Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 

World Of Tanks

* * * * - 29 votes
  • Please log in to reply
52577 replies to this topic

#2575
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013

View Postbogdanar, on 29 aprilie 2013 - 15:14, said:

Unu cu care am jucat si e fenomenal, T18, td tier 2. Practic poti sa dai one shoot (cu gold in general) la majoritatea tancurilor cu care pici in batalie.
il am si eu, si ai dreptate :) am si camuflaj la el :P .

View PostJustWhite, on 29 aprilie 2013 - 15:17, said:


S-35 CA (TD francez T5)
Am sa iau in considerare sugestia ta si am sa analizez tank-ul in sine,  cei drept nu prea am vazut jucatori cu acest tank :( .

#2576
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Cred ca strang si eu lovele de un Churchill...oare merge mai repede? Cu Matilda ma plictisesc :)

#2577
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013

View Postxxvirusxx, on 29 aprilie 2013 - 16:13, said:

Cred ca strang si eu lovele de un Churchill...oare merge mai repede? Cu Matilda ma plictisesc Posted Image
Da are cam aceeasi viteza ca valentinu.

#2578
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011

View Postspumi, on 28 aprilie 2013 - 11:35, said:


Nu poți face comparație între KV 1s și Matilda. Nu uita că KV-1s poate distruge dintr-o lovitură majoritatea tancurilor de tier V de cele de 4 nu mai vorbesc.
Când vâd o matildă și eu sunt cu Stug III,crezi că mă mai interesează blindajul?
Nu supraestima matilda.

Pai am spus ca s-ar putea sa am 0 logica in ce scriu acolo.

#2579
Sexosul

Sexosul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 28.11.2012

View PostDecember, on 27 aprilie 2013 - 19:44, said:

Victory!
Te-ai folosit de folcloriste? Posted Image

Va sparg, sa moara bibi. Stati numai sa aflu cum se baga proiectilul in teava tunului.... prin care capat, mai exact. Posted Image

Edited by Sexosul, 01 May 2013 - 11:16.


#2580
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013
Ce varza ii linia de frantuzoaice :( pana ce ajung sa cumpar cada de tier 5 :( .

#2581
MegaDigitaler

MegaDigitaler

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 09.02.2012
Salut! Joc si eu de putin timp si vreau sa-mi spuneti un tanc bunicel. Vreau sa pot sa iau damage de la distanta, sa mearga cat de cat repede, sa-mi fac treaba cu el. Pana acum am jucat doar cu tancuri rusesti si am: BT-2, T-26, T-60, T-46. Ce imi recomandati? Deobicei tancurile astea nu ajung sa traga la distante mari, asa ca nu prea fac mare branza in meciuri.

Edit: am vazut unele tancuri care dau 250 hp dintr-o lovitura.

Edited by MegaDigitaler, 01 May 2013 - 14:03.


#2582
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013
Joaca cu t18, rupi cu el Posted Image .


Mi-am batut recordul :D 7 killuri intr-un game cu hetzer.

Attached Files



#2583
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
T18 cercetare la ce tank?

#2584
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013

View Postxxvirusxx, on 01 mai 2013 - 16:00, said:

T18 cercetare la ce tank?
t1

#2585
MegaDigitaler

MegaDigitaler

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 09.02.2012
Restul ce ziceti? E ok T18?

#2586
Champy0n

Champy0n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,511
  • Înscris: 03.06.2006

View PostMegaDigitaler, on 01 mai 2013 - 13:56, said:

Salut! Joc si eu de putin timp si vreau sa-mi spuneti un tanc bunicel. Vreau sa pot sa iau damage de la distanta, sa mearga cat de cat repede, sa-mi fac treaba cu el. Pana acum am jucat doar cu tancuri rusesti si am: BT-2, T-26, T-60, T-46. Ce imi recomandati? Deobicei tancurile astea nu ajung sa traga la distante mari, asa ca nu prea fac mare branza in meciuri.

Edit: am vazut unele tancuri care dau 250 hp dintr-o lovitura.

Linia germana de mediumuri sunt snipere mobile.

#2587
MegaDigitaler

MegaDigitaler

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 09.02.2012
Incercati sa nu-mi dati termeni ce ma pot duce intr-o confuzie. Dati-mi exact modelul tancurilor.

#2588
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
SfantulLike

La ce tank de referi? T1 Cunningham si T18(TD). Ca am cam vandut toate tancurile....

Edited by xxvirusxx, 01 May 2013 - 22:00.


#2589
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
Pentru incepatori sunt foarte bune seriile de heavy IS (in general au spaced armor [armura e facuta din mai multe bucati puse una deasupra celeilalte , de obicei placile sunt la unghiuri diferite] + angled armor).In general sunt destul de mobile pentru niste heavy-uri , dar au si mai putina penetrare in general (dar damage destul de imens , de la kv-1s care incepe linia deja dai ~390 dmg).Pentru cele americane trebuie sa cunosti bine mapele si cum sa le folosesti in avantajul tau (de la tier 7 in sus turela are o armura foarte mare [T29 ~279mm] , dar armura in general e groaznica sub turela pentru un heavy).Cele germane sunt snipere , eu am doar Tiger P(orsche) si nu prea ma descurc cu el in general pentru ca e incredibil de incet si are weakspot-uri imense (si cam de asta e bine sa stai in a doua linie de atac , pentru ca armura in general e buna).

Pentru medium-uri cele americane sunt destul de bune.Si vorbesc de cele care incep cu M4 Sherman (dar o sa te doara pipota la ce grind o sa ai cu Lee).Eu spun ca e mai bine sa te duci spre Jumbo , pentru ca este groaznic de amuzant (dar , si aici o sa folosesc capslock , SA NU II IEI A DOUA TURELA , A DOUA TURELA ARE JUMATATE DIN ARMURA CARE O ARE A DOUA ; ok , ma simt mai bine).In general sunt robuste si au o mobilitate decenta , fiind pentru prima jumatate din meci tancurile care stau in a doua linie iar apoi joaca rolul de flank-er (desigur , poti sa ghidezi un atac in ele , dar in general o sa sfarsesti ca majoritatea jucatorilor de Cromwell care se sinucid in mai putin de 1-2 minute).

Stai sa vad daca gasesc poza cu Jumbo.Am fost intr-o pozitie de semi hulldown in timp ce un Su-100 tragea in mine cu monstrozitatea aia de 122mm.Poza veche , cam din versiune 0.8.0 .

Si ca sa continui:

Medium-urile germane sunt snipere.

Cele rusesti sunt flank-eri si harrass-eri cam de cand ajungi la t-43/t-44.

Cele britanice sunt inversul celor rusesti.La inceput sunt flank-eri extrem de rapizi , iar apoi avand medium-uri mult mai incete (de la centurion incep sa fie incete , deci da , invers la rusi).

Cele frantuzesti sunt scout-uri pasive (adica nu te duci sa te sinucizi ca in t50 , te ascunzi tactical intr-un tufis cat mai aproape de inamici si astepti; si incerci cat de cat sa nu te vada...) .


Ma rog , eu sunt pe aici din versiune 0.6.4.Cu o luna inainte sa se faca a doua stergere de conturi.Primeam 150 gold pe zi.Pe atunci erau doar germani , rusi si americani.

Attached Files


Edited by SoldierHair, 01 May 2013 - 22:34.


#2590
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013
Hetzer are damage urias, dar sincer nu e prea grozav ca sniper, nu prea are acuratete, doar sa tragi pe distante mici, close encounter.
t18 poti juca sniper/ defense/atac mai ales ca ai viteza mare, e toate la un loc.

#2591
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
Totusi e diferenta de 2 tier-e.Si oricum , cu 105mm nu te astepta la acuratete.Si cumva daca nu folosesti 75mm pe T18 o cam faci gresit.

Si Hetzer are cam cel mai mare camo value din joc.

Si multi si.

Si am implinit 2 ani de WoT pe 29 Aprilie.

Edited by SoldierHair, 01 May 2013 - 22:45.


#2592
andrei_0

andrei_0

    fishy

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,990
  • Înscris: 15.02.2006

View PostSfantulLike, on 01 mai 2013 - 22:34, said:

Hetzer are damage urias, dar sincer nu e prea grozav ca sniper, nu prea are acuratete, doar sa tragi pe distante mici, close encounter.
t18 poti juca sniper/ defense/atac mai ales ca ai viteza mare, e toate la un loc.
Hetz nu-i tocmai sniper, dar e fenomenal pentru tierul lui. Daca vrei sniper, ia mai grinduie nitel si vezi ce urmeaza dupa el. Stug cu 75-ul L70 si plasa de camuflaj = moartea invizibila din boscheti. Al meu desface KV1-uri ca pe conserve.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate