Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Receptoare H.D. la Digi Satelit în martie 2014.

- - - - -
  • Please log in to reply
3086 replies to this topic

#3061
gabyyy12

gabyyy12

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 16.08.2015
am facut o pre- comanda la un decodor hd in cat timp ar trebui sa ajunga .PS comanda a fost facuta vineri seara si sunt in stoc decodoare in arad?

#3062
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013

View Postgabyyy12, on 23 decembrie 2015 - 15:10, said:

am facut o pre- comanda la un decodor hd in cat timp ar trebui sa ajunga .PS comanda a fost facuta vineri seara si sunt in stoc decodoare in arad?
Salut gabyyy12,
Daca sunt in stoc decodoare hd pe baza comenzii inregistrate vei fi notificat prin SMS in momentul in care sunt disponibile in punctul respectiv de prezenta RCS&RDS/DIGI

#3063
craiova70

craiova70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 01.12.2010
DIGI_Helper

Am doua decodoare HD cu chirie si unul SD cumparat de mine. Pot schimba decodorul SD cu unul HD fara alte costuri?

#3064
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014
@craiova70 - Decodorul SD poate fi schimbat cu unul HD doar in cazul in care decodorul SD e defect.

#3065
craiova70

craiova70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 01.12.2010

View PostDIGI_Helper, on 29 decembrie 2015 - 14:04, said:

@craiova70 - Decodorul SD poate fi schimbat cu unul HD doar in cazul in care decodorul SD e defect.

Fara costuri suplimentare?

#3066
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014

View Postcraiova70, on 29 decembrie 2015 - 23:59, said:

Fara costuri suplimentare?

fara costuri suplimentare

#3067
gabyyy12

gabyyy12

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 16.08.2015
Sunt recevere hd in arad ?

#3068
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014
@gabyyy12 - Conform ultimei actualizari, nu erau decodoare DTH HD in Arad.

#3069
tauru242

tauru242

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.09.2005

View PostDIGI_Helper, on 29 decembrie 2015 - 14:04, said:

@craiova70 - Decodorul SD poate fi schimbat cu unul HD doar in cazul in care decodorul SD e defect.

Daca am abonament, si vreau sa vad posturile HD trebuie sa stric decodorul SD ca sa imi fie inlocuit sau ce sa inteleg?

#3070
c-daniel

c-daniel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,047
  • Înscris: 28.05.2014

View Posttauru242, on 20 ianuarie 2016 - 14:03, said:


Daca am abonament, si vreau sa vad posturile HD trebuie sa stric decodorul SD ca sa imi fie inlocuit sau ce sa inteleg?
Din pacate, da, ai inteles corect. Pentru ca totusi sa nu faci paguba, ii spui baiatului ca la cateva zile, face niste dungi oblice, de nu se mai intelege nimic pe ecran. Si treaba asta dureaza vreo 1 ora, si dupa aia isi revine. Asa ceva NU au cum sa verifice, si macar nu strici aparatul :)
Oftopic: Ion ala de pe fb: Daca chiar trebuie sa minta, Ion va minti. Fa si tu ca Ion. Sau nu :))

#3071
tauru242

tauru242

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.09.2005
Presupun ca nu au interesul sa inlocuiasca un receptor SD cu unul HD, la cerere, din cauza ca nu au un pachet HD care se plateste suplimentar, nu? Si atunci, ce mai conteaza ca tu, client, ai vrea sa vezi si HD-uri daca noi tot atatia bani luam de la tine?

#3072
c-daniel

c-daniel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,047
  • Înscris: 28.05.2014

View Posttauru242, on 20 ianuarie 2016 - 17:10, said:

Presupun ca nu au interesul sa inlocuiasca un receptor SD cu unul HD, la cerere, din cauza ca nu au un pachet HD care se plateste suplimentar, nu? Si atunci, ce mai conteaza ca tu, client, ai vrea sa vezi si HD-uri daca noi tot atatia bani luam de la tine?
Daca incerci sa cauti "sensul vietii" la digi, ai gresit adresa mah :))
Ca sa fii fericit cu digi, te uiti la banii pe care ii dai, de obicei putin comparativ cu ceilalti, si te multumesti cu calitatea bunicica pe care ei o ofera, si pe care la altii, ori o visezi, ori e cu foarte putin mai buna, dar mult mai scumpa. Asa ca, i'ai asa cum sunt, fii fericit, si rezolva "romaneste" problema, asa cum te-am si sfatuit :)
Ps. Si ca idee, e lipsa mare de decodoare hd la digi; ca sa te convingi, poti vedea ultimele pagini, cred ca vreo suta si ceva :)), si te vei lamuri. E si asta un motiv :)

#3073
TheOne2014

TheOne2014

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 22.02.2014

View Postc-daniel, on 20 ianuarie 2016 - 22:48, said:

Daca incerci sa cauti "sensul vietii" la digi, ai gresit adresa mah Posted Image)
Ca sa fii fericit cu digi, te uiti la banii pe care ii dai, de obicei putin comparativ cu ceilalti, si te multumesti cu calitatea bunicica pe care ei o ofera, si pe care la altii, ori o visezi, ori e cu foarte putin mai buna, dar mult mai scumpa. Asa ca, i'ai asa cum sunt, fii fericit, si rezolva "romaneste" problema, asa cum te-am si sfatuit Posted Image
Ps. Si ca idee, e lipsa mare de decodoare hd la digi; ca sa te convingi, poti vedea ultimele pagini, cred ca vreo suta si ceva Posted Image), si te vei lamuri. E si asta un motiv Posted Image

Salutare. Tot carcotas ai ramas :P

#3074
chichirichi

chichirichi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 07.06.2009
Salut , sunt din Orastie, jud. Hunedoara,  am facut o comanda pentru un decodor HD pentru  DTH, am primit si sms : ,, Nu este  momentan disponibil " , poate  cineva sa ajute cu ... o " urgentare " a cererii . Multumesc!

#3075
ser23vl

ser23vl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 26.10.2013
Buna Seara

Vreau sa cumpar 2 decodoare hd digi impreuna cu cartele ca sa le trimit cumnatului in Germania. Evident in baza unui Contract.
Ceea ce ma Intereseaza este, Daca aceste decodoare impreuna cu cartele sunt deja imperecheate sau trebuiesc Activate?
Ca sa stiu, ceea ce este de facut!

PS. La Telekom, cartele impreuna cu decodoarele trebuiesc activate.

#3076
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Si la Digi trebuie sa le activezi.

Dupa ce i le trimiti in Germania activezi cartelele online.

#3077
ser23vl

ser23vl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 26.10.2013
Daca le conectez aici la o Antena, dupa care le trimit, e OK? De activat Online din My Digi sau Direct pe sait?
Daca nu cer prea multe, un link se poate?
Cu respect

#3078
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
http://www.rcs-rds.r...digi-tv-satelit

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate