Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Illuminati?

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1
torreadore9

torreadore9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 18.06.2010
Imi poate explica cine ce e Illuminati???
Vad de o saptamana intruna commenturi pe mai multe siteuri despre illuminati ca si cum ar schimba oamenii celebri sau ceva de genul si ca au clone pentru fiecare , ma rog puteti sa-mi spuneti :rolleyes: :naughty:

#2
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Ia vezi:

http://www.descopera...panii-din-umbra

#3
odo_robert

odo_robert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 20.12.2007
Sper sa te ajute asta:
Illuminati este numele ce se refera la grupuri secrete, atat istorice cat si moderne, reale sau fictive. Din punct de vedere istoric, termenul Illuminati se refera la grupul din Bavaria, numit Bavarian Illuminati, fondat la 1 mai 1776. Astazi termenul Illuminati este folosit adesea pentru a numi un grup malefic ce detine puterea lumii. In acest context conspirationist, termenul Illuminati este folosit ca referinta pentru Noua Ordine Mondiala. Exista persoane care cred ca Illuminati se afla in spatele evenimentelor ce vor conduce la instaurarea unei puteri mondiale.

Illuminati reprezinta unul dintre cele mai mari repere ale teoriei conspiratiei. Este un grup enigmatic despre care adeptii conspiratiei cred ca s-ar afla in spatele tuturor lucrurilor care se petrec in lumea capitalista, comunista, sionista, islamica sau catolica, in familia regala britanica, in cadrul presedintiei americane, in cadru UE sau ONU, al masoneriei, al cavaleriilor templieri, chiar si in lumea extraterestrilor – toate acestea avand legatura cu illuminati, conducatorii secreti ai lumii

#4
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006

 torreadore9, on 26th September 2010, 21:14, said:

schimba oamenii celebri sau ceva de genul si ca au clone pentru fiecare
:lol:

Foloseste GOOGLE!

#5
torreadore9

torreadore9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 18.06.2010

 dan84, on 26th September 2010, 21:22, said:

:lol:

Foloseste GOOGLE!
normal ca m-am uitat si pe google , dar fiindca acesta este un forum vreau sa aud si parerea altor oameni!

#6
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Parerea mea, pe care am mai expus-o, ca o denumire, a unui fenomen, de asazisa iluminare, este pervertit ori de unii ce se autodenumesc, sau de cei care pun stampile altora.
Iluminarea este un fenomen de revelare a unor adevaruri f mari.
Termenul de illuminati, este in mod pervers folosit a denumi, conceptii negre despre cunoastere, viata. Deci pe dos de cum e in realitate.

#7
0000000000

0000000000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,865
  • Înscris: 01.05.2008
Nu am citit tot articolul de pe Descopera, dar acolo plaseaza Masoneria undeva sub Illuminati. In schimb am citit pe undeva ca masonii ar fi un grup restrans in cazul Illuminatilor. Un fel de societate intr-o societate. Din pacate nu mai stiu unde si nici nu imi mai amintesc detaliile.

#8
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008
Illuminati...hmmm crede-ma ce se scrie pe siteuri sau prin forumuri nu reprezinta nici 0,5% din Marele Adevar...


Masoni,Illuminati...sunt teme ce nu pot fi dezbatute pe forumuri publice.

#9
0000000000

0000000000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,865
  • Înscris: 01.05.2008

 Securistu, on 27th September 2010, 14:38, said:

Illuminati...hmmm crede-ma ce se scrie pe siteuri sau prin forumuri nu reprezinta nici 0,5% din Marele Adevar...


Masoni,Illuminati...sunt teme ce nu pot fi dezbatute pe forumuri publice.
Asta e clar. Din moment ce conduc lumea din umbra (presupunem ca exista si ca bla bla bla) nu cred ca e asa greu sa isi si ascunda existenta si sa aibe grija ca orice dovezi plauzibile sa nu apara nicaieri.

#10
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008

 From 28th September 2010, 11:54:

Asta e clar. Din moment ce conduc lumea din umbra (presupunem ca exista si ca bla bla bla) nu cred ca e asa greu sa isi si ascunda existenta si sa aibe grija ca orice dovezi plauzibile sa nu apara nicaieri.
Badea avea dreptate de ce le mai numim societati secrete daca oricine stie ceva oricat de insignifiant despre ele....???

#11
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009

 Securistu, on 28th September 2010, 18:00, said:

Badea avea dreptate de ce le mai numim societati secrete daca oricine stie ceva oricat de insignifiant despre ele....???


:bigwhitegrin: noi stim cate ceva despre ele , dar daca ele nu stiu una de alta ?  :bye:

#12
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008

 dantella, on 30th September 2010, 19:45, said:

:bigwhitegrin: noi stim cate ceva despre ele , dar daca ele nu stiu una de alta ?  :bye:
Mai grav cand esti membru si auzi ca societatea ta in care te vezi cu amicii la o bere este SECRETA <_<

#13
blackkitten

blackkitten

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 03.04.2007
:surprise: tu nu știai că societatea ta in care ieși cu băieții la bere e secretă? iar ai aflat ultimul...ai dracu'mai sunt Iluminații ăștia...ce bine țin ei un secret...

#14
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Secret este ceva ce urmeaza sa....moara.
Cind astia ajung sa spuna de niste secrete bine pastrate, in mod normal omenirea e mult mai evoluata decit secretele lor.
Noi le permitem sa isi inchipuie ca domina lumea, unora pe ici pe colo.
Si reptilele sint infricosatoare, dar nu se pot ridica mai sus de genunchiul broastei.
Iar iluminatii, dupa cite stiu eu, chiar au fost si probabil mai sint omeni ce acceseaza adevaruri f mari. Cei ce lucreaza in domeniu creativ, ajung sa faca sa evolueze omenirea, in domeniul respectiv.

Dupa ce se spune din trecut, urmeaza sa se afle niste....secrete pastrate intr-o camera la picioarele sfinxului. S-ar putea si sfinxul de la noi.
Si se mai spune ceva, ca atunci cind sfinxul va vorbi.....Se refera probabil la niste documnte de la picioarele sfinxului.

Lacasurile leului....

Edited by NASTYPRIMUL, 11 November 2010 - 15:56.


#15
mdemian

mdemian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.11.2010
DACA  VREI  SA  STI  ADEVARUL  DESPRE  ILLUMINATI, CONTACTEAZA-MA  PE: [email protected]

#16
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Sint cam sensibilos de felul meu si nu-mi plac secretele teribile, ce nu au un impact in realitate.
Citeam undeva la modul sigur, ca exista un fel de frica a unor potentati ai ....ULTIMELOR, ACESTE VREMURI, ce chiar nu vor sa lase deciziile pe miinile majoritatii. Pur si simplu, fac in asa fel ca mecanismele democratice sa nu functioneze. Iar oamenii obisnuiti nu cred ca este asa ceva. Si parerea mea, fac f bine. Sau facem.
In viitorii 14 ani, transformarile vor fia atit de mari, cam cit au fost din 1830 pina acum. Ne vom mira, cum de am putut trai o astfel de viata pina acum.
Dar nu stiu daca din acesti ani sau peste 14 ani, autoritatea in general va fi maturata, de intrajutorarea intre oameni.
Deci tot raul spre bine.

#17
0000000000

0000000000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,865
  • Înscris: 01.05.2008
^ si toata teoria asta cu 14 ani se bazeaza pe... ?

#18
torreadore9

torreadore9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 18.06.2010

 mdemian, on 16th November 2010, 22:30, said:

DACA  VREI  SA  STI  ADEVARUL  DESPRE  ILLUMINATI, CONTACTEAZA-MA  PE: [email protected]
scrie pe forum , nu trebuie sa vorbim pe messenger:)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate