Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Problema cu Romtelecom

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
letai

letai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 06.01.2008
Buna am si eu o problema am facut abonament acum 4 ani la romtelecom acum 2 ani am trecut de pe persoana fizica pe persoana juridica .Atunci domnul cu care am facut contractul a zis ca netulmobil va fi cu un abonament de 3 ani am zi ok dar netul fix ramine tot asa adica in martie anul acesta se poate modifica pt ca abonamentul de 3 ani se expira si pot face alt abonament daca vreau.Am zis ok si a trecut luni de zile in februarie am dat telefon sa vad ce abonamente o sa pot face in martie.Si am picat cu curu in jos!Mi-au  spus ca nu pot face nimica pentruca abonamentul este de 3 ani.Iam explicat ce este si mia spus ca nu are ce face asta ie.In Mai am avut probleme cu firma si nu am mai avut bani am vrut sa reziliez contractul au spus ca nu se poate.Am trimis o scrisoare de reziliere la Bucuresti si am asteptat.Dupa aproximativ 6 luni mia venit o factura de 5200 ron pe care ar trebui sa il platesc.Dupa factura la o saptamana ma sunat cineva si ma intrebat cind vreau sa platesc ,la aproximativ 2 zile mau trimis o scrisoare in care ma instiinteaza o firma ca am datorii la romtelecom si sa platesc suma de xy in contul Romtelecom.Ce pot face la cine platesc .Ci ce va fi cu firma mea daca nu pot plati suma intreaga?

#2
clara_spiele

clara_spiele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 04.02.2008
Daca unul cu exprimarea ta a ajuns sa infiinteze o firma, nu ma mai mira nimic...

Nu inteleg nimic din mesajul dumitale. Pe scurt, ai platit telefonul? Ai pastrat facturile si chitantele din ultimul an? Problema este foarte simpla: in cazul in care ti-ai achitat obligatiile n-ai nici o problema, te aperi in instanta cu acte. Dar daca le-ai tras teapa trecand telefonul pe firma fara sa-l mai platesti, poti fi actionat in justitie pentru inselaciune. Pe langa declansarea procedurii insolventa a firmei.

#3
letai

letai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 06.01.2008

View Postclara_spiele, on 12th October 2010, 15:38, said:

Daca unul cu exprimarea ta a ajuns sa infiinteze o firma, nu ma mai mira nimic...

Nu inteleg nimic din mesajul dumitale. Pe scurt, ai platit telefonul? Ai pastrat facturile si chitantele din ultimul an? Problema este foarte simpla: in cazul in care ti-ai achitat obligatiile n-ai nici o problema, te aperi in instanta cu acte. Dar daca le-ai tras teapa trecand telefonul pe firma fara sa-l mai platesti, poti fi actionat in justitie pentru inselaciune. Pe langa declansarea procedurii insolventa a firmei.

Scuzama daca nu mai inteles dar aici nu e vorba de cum ma exprim .Problema nu este ca nu am platit facturile pe pfa si ca am trecut pe firma ci dupa ce am semnat contractul cu romtelecom nu ma anuntat nimeni ca sa modificat unele lucruri adica internetul fix trebuia sa expire anul acesta in martie.Romtelecom a modificat expirarea cu inca 3 ani(a prelungit) fara sa imi spuna mie sau sa scrie in ori ce act.Internetul mobil lam facut pe 3 ani si este separat de netul fix ,intradevar din pacate netul mobil nici nu lam putut folosi pentruca nu aveam semnal.Atunci cind am vrut sa modific abonamentul miam dat seama ca Romtelecom ma tras pe teapa si a modificat contractul unilateral.Eu am trimis o scisoare la Bucuresti pentru reziliere si ei miau trimis o factura de 5200ron.Acuma  mai inteles?

#4
clara_spiele

clara_spiele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 04.02.2008
Nu sunt prea multe date despre contract din ceea ce scrii tu. Fa o sesizare la ANPC si asteapta raspunsul lor! Oricum este singura autoritate competenta in cazul de fata.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate