Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...
 De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 

Illuminati?

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#19
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Illuminati e partea extrem de intunecata a shfortzei , "e über rai , zau asa !" a afirmat celebrul 'telectual Van Ghe Lie Maareean :puke:  !

Edited by Teophileos, 25 December 2010 - 18:39.


#20
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

 From 18th December 2010, 23:32:

^ si toata teoria asta cu 14 ani se bazeaza pe... ?
Nu e o teorie. De curind am aflat. Si cu acesti illuminatti e ceva. Nu se doreste la nivelul celor ce au avut si au conducerea, a se lasa mecanismele democratice sa functioneze. Sa fie democratie reala. Si chiar actioneaza in directia centralizarii. Va fi un fiasco.
Daca ati observat imediat dupa revolutie, la locurile de munca au fost pusi oameni complet fara preagatire sa verifice personalul tesa si inginerii ce muncesc. O aberatie, ce facea parte tot din planul lor de zadarnicire a mecanismelor de edecizie democratica. Un mod de subminare  a democratiei. Si au reusit.
Cu acei 14 ani, e vorba de ultima faza a planetei Pluto. Eu nu stiam ca are o asa influenta. Ciclul a inceput in anii 1830, si se termina in 2024. Dar in realitate a inceput influenta cu revolutiile americane si franceze. si perioada revolutiilor s-a incheiat din fericire la noi. Daca era mai rau, se continua cu al 3-lea razboi.
Transformarile din acest ciclu sint mai mari decit toate ciclurile anterioare.
Lumea materiala in care traim se va termina. Aici nu-mi dau seama ce inseamna asta. Probabil o lume transformata radical, fara acumulari materiale. Si asta tot in acesti 14 ani. Decisivi. Dra inceputa de la 1830.
Ne vom intreba cum  a fost posibil sa traim ca pina acum.

Dupa 14 ani de intarire a autoritatii urmeaza anihilarea ei de intr-ajutorarea intre oameni. Intelege fiecare ce vrea din asta.

#21
dani_bwr

dani_bwr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 22.10.2007

 NASTYPRIMUL, on 26th December 2010, 02:09, said:

Nu e o teorie. De curind am aflat. Si cu acesti illuminatti e ceva. Nu se doreste la nivelul celor ce au avut si au conducerea, a se lasa mecanismele democratice sa functioneze. Sa fie democratie reala. Si chiar actioneaza in directia centralizarii. Va fi un fiasco.
Daca ati observat imediat dupa revolutie, la locurile de munca au fost pusi oameni complet fara preagatire sa verifice personalul tesa si inginerii ce muncesc. O aberatie, ce facea parte tot din planul lor de zadarnicire a mecanismelor de edecizie democratica. Un mod de subminare  a democratiei. Si au reusit.
Cu acei 14 ani, e vorba de ultima faza a planetei Pluto. Eu nu stiam ca are o asa influenta. Ciclul a inceput in anii 1830, si se termina in 2024. Dar in realitate a inceput influenta cu revolutiile americane si franceze. si perioada revolutiilor s-a incheiat din fericire la noi. Daca era mai rau, se continua cu al 3-lea razboi.
Transformarile din acest ciclu sint mai mari decit toate ciclurile anterioare.
Lumea materiala in care traim se va termina. Aici nu-mi dau seama ce inseamna asta. Probabil o lume transformata radical, fara acumulari materiale. Si asta tot in acesti 14 ani. Decisivi. Dra inceputa de la 1830.
Ne vom intreba cum  a fost posibil sa traim ca pina acum.

Dupa 14 ani de intarire a autoritatii urmeaza anihilarea ei de intr-ajutorarea intre oameni. Intelege fiecare ce vrea din asta.
Pe mine m-ai facut curios.  :D De unde ai aflat?

#22
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006

 Securistu, on 28th September 2010, 17:00, said:

Badea avea dreptate de ce le mai numim societati secrete daca oricine stie ceva oricat de insignifiant despre ele....???
Masoneria se intituleaza "discreta", nu "secreta". Cat despre ce stii despre ele... stii ce vor ei sa stii despre ele. :)

Edited by crst_g, 30 December 2010 - 23:17.


#23
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008

 crst_g, on 30th December 2010, 23:17, said:

Masoneria se intituleaza "discreta", nu "secreta". Cat despre ce stii despre ele... stii ce vor ei sa stii despre ele. :)
Sper ca masonii au stat in spatele asasinatului lui Kennedy...ca astfel unificam Teoriie conspiratiei intr-una singura...cum fac fizicienii cu teoria M,teoria corzilor si fizica cuantica :)

#24
cristiano96

cristiano96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 21.08.2010
Daca vreti sa aflati mai multe despre Illuminati cititi cartea Ingeri si Demoni de Dan Brown.Acolo este scrisa toata istoria acestei societat de  la Galileo Galilei cel care o infiinteaza pana la membrii si scopul acestei asociatii.Daca vreti mai multe detalii imi puteti da un mesaj.

Edited by cristiano96, 01 January 2011 - 18:31.


#25
cristiano96

cristiano96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 21.08.2010

 cristiano96, on 1st January 2011, 18:31, said:

Daca vreti sa aflati mai multe despre Illuminati cititi cartea Ingeri si Demoni de Dan Brown.Acolo este scrisa toata istoria acestei societat de  la Galileo Galilei cel care o infiinteaza pana la membrii si scopul acestei asociatii.Daca vreti mai multe detalii imi puteti da un mesaj.
Scuzati de dublu-post,dar am uitat sa precizez ca tot ce gasim in carte sunt parerile lui Dan Brown.Majoritatea lor nu sunt corecte.Cum am zis si mai sus,daca vreti mai multe detalii,dati-mi un mesaj.

#26
pencil

pencil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 20.12.2010

 cristiano96, on 1st January 2011, 19:21, said:

.Cum am zis si mai sus,daca vreti mai multe detalii,dati-mi un mesaj.
Ce poate sa ne spuna un pusti de 14 ani?

#27
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008

 cristiano96, on 1st January 2011, 19:21, said:

Scuzati de dublu-post,dar am uitat sa precizez ca tot ce gasim in carte sunt parerile lui Dan Brown.Majoritatea lor nu sunt corecte.Cum am zis si mai sus,daca vreti mai multe detalii,dati-mi un mesaj.
Nu vreau sa iti frang visele dar Dan Brown nu e istoric ci scriitor iar romanele sale sunt de fictiune.

#28
cristiano96

cristiano96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 21.08.2010

 pencil, on 1st January 2011, 19:34, said:

Ce poate sa ne spuna un pusti de 14 ani?
Sa mori tu ca am 14 ani?
Da,stiu ca romanele lui sunt fictiune.Mie cam lene sa scriu acum despre Illuminati,dar cert e ca ei nu mai exista.

#29
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008

 cristiano96, on 2nd January 2011, 09:59, said:

Sa mori tu ca am 14 ani?
Da,stiu ca romanele lui sunt fictiune.Mie cam lene sa scriu acum despre Illuminati,dar cert e ca ei nu mai exista.
:huh: au evoluat in reptilieni???....si nenea Brown e cam un scriitor de mana a 3-a ,el scrie fictiune dar cititorii sunt cam plecati cu pluta si cred porcariile lui gen Iisus casatorit si blablabla....

#30
cristiano96

cristiano96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 21.08.2010

 Securistu, on 2nd January 2011, 17:44, said:

:huh: au evoluat in reptilieni???....si nenea Brown e cam un scriitor de mana a 3-a ,el scrie fictiune dar cititorii sunt cam plecati cu pluta si cred porcariile lui gen Iisus casatorit si blablabla....
Frate,daca ai chef de misto dute si canta la alta masa!Ok?Am zis eu ca ceea ce scrie in cartile lui Dan Brown e adevarat?Ramane la latitudinea fiecaruia dintre noi daca sa credem sau nu.

#31
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008

 cristiano96, on 2nd January 2011, 21:18, said:

Frate,daca ai chef de misto dute si canta la alta masa!Ok?Am zis eu ca ceea ce scrie in cartile lui Dan Brown e adevarat?Ramane la latitudinea fiecaruia dintre noi daca sa credem sau nu.
1.Nu-s frate cu tine.
2.Nu eu am inceput cu mistoul,ci tu.
3.Nu crede ce se scrie prin vreo carte
4."du-te"
5.Cand dai crezare unei singure idei dintr-o carte de fictiune....nu mai exista logica rationala.
6.:)

#32
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

 dani_bwr, on 30th December 2010, 23:02, said:

Pe mine m-ai facut curios.  :D De unde ai aflat?
Si eu sint curios de unde.  :coolspeak:

#33
Gpro

Gpro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 05.12.2010
Un grup de oameni foarte bogati care finanteaza guvernele puterilor lumii :) si urmaresc controlul absolut al lumii.

#34
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
La niste sapaturi prin Iasi, in anii 90, inceput, s-a descoperit un fel de caverna.
In ea era un izvor, ce se varsa intr-o scobitura, precum amenajarile oamenilor, ptr baut.
Era clar artificial. Si pe un perete lateral, era sculptat un umanoid, vertical, reptila.....
Nu stiu ce s-a mai intimplat cu acea descoperire.
A, si in apa strinsa in acea scobitura erau un fel de virusi, retrovirusi, daca nu gresesc. Se stie ca acele fragmente de vietati, erau folosite de reptilele primare, ptr imunitate. Si erau f eficiente. Nu stiu daca si acum au reptilele asa cceva.

qed.

#35
za_dude

za_dude

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.07.2010

 torreadore9, on 26th September 2010, 21:14, said:

Imi poate explica cine ce e Illuminati???
Vad de o saptamana intruna commenturi pe mai multe siteuri despre illuminati ca si cum ar schimba oamenii celebri sau ceva de genul si ca au clone pentru fiecare , ma rog puteti sa-mi spuneti :rolleyes: :naughty:
1. Nu mai crede tot ce scrie pe site-uri. :nonobad: (mai ales la comentarii in care scriu toti dezaxatii)
2. Daca te intereseaza subiectul, cauta ca sunt foarte multe carti pe subiectul asta.
3. Nu te sfatuiesc sa cauti numai pe net despre illuminati pentru ca vei gasi multe porcarii fara legatura cu realitatea (cum se intampla de altfel cu toata partea asta de istorie secreta)
4. Daca te hotarasti sa cauti carti, cauta niste carti care par pe subiect, nu orice cartulie scrisa pentru senzational.

Oricum, bafta! :thumbup:

#36
KotOR3

KotOR3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 22.05.2009
iata aici un documentar despre Illuminati.pare interesant


http://vplay.ro/seri...wse.do?sid=1153

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate