportatori de lemne nu prea exista exceptii pentru cine circula). Camerele fixe sunt asa de putine ca nu se anunta, se stiu. :P Ce se anunta sunt echipele mobile de la ARR cu Doblo-urile galbene (area care de obicei au si cantar), alea-s mult mai importante.

Edited by AlexIP, 11 February 2011 - 18:20.


#50
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Pe alea mobile ziceam să le anunțe.

#51
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
???

#52
Corbus

Corbus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 28.11.2001

View PostBwwlan, on 11th February 2011, 11:21, said:

Asta, ca sa zic asa, e caz clasic de ghinion :) E ca si cum ai sta in Floresti sau in Gilau sau in Huedin si te-ai plange ca ai nevoie de vigneta ca sa ajungi in Cluj. Nu conteaza distanta ci conteaza deplasarea pe DN. E ca si cum ai zice ca o gagica "e putin insarcinata." Sau e, sau nu e. Sau mergi pe DN, sau nu.

Iar drumul care leaga Clujul de Polus e departe de a tine, atat teoretic cat si practic, de un ansamblu privat, doar fiindca mall-ul se intampla sa fie la DN.
Nu zic ca e corect, mai ales ca mi se pare o marlanie maxima sa fii nevoit sa achiti rovigneta cand mergi pe DN, taxa de autostrada cand mergi pe A2 si taxa de drum in pretul carburantului, insa sa te plangi ca trebuie sa achiti rovigneta pentru 500 m., da-o dreq de treaba... Du-te la Iulius. Ala-i in oras si e gratis. Vrei musai Polus? Mergi cu busu'. Te lasa fix in fata intrarii. Sau e musai sa fii motorizat indiferent unde iti deplasezi fizicu'?

Totuși se pare că nu verifică spre Polus

#53
NyKuPl

NyKuPl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.01.2011
Exista posibilitataea ca cei de la CNADNR  sa nu mai folosesca acele Fiat Doblo GALBENE ?
Am vazut astazi pe DN1 cam pe la Paralela 45 doua Toyota Hilux arginti situate  pe ambele parti ale soselei  una cu fata spre Ploiesti si una fata spre Campina  cu niste tipi cu veste reflectorizante inscriptionate.Am trecut pe acolo de doua ori cam la un interval de 1 ora jumate. Nu aveau camare pe trepiede , pur si simplu stateau in masina ca politisti de pe radare.

#54
Bwwlan

Bwwlan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,563
  • Înscris: 13.11.2006
Habar n-am despre ci Hilux zici tu, eu unul n-am vazut asa ceva, insa am vazut saptamana asta toata nunta la Doua Veverite langa Baia Mare, printre care celebrul Doblo galbui.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate