Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Receptoare H.D. la Digi Satelit în martie 2014.

- - - - -
  • Please log in to reply
3086 replies to this topic

#3079
ser23vl

ser23vl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 26.10.2013
Le-am Activat prin Apel Telefonic.

#3080
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Intreabre: daca schimb receptorul SD cu unul HD voi avea semnal mai bun? Acum am probleme de receptie cand sunt nori (furtuna sau ploaie) ... unele cana;e au freeze sau chair lipsa semnal :(
Pe Focus sat nu sunt problemele astea (pe aceeasi orientare a antenei) dar am receptor HD. Recomandati sa raman cu FOcus?

#3081
ipel

ipel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 11.03.2013
Nu vei avea o recepție mai buna. Alta-i cauza semnalului slab al Digi.

#3082
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,045
  • Înscris: 06.02.2012

View PostMembruAnonim, on 04 decembrie 2016 - 01:15, said:

Intreabre: daca schimb receptorul SD cu unul HD voi avea semnal mai bun? Acum am probleme de receptie cand sunt nori (furtuna sau ploaie) ... unele cana;e au freeze sau chair lipsa semnal Posted Image
Pe Focus sat nu sunt problemele astea (pe aceeasi orientare a antenei) dar am receptor HD. Recomandati sa raman cu FOcus?
Antena, LNB, dereglate, cauta un meserias  sa repozitioneze antena pe satelit, semnalul  tre sa fie 80%, calitatea oscileaza in funtie de transponder 75-85%.

#3083
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Mno eu zic ca e transmisia slaba de la RCS. Pozitionarea e aceeasi pentru ambii furnizori! Focus e perfect si HD si Sd. RCS e slab de la inceput, cu figuri la vreme... Am comparatie. SIngura nedumerire era despre calitatea decodorului RCS daca influenteaza receptia in mai bine ala HD!

#3084
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,045
  • Înscris: 06.02.2012
Te inseli, sunt mai multi satelti acolo, intelsat 10-02 pe 0,8*W, thor 3-5-6 si 7 pe 1*W.
Digi are multe transpondere pe intelsat, unde semnalul  e mai slab si trebuie compensat cu un lighean mai mare, peste 1m.
Focus e pe thor 5-6 unde semnalul e foarte puternic  si poate fi receptionat cu un lighean de 0,7-0,8 m chiar pe timp ploios.
Vezi aici:
http://www.lyngsat.c...lsat-10-02.html

Edited by leomagic44, 07 December 2016 - 06:55.


#3085
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Deci lighianul meu e ala mare a lu Digi cred ca e peste 1 metru diametru... am pe directia orientarii un brad stufos si probabil ca si ala haleste din semnal. Cand e vremea proasta am unele canale care nu mai merg deloc.
Acum daca Focus are putere mai mare de emisie la satelit (testat deja) o sa raman cu astia, chiar daca nu-mi plac programele lor (nu au Digi Sport si Digi Film) si in plus iarna nu platesc cand nu folosesc.
Magarii de la RCS nu vor sa-mi dea un decodor HD sa fac test de calitate si daca fac contract le platesc 12 luni degeaba pt. ca nu pot renunta la servicii Posted Image  O bila neagra pentru RCS!

Edited by MembruAnonim, 18 February 2017 - 10:55.


#3086
polatalemdar

polatalemdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 02.11.2017
receptoare hd se mai gasesc ?merci!

#3087
gabyyy12

gabyyy12

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 16.08.2015
recevere hd in arad sunt pe stoc ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate