Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...
 Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?
 

pot fi obligat sa renunt la energia termica centralizata?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Victor-S

Victor-S

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.10.2010
Buna seara.

Stau la bloc si am ramas singurul apartament fara centrala proprie,iar vecinii vor sa inchida accesul energiei termice centralizate in bloc,implicit la mine in apartament.

Este legala interzicerea/blocarea accesului la utilitati publice?

Mentionez faptul ca intodeauna am fost cu platile la zi.

Orice sfat este binevenit{va rog transmiteti si pe adresa de e-mail:[email protected]}.

Multumesc.

#2
pavelescu

pavelescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,366
  • Înscris: 02.02.2005
Nu cred ca ai ce face. Oricum ce ii deranjeaza pe ei ? Vor sa taie tevile ?

#3
add2005

add2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,046
  • Înscris: 28.05.2006
Nu au voie sa te oblige sa renunti la energie termica centralizata.
Dar totusi, nu iti inteleg pozitia. Ai ramas singura oaie neagra din bloc.
De preferat ar fi sa treci si tu pe incalzire pe baza de centrala proprie(iesi mult mai ieftin).

Edited by add2005, 22 October 2010 - 21:27.


#4
korsar

korsar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 26.07.2007
ramanand singur, toate cheltuielile si pierderile le vei suporta singur...  nu cred ca-ti convine. vei ajunge singurul om din Romania cu centrala termica proprie, platind salariile pt 3 fochisti, sa-ti asigure incalzire si apa calda nonstop... :)

#5
Victor-S

Victor-S

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.10.2010

View Postadd2005, on 22nd October 2010, 22:26, said:

Nu au voie sa te oblige sa renunti la energie termica centralizata.
Dar totusi, nu iti inteleg pozitia. Ai ramas singura oaie neagra din bloc.
De preferat ar fi sa treci si tu pe incalzire pe baza de centrala proprie(iesi mult mai ieftin).

...mersi pt raspuns .
ideea este ca stau in chirie,nu este apartamentul meu,iar proprietarul nu are bani de investitii,dar are nevoie de chiria lunara,adica nici varianta sa platesc eu si sa nu platesc chirie nu-i convine.
pe de alta parte,nu am avut probleme cu termoficarea,avem centrala digitala in cartier,si plateam super degent:iarna nu depasea 2,1-24 mil/luna cheltuieli totale/apartament.

Vreau sa stiu daca stiti careva de existenta unei reglementari legale in acest sens.

O zi buna.

#6
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Proprietarul imobilului este cel care trebuie să decidă ce va face.
În nici un caz nu poate fi obligat să fie de acord cu debranșarea blocului de la rețeaua centralizată.
Totuși, în alte cazuri similare proprietarul a făcut el singur acest demers, pentru că plătea toate pierderile blocului... :D

#7
GonzZo

GonzZo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 19.08.2006

View PostVictor-S, on 23rd October 2010, 11:04, said:

...mersi pt raspuns .
ideea este ca stau in chirie,nu este apartamentul meu,iar proprietarul nu are bani de investitii,dar are nevoie de chiria lunara,adica nici varianta sa platesc eu si sa nu platesc chirie nu-i convine.
pe de alta parte,nu am avut probleme cu termoficarea,avem centrala digitala in cartier,si plateam super degent:iarna nu depasea 2,1-24 mil/luna cheltuieli totale/apartament.

Vreau sa stiu daca stiti careva de existenta unei reglementari legale in acest sens.

O zi buna.

http://www.citynews....-in-rate-59250/

Nu exista ,insa vezi si tu daca mai este de actualitate la acel numar de telefon.Pentru ca in cadrul asociatiiei de proprietari se poate lua orice hotarare in functie de majoritatea adunata, asupra oricarui aspect legat de servicii, etc.

Edited by GonzZo, 25 January 2011 - 04:47.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate