Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Aragaze recomandari

- - - - -
  • Please log in to reply
704 replies to this topic

#685
geos

geos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,495
  • Înscris: 04.12.2003
DETALII TEHNICE
  • Cablu de alimentare: 120 cm
  • Valoarea tensiunii nominale: 220 - 240 V
  • Putere maximă consumată: 3.3 kW
  • Sarcină totală conectată gaz: 7.5 kW
  • Presetat pentru gaz natural (20 mbar)
  • Duze pentru GPL(28-30/37 mbar) incluse, Duze pentru GPL(50 mbar) incluse
Eu sunt extrem de multumit de el si are 5 ani garantie

Edited by geos, 30 October 2020 - 20:53.


#686
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,436
  • Înscris: 28.09.2008
E ok modelul asta?
Aragaz GORENJE G6111WJ, 4 arzatoare, gaz, L 60 cm, alb
https://altex.ro/ara...yAaArkAEALw_wcB

Edited by mariusixy, 31 October 2020 - 17:52.


#687
cico

cico

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 01.05.2005
Buna,doresc o recomandare aragaz mixt(ochiuri gaz,cuptor electric),buget 1500,achizitionare saptamana aceasta.Multumesc.

#688
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,436
  • Înscris: 28.09.2008
Nu inteleg de ce sunt asa putine comentarii la modelele de aragaz de la Gorenje. Cele mai multe comentarii 16. Zici ca firma asta vinde in Romania de cateva luni.
La alte marci de aragaz am gasit si peste 200 comentarii la un model.
Cine are rabdare si citeste comentariile de la toate marcile de aragaz din oferta emag ajunge la concluzia ca toate sunt praf, tabla subtire, facute sa tina cat au garantie, ...

#689
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,436
  • Înscris: 28.09.2008

View Postgeos, on 30 octombrie 2020 - 18:29, said:

@mariusixy parerea mea alege cuptorul electric
Pana acum 3 ani am avut pe gaz, nu asi mai trece pe gaz niciodata
Am luat Bosch nici o problema de 3 ani
Se pare ca e un sfat bun achizitia unui cuptor mixt si cica nu trebuie priza separata.  Mai putin Bosch ca au modele scumpe.

#690
arrriadna

arrriadna

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 13.08.2018
Buna, se mai scrie aici? Nu de alta dar amnpus gand rau aragazului.
Am un artic. La functionalitate nu am de ce sa ma plang: coace uniform, gratarul e ok. Daaar ma enerveaza ca s-a ingalbenit tablia interioara a capacului. Plus, am facut eu o prostie. Am vrut sa scot capavul si i-am tras de un fir electric de la aprindere.. 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🙈🤣😅
Asa ca profit de bonusul de craciun si vreau sa il schimb.
Nu mi-as lua un gorenje and bullshit, tot spre ceva electrolux m-as duce. Dar vreau parerile voastre: ce folositi intens si cat sunteti de happy... Pe mn ma limiteaza spatiul la 55cm.. asta va fi alta problema banuiesc... Deci? Pareri?
Multumesc!

#691
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
Și eu sunt in aceeași situație, vreau sa schimb un Beko vechi de 12 ani la care cuptorul se încinge in draci și două ochiuri se tot înfundă+ tabla alba care s-a făcut galbenă, indiferent cu ce o curăț.
Am ales un aragaz mixt, inițial tot un Beko dar când l-am văzut în magazin am dat înapoi.
Tabla pare și mai firava iar grătarele sunt din fier și cam urâtele...exteriorul arată bine.
Până la urmă cred că voi lua un Whirlpool, are și sistem de autocurătare, grătare solide de fontă, pare mult mai țeapăn decât Beko.
Ce părere aveți de acest model?

https://altex.ro/ara...pd/ARGWS5G8CHW/


#692
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
Și eu sunt in aceeași situație, vreau sa schimb un Beko vechi de 12 ani la care cuptorul se încinge in draci și două ochiuri se tot înfundă+ tabla alba care s-a făcut galbenă, indiferent cu ce o curăț.
Am ales un aragaz mixt, inițial tot un Beko dar când l-am văzut în magazin am dat înapoi.
Tabla pare și mai firava iar grătarele sunt din fier și cam urâtele...exteriorul arată bine.
Până la urmă cred că voi lua un Whirlpool, are și sistem de autocurătare, grătare solide de fontă, pare mult mai țeapăn decât Beko.
Ce părere aveți de acest model?

https://altex.ro/ara...pd/ARGWS5G8CHW/


#693
Rretro

Rretro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 10.03.2020
Este ok aragazul. De la wirlpool nu recomand plitele incorporabile din sticlă (SE SPARG DIN SENIN)

#694
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
Am fost aseara si am dat comanda, maine il aduc acasa, il iau pe cel vechi si ne dau si un voucher de 150 lei.Partea superioara arata OK, gratarul de fonta e fain in schimb robinetii de plastic parca sunt de jucarie..Ii spun vanzatorului ca macr 10 ani sa tina, el da din cap si zice ca macar 5...Posted Image

#695
Rretro

Rretro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 10.03.2020
ASA se spunea si despre Ariston ,si am avut o centrală care a tinut 17 ani fără să-i dau vreodată copacul jos

#696
florynsv

florynsv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,037
  • Înscris: 09.08.2009
Recomandati-mi si mie un aragaz bun, robust, fiabil, care sa mearga bine pe butelie si sa vina cu racord + regulator pentru conectare la butelie. Actualul aragaz pe care il detin are in jur de 50 de ani, este facut la Satu Mare si s-a spart de curand capacul la ochiul cel mare, si acum tot falfaie flacara, ca iese gazul si pe deasupra. Multumesc

Attached Files



#697
hspinache

hspinache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 23.12.2007
Ce parere aveti de aragazele artic ?

Edited by hspinache, 24 November 2021 - 11:52.


#698
Rretro

Rretro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 10.03.2020
Stai cuminte cu ARCTIC... Uită-te pe la Gorenje dacă vrei ceva bun

#699
hspinache

hspinache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 23.12.2007
Gorenje este cotat mai bine ca Zanussi ?

#700
Rretro

Rretro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 10.03.2020
Nu știu, dar pot să-ți spun că eu folosesc electrocasnice de la Gorenje și sunt foarte bune... Acum că mulți fug după fenta și își cumpără doar Samsung, e treaba lor

#701
bogdanozaurus

bogdanozaurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 11.02.2006

 doc11, on 30 ianuarie 2015 - 20:25, said:

Din pacate am avut o experienta identica (dar incredibil de identica) cu ei. Am stabilit o ora si tot eu am sunat sa intreb de ce nu au ajuns. Raspunsul: intarziem 1 ora si jumatate.....te lasa perplex. Dupa 1 ora jumatate sun tot eu. Raspunsul: ”Ati rezolvat problema?” pai cum .....si evident ca mai intarzie sau poate o lasam pe maine. Concluzia este ca sunt de acord cu ce ai scris mai sus si imi pare tare rau ca nu am citit mai inainte post-ul tau. Chiar in halul asta sa duci cu vorba un client? Daca nu poti sau nu vrei sa vi de ce nu dai un telefon amarat sa anunti sau refuzi comanda daca nu te ridici din pat pentru mai putin de 1000 euro. Sunt curios cum se pot opri aceste practici neserioase (neserioase e un compliment Posted Image), Protectia Consumatorului sau vreo organizatie profesionala de care apartin?

”Aceste opinii sunt un pamflet”  Posted Image

Cu nefericitii de la RUADY SERVICE SRL am avut si eu o experienta ... de nedescris. si eu sunt curios cum naiba mai supravietuiesc. nu apelati la ei !!

#702
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,436
  • Înscris: 28.09.2008
Apropo de marca de aragaz Gorenje !!!!!
Am avut un aragaz pe gaz Zanussi vechi de peste 10 ani si am vazut oferta in urma cu 2 zile la altex: voucher 200 lei la achizitia unui aragaz marca gorenje.

Am ales un model cu latimea de 50 cm pt ca avea pret cat de cat ok.
Aragaz GORENJE G5113WJ, 4 arzatoare, gaz, L 50 cm, alb  la 900 lei.

Aragazul vechi zanussi 50x55x85 e muuuuuuuuuuult mai greu decat cel cumparat.

Ma apuc sa il scot din ambalaj si remarc...in spatele aragazului ditamai blocul de ciment.
Sun la sofer de la firma de curierat si il intreb care-i treaba cu el.
Cica sa nu il scot de acolo ca e pt stabilitate !!!!!
Gratarul e din metal si aluneca oalele de e belea.
Ibricul de cafea sta la limita pe cel mai mic ochi.
Nu are afisaj electronic si nici lumina cuptor.
O sa fie greu la cuptor cu ghicitul temperaturii optime pt copt.
Nu are decat niste trepte pt flacara cuptor si nu e specificat ce temperatura reprez fiecare treapta.

Scazand valoarea voucherelor se ajunge la 600 lei iar la banii astia cred ca gasiti heinner, samus,...



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate