Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Cetatean Turc cu permis de sedere in Romania.

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
khrista_28

khrista_28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.09.2010
Buna, am si eu o dilema?!?! Sunt casatorita cu un cetatean turc , care in urma casatoriei a primit permis de sedere in Romania. L a politia de straini din orasul meu mi-au zis ca poate calatorii in spatiul Schengen doar insotit de mine . Intrebarea mea este el poate intra in Elvetia doar pe baza acestui permis sau are nevoie de viza.
Multumesc anticipat !

#2
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postkhrista_28, on 17th September 2010, 17:46, said:

Buna, am si eu o dilema?!?! Sunt casatorita cu un cetatean turc , care in urma casatoriei a primit permis de sedere in Romania. L a politia de straini din orasul meu mi-au zis ca poate calatorii in spatiul Schengen doar insotit de mine . Intrebarea mea este el poate intra in Elvetia doar pe baza acestui permis sau are nevoie de viza.
Multumesc anticipat !
Din cate stiu, are nevoie de viza, dar nu bag mana in foc. In mod cert. nu va mai avea nevoie de viza dupa martie 2011 cand Romania intra in spatiul Schengen

#3
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Postkhrista_28, on 17th September 2010, 16:46, said:

Buna, am si eu o dilema?!?! Sunt casatorita cu un cetatean turc , care in urma casatoriei a primit permis de sedere in Romania. L a politia de straini din orasul meu mi-au zis ca poate calatorii in spatiul Schengen doar insotit de mine . Intrebarea mea este el poate intra in Elvetia doar pe baza acestui permis sau are nevoie de viza.
Multumesc anticipat !

Cand eram  TURC  am  fost  si  acelasi  situatie ,  trebuie  cu  sotia (   cat e ste  valoroasa   vedeti  :)  

Mai  bine   intreabat  ambasada  in Bucuresti ,  eventual  luat  o  hirtie  oficial  de la  ambasada ca  nu  are nevoie  viza ....

Succes

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate